2023 yılının sonbaharında oynanan eleme turunu üç galibiyetle lider olarak geçen U19 Millî Takımımız ve Antalya’da oynanan maçlarda aldığı iki galibiyet ve bir beraberlikle adını Elit Tur’a yazdıran U17 Millîler hazırlık dönemlerini önemli rakiplerle oynadığı karşılaşmalarla geçirdi.

HEDEF AVRUPA ŞAMPİYONASINA KATILMAK

U19 Millî Takımımız Teknik Direktör Soykan Başar yönetiminde Ağustos ayından bu yana çıktığı 9 maçta 8 galibiyet ve 1 beraberlikle başarılı bir performans ortaya koydu. Ay-yıldızlılar, Mart ayında oynayacağı UEFA Avrupa U19 Şampiyonası Elit Turu’nda sırasıyla Romanya, Hırvatistan ve Almanya ile karşılaşacak. U19 Millî Takımı grubunu birinci bitirmesi halinde 15-28 Temmuz tarihleri arasında Kuzey İrlanda’nın ev sahipliğinde oynanacak UEFA Avrupa U19 Şampiyonası Finallerine katılmaya hak kazanacak.

Savaşmak zorundasınız Savaşmak zorundasınız

U17 AVRUPA ŞAMPİYONASI 20 MAYIS'TA BAŞLAYACAK

U17 Millî Takımımız Elit Tur karşılaşmaları öncesi Almanya, Yunanistan, Bulgaristan ve Hırvatistan gibi önemli rakiplerle oynadığı özel maçlarla hazırlıklarını tamamladı. U17 Millîler, Teknik Direktör Uğur İnceman yönetiminde UEFA Avrupa U17 Şampiyonası Elit Turu’nda Danimarka, Gürcistan ve Sırbistan ile karşılaşacak. Elit Tur'da 8 grup lideri ve en iyi 7 ikinci, ev sahibi Kıbrıs Rum Kesimi ile birlikte 20 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek UEFA Avrupa U17 Şampiyonası Finallerinde mücadele edecek. Spor Servisi