1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tüzme'den teşvik itirafı
Tüzme'den teşvik itirafı

Tüzme'den teşvik itirafı

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Gaziantep'in GAP Bölgesi içinde teşvik almayan tek il olmasının sıkıntı yarattığını söyledi. "Bu konu, hakikaten sıkıntı...

A+A-

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Gaziantep'in GAP Bölgesi içinde teşvik almayan tek il olmasının sıkıntı yarattığını söyledi. "Bu konu, hakikaten sıkıntı yarattı bizim açımızdan" diyen Tüzmen, "Çünkü biz bin tane iş yaptık. Bu teşvik kısmını çıkaramadık diye 'üstüne düşeni yapmadılar' şeklinde eleştiriler aldık. Sizler bizim ne kadar samimi, ne kadar yürekten bu işlerle uğraştığımızı biliyorsunuz" yorumunu yaptı. Tüzmen Gaziantep'e teşvik verilmesi işinin seçinden sonraya ertelendiğini de belirtti.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK

Tüzmen, , partililere hitaben yaptığı konuşmada, Gaziantep'in bir eksiğinin bulunduğunu, bunun da teşvik konusunda olduğunu belirterek, ''Bu konuda eleştiriler geliyor. Doğrudur. Ancak, bu konuda milletvekili arkadaşlarım, sanayiciler ve iş adamları üzerimize düşen görevi yaptık'' dedi.

O KADAR KUSUR KADI KIZINDA DA OLUR

"Türkiye'nin diğer yerlerinde de benzeri sıkıntılar yaşanıyor" diyen Tüzmen, "O sıkıntıların hep beraber aşılması lazım. Onun dışında (nazara gelmesin) diye, 'o kadar kusur, kadı kızında da olacak) diye düşünüyorum. Bunun dışında yaptıklarımızı da kimse inkar edemiyor. 5 yıla yaklaşan yolculuğumuz sırasında elimizden geleni bütün samimiyetimizle ortaya koyduğumuzu ve çok çalıştığımızı herkes gördü. Biz ticaretle, yatırımla etrafımızda örnek bir ülke olacağız" şeklirde konuştu.

SEÇİM SONRASINA KALDI

Teşvik konusunda bir düzenleme yapıldığını kaydeden Tüzmen, "Bu düzenleme Başbakanlığa gitti. Ama Başbakanlıkta, tabi diğer illerde de var benzeri sıkıntılar, tekrar değerlendirilecek. Tahmin ediyorum tekrar bir değerlendirme yapacağız. Böyle mağdur durumda kalan, teşvik sisteminin tekrar gözden geçirilmesi gereken diğer illerle ilgili toptan bir çalışma yapılacak. Yoksa sayın Başbakanımız da gerekli adımı attı, gerekli talimatları da verdi. Çünkü GAP'ta tek teşviksiz il olduğu için Gaziantep'in teşvik kapsamında olması konusunda gerekli girişimi yaptı. Ama tabi bu teşvikten yararlanamayan illerin de aynı şekilde bir teşvik mekanizmasından yararlanması gündeme geleceği için özellikle erken seçim dolayısıyla yanlış bir anlama meydan verebileceği için onu daha sonra, seçimlerden sonraki programda incelemeyi uygun buldular" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.