1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TUSKO'dan eğitim semineri
TUSKO'dan eğitim semineri

TUSKO'dan eğitim semineri

HÜRSİAD'ın da kurucu üyesi olduğu TUSKON'dan üye dernek genel sekreterlerine AB projeleri ve mevzuat semineri verildi.Aralarında HÜRSİAD ve GAPGİAD Genel...

A+A-

HÜRSİAD'ın da kurucu üyesi olduğu TUSKON'dan üye dernek genel sekreterlerine AB projeleri ve mevzuat semineri verildi.

Aralarında HÜRSİAD ve GAPGİAD Genel Sekreterlerinin de bulunduğu ve Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), kendisine bağlı derneklerin genel sekreterlerine proje yönetimi ve Avrupa Birliği (AB) projeleri gibi konularda seminer verdi.

Gaziantep Paylaşımcı Genç İşadamları Derneği (GAPGİAD) Genel Sekreteri Celalettin Demireli ile Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD) Genel Sekreteri Orhan Özdülkar'ın da bulunduğu semineri TUSKON düzenledi. İstanbul'da gerçekleştirilen seminerde, üyelere yönelik, zirvelerle yeni iş bağlantıları imkânı sunulurken, üyelerin, dış ticaret mevzuatı hakkında da bilgilendirmeler yapıldı.

HÜRSİAD Genel Sekreteri Orhan Özdülkar, yapılan seminer ile ilgili şunları söyledi:

"Dört gün süren organizasyonda insan kaynakları yönetimi, dış ticaret, mali ve hukuki mevzuat, STK'ların önemi ve fonksiyonu gibi farklı konular da işlendi. Öğretim görevlileri, bürokratlar ve konfederasyon yöneticilerinin konuşmacı olarak katıldığı seminer, 'verimli ve vizyon açıcı' olarak geçti. Seminer sonunda dört günlük eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara, Fatih Sürekli Eğitim Merkezi (FÜSEM) tarafından sertifika verildi."

ÜNİVERSİTE, DEVLET, PROFESYONEL YÖNETİCİ ÜÇLÜSÜ DENEYİMLERİNİ STK' LARA AKTARDI.

TUSKO'un geleneksel hale getirdiği eğitim semineri, bu yıl Fatih Üniversitesi yerleşkesinde gerçekleştirildi. Edirne'den Hakkâri'ye konfederasyon üyesi bütün derneklerin genel sekreterlerini bir araya getiren eğitim, ayı zamanda ileriye dönük plan ve projelerin de tartışıldığı bir ortam vazifesi gördü.

Üniversite, devlet ve profesyonel yönetici üçlüsünün deneyimlerini STK'lara aktarmasının önemli olduğunu belirten GAPGİAD Genel Sekreteri Celalettin Demireli ise, "Derneklerin profesyonelce yönetilmesi ve değişen çağa ayak uydurması için sürekli kendilerini yenilemesi gerekir. Mevzuatları bilmeleri ve imkânlardan haberdar olup bunları nasıl uygulayacaklarını düşünmeleri gerekir. Dernekler artık bilgisayar ortamında gelişen teknoloji çağına ayak uydurmak için sürekli kendisini yenilemelidir. Bunun içinde sık sık yapılan seminer ve toplantılara katılıp değişen mevzuatları yakından takip etme durumundadır" şeklinde konuştu.

Demireli, eğitim noktasında da TUSKO'un örnek bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.