1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Türkiye’de ilke imza atıldı
Türkiye’de ilke imza atıldı

Türkiye’de ilke imza atıldı

Sanayi Odası bünyesinde, Türkiye’de bir ilk olan, “Gaziantep Savunma Sanayii İl Temsilciliği”, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in katılımlarıyla açıldı.

A+A-

Temsilcilik; ilk defa bir ilde kurulan Savunma Sanayii Temsilciliği olması ile birlikte, ilk defa bir Sanayi Odası iş birliğinde kurulan temsilcilik olma özelliğini taşıyor.  Gaziantep Sanayisinin Teknolojik Dönüşümü Projesi kapsamında, kent sanayisinin savunma sanayine üretim yapma kapasitesini artırmak ve geliştirmek amacıyla, GSO’da, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in katılımlarıyla, “Gaziantep Savunma Sanayii Buluşmaları Toplantısı” düzenlendi. 

İŞBİRLİĞİ PEKİŞEÇEK

Gaziantep sanayisinin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, “Bugün ilkinin açılışını gerçekleştirdiğimiz, Savunma Sanayii Başkanlığı Gaziantep İl Temsilciliği bunun en önemli göstergesidir. Temsilciliğimiz Gaziantep sanayicisiyle aramızda bir köprü vazifesi yürütecek ve iş birliğimizi daha da pekiştirecektir” dedi.  “Bu yolda bizlerle beraber yol yürüyecek yeni yol arkadaşlarına her daim ihtiyacımız var” diyen Demir, “İllerde yaptığımız bu buluşmalar ile amacımız, savunma sanayimizin teknolojik derinliğinin artırılması, savunma sanayinde faaliyet göstermek isteyen yan sanayi ve KOBİ’lerin geliştirilmesi ve bu ekosisteme dahil olabilmelerini sağlamaktır. Bu kapsamda; sektörün proje, insan kaynağı, ürün ve altyapı yetenek envanterinin çıkartılması, sektörel yeteneklerin ve kapasitelerin değişik aşamalarda, farklı kategorilerde ve süreklilik içerisinde değerlendirilmesi ve firmalarımızın desteklenmesi amacıyla başlattığımız çalışmalarımız devam ediyor ve bu kapsamda Gaziantep ilimize ayrı bir önem gösteriyoruz”.

KONUKOĞLU: TARİHİ BİR GÜN 

Bugün tarihe güzel bir not bıraktıklarına vurgu yapan GSO Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu şunları kaydetti. “Gaziantep’in Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği başarıdan sonra bugün savunma sanayine tekrar dönüşü tarihi bir gündür. Böyle bir projenin Gaziantep’ten başlaması bizim için çok önemliydi. İnşallah bu temsilcilik kentimiz ve bütün çevre illerimiz için çok faydalı olacak. GSO Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Adnan Ünverdi bu proje için 2 yıl çok büyük mücadele verdi. Kendilerini ve emek veren tüm arkadaşlarımızı yürekten kutluyorum. Bu imkanı sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Savunma Sanayii Başkanımız Sayın İsmail Demir’e, Savunma Sanayii Başkan Yardımcımız Harun Çelik’e, tüm başkan yardımcılarımıza, daire başkanlarımıza, tüm ekibe ve emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.