1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Türkiye kutuplaşmaktan yoruldu
Türkiye kutuplaşmaktan yoruldu

Türkiye kutuplaşmaktan yoruldu

Ejder Demir, İYİ Parti Genel Merkezi tarafından kurulan ve ülkenin sorunlarına sunulacak çözüm önerilerinin yer aldığı azkaldi.org kampanyasının duyurusunu yaptı.

A+A-

2019 Yerel Seçimlerinde İYİ Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan ve geniş halk kitlesinin desteğini alan Ejder Demir, İYİ Parti Genel Merkezi tarafından kurulan ve ülkenin sorunlarına sunulacak çözüm önerilerinin yer aldığı azkaldi.org kampanyasının duyurusunu yaptı. Vatandaşların isyan ettiğine dikkat çeken Demir, “Türkiye kutuplaşmadan yorulmuştur, liyakatsizlik ve fırsat eşitsizliği umutsuzluğa dönüşmüştür. Her geçen gün fakirleşen ülkemiz ve tarumar edilen devlet kurumlarımız, milletimizin şahsiyet meselesi haline gelmiştir. Okula oğlunu aç gönderen annenin isyanı, kızına bir oyuncağı değil şekeri bile alamayan babanın çaresizliği, zihinlerimizi ve yüreklerimizi harap eden karanlık bir fırtına haline gelmiştir” dedi.

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından ülkede yaşanan sorunlara sunulan çözüm önerileri ve plan ve projelerin duyurulması amacıyla azkaldi.org kampanyası oluşturuldu. 2019 Yerel Seçimlerinde İYİ Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan ve geniş halk kitlesinin desteğini alan Ejder Demir, partilerinin iktidara sağlam adımlarla yürüdüklerinin altını çizerek, “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener başta olmak üzere parti ekibimiz Türkiye’yi il il, ilçe ilçe gezerek, vatandaşlarımızın dertlerini dinliyor. TBMM kürsüsünden her hafta milletimizin taleplerini dile getirerek, İYİ Parti’nin liyakatli kadrolarının hazırladığı çözüm önerilerini, plan ve projelerini kamuoyuna açıklayarak,  “Millet Bizi Çağırıyor” kararlılığı ile başlattığı iktidar yürüyüşünün ivmesini her geçen gün artırıyor” dedi.

BAŞKANLIK SİSTEMİ ÇİLEYE DÖNÜŞTÜ

Demir, “İktidarın liyakat, adalet, güven ve duyarlılık yoksunluğu ile Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en derin ekonomik ve sosyal krizini yaşamaktayız. Suni gündemlerle gerçeklerin gölgelenmeye çalışıldığı bu buhran zamanlarında İYİ Parti olarak biliyoruz ki; Türk Tipi Başkanlık Sistemi diye adlandırılan bu ucube sistem artık Türk milletinin çilesine dönüşmüştür” ifadelerine yer verdi.

KAMPANYA SLOGANI: AZ KALDI

Demir, sözlerinin devamında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “İktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.” öngörüsü gereği; Milletimizi koruyup kollayacak, adil, merhametli ve haysiyetli bir Türkiye’yi geleceğe güçlü biçimde taşıyacak devlet aklı ve anlayışını egemen kılmak, vazifemizdir. Umutla, huzurla, refah ve güven içerisinde, ayrışmadan bir arada yaşayabileceğimiz bir memleket, haklı özlemimizdir. Bu amaçla hazırlanan Mayıs 2022 İletişim Kampanyamızın ana sloganı “#AzKaldı” olarak belirlenmiştir. İYİ Parti’nin; kapsayıcı, olumlu, güven veren, içten siyaset dilini ve anlayışını gerek reklam filmimizle gerekse şarkımızla vurguladık” dedi. 

MİLLETİMİZ UMUDUNU KESMESİN

Milletin umudu olduklarını yineleyen Demir, “Sabrı tükenmiş, yorgun düşmüş milletimiz umudunu kesmesin! Milletimizle el ele, kol kola, omuz omuza vererek ulaşacağımız, güven, huzur ve yepyeni umutlarla uyanacağımız İYİ Parti iktidarına, o güneşli ve kutlu güne az kaldı. Bu vesileyle; Türkiye’nin öncelikli sorunlarını merkeze alarak, umutları gerçeğe dönüştürecek proje ve çözüm önerilerimizi “azkaldi.org” ile milletimizin takdirine sunuyoruz” ifadelerine yer verdi. HABER MERKEZİ 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum