1. HABERLER

 2. TEKNOLOJİ

 3. Turkcell Dijital Akademi ile Dünyanın Bilgisi Türkçe
          Turkcell Dijital Akademi ile Dünyanın Bilgisi Türkçe

Turkcell Dijital Akademi ile Dünyanın Bilgisi Türkçe

Turkcell stratejik gelişim merkezi olarak 2006dan bu yana, gerek şirket içi eğitimler gerekse sanayi-üniversite iş birlikleriyle ses getiren Turkcell Akademi dijitalleşerek, dünyanın bilgisini milyonların erişimine açıyor.

A+A-

 

Dünyanın önde gelen eğitim kuruluşlarıyla iş birliğine giden Turkcell Akademi, eğitim devlerinin içeriklerini Türkçeleştirerek sunuyor.
Turkcel Genel Müdürü Süreyya Cilivin düzenlediği basın toplantısıyla tanıtılan Turkcell Dijital Akademi, zaman ve mekndan bağımsız, dünyanın en güncel eğitim video ve modüllerini, ücretsiz ve tamamen Türkçe olarak sunuyor. Basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Bundan 4 yıl önce 3G ile hızlı internetin hayatımıza girmesiyle birlikte, büyük bir hayalimiz olduğunu dile getirmiştik: İnsanlar bu teknolojiyle bilgiye her an her yerden ulaşabilecek, bilgiye erişimde tam bir fırsat eşitliği sağlanacak. Bugün Turkcell olarak bu hayali gerçekleştirmenin, bir yeniliği daha insanımıza taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yolculukta bizi en çok motive eden, bilgiye erişimde daha fazla fırsat eşitliği sunabilecek olmamız. İnsanlara daha çok bilgiyi ulaştırmanın yolu, taş tabletlerden dijital tabletlere uzandı. El yazması kitaplar ve matbaa bu yol içerisinde geçtiğimiz duraklar. Artık yeni matbaa internet. İnternetten sonsuz bilgiye her an her yerden ulaşmak mümkün. İnternetin fırsat eşitleyici bir boyutu var. Biz bu altyapıya ülkemizin sahip olması için büyük yatırımlar yaptık. Artık halkımız bilgiye ulaşmakta avantajlı. Bu projeyi hayata geçirirken insanlarımıza sorduk: Nasıl bir eğitim hayal ediyorsunuz, hangi içeriklere ihtiyaç duyuyorsunuz? Sonrasında bu bilgiler ışığında 2006dan bugüne dek ortaya koyduğumuz müthiş bilgi birikimini dijitalleştirdik. Bu da yetmedi; dünyanın önde gelen eğitim kuruluşlarıyla birlikte çalışarak bu alandaki en üst düzey içeriği Türkiyedeki profesyonellerin ve gençlerin ihtiyaçlarına uygun ve tamamen Türkçe olarak geliştirdik. Artık Turkcellliler, Turkcellin üstün network altyapısı sayesinde dünyanın bilgisine 7 gün 24 saat, istedikleri yerden ulaşabilecekler. Kendini geliştirmek isteyen, farklı alanlardaki birçok eğitime ulaşmak isteyen gençlerimiz, profesyonellerimiz; dünyanın saygın eğitim kurumlarından, en iyi profesörlerinden, önde gelen fikir adamlarından eğitim ve tavsiyeler alacak. Profesyoneller, çalışanlarına kişisel gelişim imknı sunmak isteyen şirketler, gençler, öğrenciler€¦ Bu eğitimin kapısı başta 35 milyon Turkcellli olmak üzere herkese açık. Turkcell Dijital Akademinin insanımız için değer yaratarak Turkcellin farkını bir kez daha vurgulayacağına inancımız tam dedi.

Turkcell Dijital Akademi, eğitim içeriğinde mükemmeliyete ulaşmak amacıyla bu alanda dünyaca ünlü eğitim kurumları ve portalleri ile de işbirliğine gitti. Dünyanın teknoloji alanında en önemli üniversitesi kabul edilen MIT (Massachusetts Institute of Technology) ile kurulan işbirliği kapsamında, inovasyon ana başlığına MIT tarafından içerik oluşturuluyor. Ayrıca üniversitenin eğitim platformları Open Courseware ve EdXde yayınlanan içeriklerin Turkcell Dijital Akademi platformu üzerinden Türkçe olarak yayınlanması konusunda anlaşmaya varıldı. Hali hazırda inovasyon kategorisinde MIT eğitim videoları Türkçeleştirildi ve Turkcell Dijital Akademi portalinden sunulmaya başlandı.

Süreyya Cilivin ardından sözü MIT Dijital Öğrenme Platformu Direktörü ve Makine Mühendisliği Profesörü Sanjay Sarma aldı. Sarma, bilgiye erişimin tüm insanlık için önemine dikkat çekerek şunları söyledi: Bugün zaman ve uzayda eşsiz bir noktadayız. Hemen her gün bir öğrencim ya da meslektaşım bir fikrim var diye gelir, kimi zaman bu fikirler iki hafta gibi kısa bir sürede şirketleşerek gerçeğe dönüşür. Bundan 10 yıl önce olsa iyi düşün, önce okulunu bitir derdim, şimdi ise al sana bir girişimcinin telefonu diyorum. Yeni fikirleri birer kıvılcıma benzetebiliriz; teknolojinin çok hızlı ilerlemesi nedeniyle ateşe dönüşmeleri için yalnızca çok kısa bir vakitleri vardır. Artık bu sürecin bir parçası olabilmek için mutlaka MITde olmanıza gerek yok; dünyanın neresinde olursanız olun, siz de o kısa vakti değerlendirmek üzere parçacık çarpıştırıcısına dhil olabiliyorsunuz.

Sarma, teknolojinin gelişmesiyle bireyin artık çok daha güçlü hale geldiğine dikkat çekerek Turkcell ile MITnin yaptığı iş birliğinin gerekçeleri ile ilgili Girişimcilik sayesinde inovasyon destekleniyor ve yeni fikirlere alan açılıyor. Turkcellde bu fırsatları görebilen dinamik bir liderlik anlayışı var. Bu bizim için çok değerli. İş birliğimizin ikinci nedeni ise Turkcellin bir iletişim şirketi, yani insanları birbirine ve bilgiye bağlıyor olması. Son olarak, Türkiye dinamik bir ekonomi ve biz bu dinamizmden bir şeyler öğrenmek istiyoruz. Pek çok medeniyetin doğduğu bu topraklar bugün neden inovasyon üretmesin? Buraya gelmekten, Turkcellden öğrenmekten büyük heyecan duyuyoruz. Dijital eğitim alanında Turkcellle uzun soluklu pek çok projeyi hayata geçireceğimize yürekten inanıyorum dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.