1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Turizm Müdürlüğü binası da yıkılacak
Turizm Müdürlüğü binası da yıkılacak

Turizm Müdürlüğü binası da yıkılacak

CHP Şahinbey Meclis Üyesi Uğur Kalkan Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü binasını CİMER’e taşıdı.

A+A-

 8 maddeden oluşan sorulan soran Kalkan’a CİMER’den İl kültür ve turizm müdürü M.Bülent Öztürk imzası gelen cevap düşündürdü. Öztürk, binanın millet bahçesine dahil edileceği söyledi. 

Meclis üyesi Uğur Kalkan, 16 Temmuz’da CİMER’e Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü binasının mülkiyeti kime ait olduğunu ve binanın herhangi bir dernek, vakıf tahsis edileceğinin doğru olup olmadığını sordu. Cimer’den İl Kültür ve Turizm müdürü M. Bülent Öztürk imzalı cevap geldi. 

ŞAŞIRTAN CEVAP

Kalkan’a konuyla ilgili CİMER’den gelen cevap şu şekilde : “Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü binasının mülkiyeti maliye hazinesine kayıtlı. Kültür ve Turizm bakanlığına tahsis edilerek il müdürlüğü hizmet binası olarak kullanılmaktadır. Ancak çevre şehircilik il müdürlüğü milli emlak müdürlüğünden alınan yazıda müdürlüğün hizmet binasının bulunduğu parsellerin millet bahçesi olarak yapılmakta olan projesin içerisinde kaldığı belirtilerek, bakanlığımıza tahsisli taşınmazın kaldırılarak Millet bahçesi yapılmak üzere büyükşehir belediye başkanlığı adına tahsisinin yapılması talep edilmiştir. Söz konusu talep bakanlığımıza gönderilmiş ve millet bahçesi yapılmak üzere tahsisinin kaldırılmasına muvafakat edildiği bildirilmiştir” 

768 METREKARE KAPALI ALAN MEVCUT

“İl Kültür ve Turizm müdürlüğü 640 ada, 14 ve 16 parselden oluşan 1746 metre kare ve 1303 metrekare yüzölçümlü arsa üzerine yapılmış, toplam 768 metre kare kapalı alanı mevcuttur. 2021 yılı içinde imar değişikliği ve ilgili müdürlüğümüze herhangi bir bilgi intikal etmemiştir”

VALİLİK BİNASIYLA BİRLİKTE YAPILACAK

“İl Kültür ve Turizm müdürlüğü binasının taşınma planlaması valilik binasıyla birlikte yapılacaktır. Bina herhangi bir vakıf ve derneğe tahsis edilmemiştir. Son iki yıl içinde binada küçük çaplı tadilat yapılmıştır. Bu iş için 20.701.82 TL ödenmiştir. Söz konusu tadilat Gaziantep Yatırım İzleme ve koordinasyon başkanlığı tarafından 4734 sayılı kamu ihale kanunun 22. Maddesi d bendi gereğince doğrudan temin usulü ile yapılmıştır.  İhale 3 Ocak 2020 tarihirde yapılmıştır ve GENAŞ İnş. Elekt. Taah kazanmıştır” 

KALKAN’IN SORULARI 

CHP Şahinbey Meclis Üyesi Uğur Kalkan Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü binası ile ilgili şu soruları sordu: “1)Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü binasının mülkiyeti kime aittir?

2)Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün teknik ölçüleri, toplam metrekaresi vs. bilgileri nelerdir?

3)Bu binayla ilgili 2021 yılı içinde yapılan herhangi bir imar değişikliği var mıdır? Varsa; tarih ve sayısı nedir?

4)Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün taşınacağı doğru mudur? Doğruysa; taşınacağı yer neresidir?

5)Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü binasının yeri ile ilgili herhangi bir planlama var mıdır?Varsa;bunlar nelerdir?

6)Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü binasının herhangi bir dernek,vakıf vs. tahsis edileceği doğru mudur?Doğruysa;bu dernek veya vakıf kimdir?

7)Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü binasına son 2 yıl içinde yapılan tadilat var mıdır? Varsa toplam ne kadar harcama yapılmıştır?

8)Tadilat varsa;bu tadilatlar hangi ihale usüllerine göre yapılmıştır?İhale numaraları ve kazanan firmalar kimdir?” LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.