1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TÜMÜ ŞAMPİYON OLDU
TÜMÜ ŞAMPİYON OLDU

TÜMÜ ŞAMPİYON OLDU

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Gaziantep Şubesi tarafından organize edilen 10’uncu Sani Konukoğlu Futbol Turnuvası sona erdi.

A+A-

Geleneksel hale gelen turnuva bu sene masterler yerine minikler futbol şenliğine dönüştürülerek iki hafta boyunca minik kramponlar sahada ter döktü.

İki ayrı grupta toplam 12 takımın mücadele ettiği Merhum Sani Konukoğlu Futbol Turnuvasında bütün takımlar şampiyon oldu.

Atatürk Kültür ve Spor Salonunda gerçekleşen ödül törenine Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep TÜFAD Şubesi başkanı İsmet Savcılıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, 7’inci bölge hakem atama sorumlusu Ziya Çetin, İl Hakem Atama Komitesi başkanı Ahmet Taşkın, Gaziantep TFFHGD başkanı Tevfik Öztürk ve kulüplerde isimleri temsil edilen yetkililer katıldı.

OKU OYNA ZİNDE KAL

Tüm çocuklar şampiyon” sloganı ile düzenledikleri turnuvanın, geleceğin yıldızlarının ortaya çıkarılması için de çok önemli fırsat olduğunu söyleyen TÜFAD Gaziantep Şubesi Başkanı İsmet Savcılıoğlu. “9 yıldan beri 40 yaş üzeri veteranlara yönelik düzenlediğimiz Sani Konukoğlu Futbol Turnuvasının 10’uncusunu 180 çocuğun katılımı ile Sani Konukoğlu Minikler Futbol Şenliği Gazilik Kupası Turnuvası adıyla organize ettik. SANKO Holding’in sponsorluğunda, Şehitkamil Belediyesi’nin desteğiyle ‘Oku, oyna, zinde kal’ anlayışıyla gerçekleştirdiğimiz turnuva, geleceğin yıldızlarını bulup, ortaya çıkarmamız açısından çok önemli. Bundan böyle küçük yaş grupları ile turnuvamız devam edecektir. Bu organizasyonda bizlere destek veren hocalarımıza ve Metin Alati kardeşime teşekkür ediyorum” dedi.

MİNNET DUYUYORUZ

Gaziantep’te bu yaş grubundaki çocukların oynayacağı lig olmadığına vurgu yapan Savcılıoğlu, “Nisan ayında Antalya’da TÜFAD Minikler Futbol Şenliği düzenlenecek. Bu turnuvada seçtiğimiz başarılı ve gelecek için ümit veren çocukları seçip götüreceğiz. Bu turnuvayı planlarken Gaziantep futboluna katkı sağlayanlara minnet duygularını ifade etmeyi amaçladık” dedi.

VEFA BORCUMUZU ÖDÜYORUZ

Gaziantep futboluna katkı sağlayan spor adamlarına takımların isimlerini verdiklerini kaydeden Savcılıoğlu, “Ata Aksu, Halil Alpay, Yaşar Erkent, Mehmet Aslan, Ender Özdinç, Ömer Aksoy, Naci Topçuoğlu, Ali İhsan Göğüş, Kamil Şerbetçi, Ömer Köylüoğlu, Muhittin Göymen ve Selahattin Öztahtacı’nın adını verdiğimiz 12 takım turnuvada mücadele etti. Futbolumuza katkı sağlayanlara böylece bir nebze de olsa vefa borcumuzu ödemiş oluyoruz. Yaşayanlara uzun ömür, aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet dileriz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından spora ve turnuvaya katkılarından dolayı TÜFAD Şube Başkanı İsmet Savcılıoğlu tarafından, SANKO Holding ve Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu adına hazırlanan plaketleri, SANKO Holding Basın - Yayın Müdürü Cengiz Halil Çiçek’e takdim etti.

MUHAREM TÜRKOĞLU


1: TÜFAD Şube Başkanı İsmet Savcılıoğlu, SANKO Holding adına plaketi Basın Danışmanı Cengiz Halil Çiçek’e verdi.
2: Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, turnuvaya katkı sağlayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na plaket taktim etti.
3: Turnuvaya isimlerini veren Çetin Katırcıoğlugil, Sedat Özdinç ve Halil Aksu plaketlerini aldılar.
4: Çakmak Dai ve Çetin Pekmezci’nin plaketlerini Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve TÜFAD Şube Başkanı İsmet Savcılıoğlu verdi.
5: TÜFAD Şube Başkanı İsmet Savcılıoğlu Ömer Aksoy ve Ömer Akyılmaz’ın plaketlerini verdi.
6: Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu Oğuzspor’un kupasını taktim etti.
7: Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Gazişehir Gaziantep F.K’nin kupasını verdi.
8: Şehitkamil Belediye Başkanı Yardımcısı Hayri Özkeçeci, Gazikentspor’un kupasını taktim etti.
9: Nizip Halk Eğitim, kupasını Murat Köylüoğlu’ndan aldı.
10: İstikrar Eğitimspor kupasını TÜFAD Şube Başkanı İsmet Savcılıoğlu’ndan aldı.
11: SANKO Holding Basın Danışmanı Cengiz Halil Çiçek, Türk Telekom’un kupasını verdi.
12: Gazişehirspor’a kupasını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, taktim etti.
13: Çakmak Dai, turnuvada mücadele eden Gaziantepspor’a kupasını verdi.
14: Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediyespor’un kupasını taktim etti.
15: Büyükşehir Gaziantep’in kupasını Halil Aksu’dan aldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.