Gaziantep Valiliği vatandaşların huzur ve güven içinde bayram geçirmeleri ve sevinçlerin acıya dönüşmemesi için  bütün tedbirlerin alındığını açıkladı. Kolluk teşkilatları, Kaymakamlıklar, Belediyeler ve ilgili kurumlar bayram süresince gerekli kamu hizmetlerini sürdürecek. 

Gaziantep İŞKUR’da şok gelişme Gaziantep İŞKUR’da şok gelişme

VALİLİK UYARDI

Gaziantep Valililği yol ve hava durumunun ardından sürücülere cep telefonu uyarısında bulundu. Sürücülerin cep telefonlarına değil yola bakmaları gerektiğini belirten valilik trafik kurallarına uyma çağrısı yaptı. 

ULAŞIM ÜCRETSİZ

 Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi ulaşım, güvenli alışveriş, turizm ve mezarlık ziyaretleri çerçevesinde bayram tatilinin ve öncesinin huzurlu geçmesi için önlemlerini aldı, hazırlıklarını tamamladı.  Şehir içi ulaşımda vatandaşlara kolaylık sağlamak için 9 Nisan ile 12 Nisan tarihleri arasında Gaziantep Büyükşehir’e bağlı tramvay, turuncu otobüsler ve Gaziray ücretsiz hizmet verecek.  Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren motorize, mobil, sivil ve resmi ekipler, vatandaşın alışveriş yaptığı işletmelerde rutin denetlemelerin dışında, satışa sunulan ürünler ve satış ortamlarında denetimlerini sürdürüyor. Sivil ekip ve resmi kıyafetli zabıta ekipleri, trafiğe kapalı yaya bölgelerinde alışveriş yoğunluğu göz önünde bulundurularak, bayrama kadar 24 saat boyunca herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için mesaisini sürdürecek. 

BAYRAMIN İLK 3 GÜNÜ MÜZELER AÇIK

Diğer yandan turizm açısından kentin önemli müzeleri olan Atatürk Anı Müzesi, Fıstık Müzesi, Hamam Müzesi, Ali İhsan Göğüs Müzesi ve Gaziantep Araştırma Merkezi, Oyun ve Oyuncak Müzesi, 25 Aralık Kahramanlık Panoraması ve Müzesi, 15 Temmuz Demokrasi Müzesi ve Antep Savunması Şehitliği ve Saygı Müzesi bayramın ilk üç günü ziyarete açık olacak.