1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. TUĞÇE KAZAZ’DAN, MARİA SEİTARİDİS’E : ATATÜRK’E SALDIRMANIN DAYANILMAZ ŞEHVETİ
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

TUĞÇE KAZAZ’DAN, MARİA SEİTARİDİS’E : ATATÜRK’E SALDIRMANIN DAYANILMAZ ŞEHVETİ

A+A-

Kimileri Atatürk karşıtı siyasi iktidara şirinlik gösterisinde bulunmak için onun felsefesine ve ideolojisine küfür yolunu tercih ediyor. Bu yolla kendisi için iktidar cephesine giden yola bir koridor açtığını zannediyor. Kimileri ihale kovalıyor, zenginleşmek ve nemalanmak için dinini yıkıyor ve Atatürke hakaret kuyruğuna giriyor.

Bunların içinde meczuplar, gericiler, Türk düşmanları, ırkçı bölücüler, fikri olmayan geri zekalılar, tarih bilincinden yoksun bilime kapalı kesimlerde var ve bir de kanı bozuklar takımı elbette.

Milat Gazetesinde Özlem DOĞANın manken Tuğçe KAZAZla yapmış olduğu röportaj son dönemlerin modası haline gelen Atatürk karşıtlığının adeta bir göstergesi.

‘Tencerem var tavam var, Atamızdan yadigar iki duble rakım var diyerek beni eleştirenlere soruyorum: Bu mudur sizin atanızdan size kalan? Üç kelime öğretmişler sana; Atatürk Yunanlıları denize döktü diye, başka ne var? Oysa biz o dönemde kapalı kapılar ardında ne pazarlıklar yapıldığını bilemiyoruz. Artık putlaştırdığımız her şey yıkılmalıdır. Dolayısıyla putlaştırılmış Atatürk de yıkılmalıdır. Birkaç beylik lafın arkasına sığınarak Atatürk düşmanlığına soyunan Tuğçe KAZAZ Anadolu Türklüğünü bir arada tutan çimentonun onun devrimleri ve felsefesi olduğunu kestiremeyecek kadar kara cahil.

‘Atatürkü koruma yasasıyla neden koruyoruz? Atatürk öldü, yaşamıyor. O zaman ki küresel oyun çerçevesinde de neler olduğunu bilmiyoruz. Biz kendi tarihimizi cesur bir şekilde kalkıp araştırmaya başlarsak o zaman kim bilir neler çıkacak ortaya. ‘Tencerem var tavam var atamdan bana yadigar iki duble rakım var diyen rakıcı kesim bu araştırmayı yapmaya hazır değil.”

Tuğçe KAZAZ kimdir diyecek olursanız işte cevabı. Güya kabilinden Müslümanken Yunanlı iş adamı George Seitaridisle evlendikten sonra Ortodoks Hristiyan olan, boşandıktan sonra Budizmde karar kılan, daha sonra yeniden İslamiyeti seçen, iki bacağının arasındaki derin çukurdan başka sermayesi olmayan bir manken.

 

Bir nalına bir mıhına vuran şu kısacık ibretlik yaşam seyri bile Atatürke ve Türklüke şehvetle saldıran bu kesimin kalitesini ortaya koymaya yeter bence. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.