1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tugay arazisinde inceleme
Tugay arazisinde inceleme

Tugay arazisinde inceleme

5.Zırhlı Tugay Komutanlığının bulunduğu alan için açılan davalar sonrası 2. İdare Mahkemesine tarafından bilir kişi incelemesi kararı üzerine heyet Tugay Arazisinde inceleme yaptı.

A+A-

Bilirkişi olarak olarak atanan Harita ve Kadastro Mühendisi Ali Serdar Karabaş, Şehir ve Bölge Plancısı Mahmut Serhat Yenice, Çevre Mühendisi Yakup Cuci,  Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Adnan Çeçen, Jeoloji Mühendisi Evrim Sarıgül incelemesini başladı. Mimarlar Odası Başkanı Aslı Öcal ve Aykut Kocalar TMMOB temsilen katıldığı incelemede, dosya bilirkişilerin raporunu bekleyecek. 

İNCELEME YAPILDI

Bilirkişi heyeti sabah saatlerinde alanda inceleme yaptı. Taşınmazı birlikte gezip, yerinde gören ekip, uyuşmazlık konusu nazım ve uygulama imar planı değişliklerini gerektiren zorunlu nedenlerin bulunup bulunmadığına baktı. Dava konusu alanın niteliği ve konumu ile yörenin nüfus, çevre, ulaşım, trafik, yapı, hizmet ve sosyal donatı alanı dengesi gibi ilişkiler göz önüne alındı. Bunun yanı sıra plan değişikliğinin üst ölçekli plana uygun olup olmadığını, bu haliyle plan bütünlüğünü bozup bozmadığı, planlamanın şehircilik ilkeleri, planlama esasları ve kamu yararına uygun olup olmadığı hususlarının tespiti göz önüne  alındı. 

60 GÜN İÇİNDE BİLGİ VERİLECEK

Bilirkişi dava konusu alanla ilgili rapor hazırlamak için 60 gün içinde 2. İdare mahkemesine verilmek üzere süre istedi. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.