1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. TRT'NİN YEDİĞİ HERZE
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

TRT'NİN YEDİĞİ HERZE

A+A-
Denizlispor ile Gaziantepspor arasında bir futbol maçı var. Kendi gurubunda Türkiye Kupası çeyrek finaline çıkacak bir diğer takımı belirleyecek olan önemli bir müsabaka.
Ancak TRT Gaziantepli sporseverlerin futbol algısına ve taşıdığı kimliğe aykırı bir şekilde, salt bir Güneydoğu Anadolu şehri olması hesabıyla maçı kürtçe yayın yapan TRT6'ya havale ediyor.
Sanki bir Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu sadee kürtlerden oluşuyormuş gibi.
Aynı TRT Trabzon'da sevgilisine ilan-ı aşk eden bir taraftarın pankartını maç esnasında yayına taşırken, Gaziantep'te açılan dev Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ise ne yazıktır ki TRT'den aynı ilgiyi ve şefkati görememiştir. Milli hissiyatın öncü ve önder şehirlerinden biri olan Gaziantep Kamil Ocak Stadyumu'ndaki görüntülerin yayından çıkarılmasını ayrıca manidar bulduğumu ifade etmeliyim.
Bu bağlamda hükümetin açılım adını verdiği kepazelikle Anadolu'da Türk Milleti'nin karşısında yeni bir millet inşaa etme projesiyle başlayan süreç Kürdistan'ı Türkiye Cumhuriyeti'ne, Diyarbakır'ıda Ankara'ya alternatif kılmıştır.
Açılım rezaleti DTK çalıştayı adıyla nur topu gibi gayrimeşru bir çocuğun doğumuna vesile olmuş, Diyarbakır'daki son çalıştayın sonuçları ise Türkiy'nin kucağına pimi çekilmiş bir el bombası olarak bırakılmıştır.
Ülkemizin Doğu ve Güneydoğu coğrafyasının salt kürtlerden oluştuğunu zanneden zavallı cehalet, devlet otoritesini oturtamadığı her iki bölgeyide terör örgütünün insafına ve merhametine terketmiştir.
Halbuki 5 bin yıllık bu Türk Yurduna ait söz konusu coğrafyada Kürtlerle birlikte Türkler, Araplar, Ermeniler ve Süryaniler'de ikamet etmektedir. Yani bu bölge sadece kürtlere ait tapulu bir mülk değil, diğer yurttaş kitlesininde ortak vatanıdır.
Kaldıki Gaziantep sosyal ve siyasal dokusu, tarihsel geçmişi ve meşrebiyle tam bir Türk şehridir. Tarihin hiç bir döneminde Kürt kimliği ve kürt kültürüyle uzaktan yakından bir alakası olmamıştır.
Terör olaylarının neden olduğu son göç dalgasıyla Gaziantep'e yerleşen göçmen kürtlerin oluşturduğu nüfus yığılması, Türklük aidiyetiyle gururlu bu şehrin yanlış bir kürt algısına neden olmasından hicap duymaktadır.
AKP'li hükümetlerin özel önem atfettiği kürtleştirme ve kendini kürtten sayma dürtüsü operasyonel emperyalist bir hareket olarak ülkenin tamamını tehdit etmektedir.
Gaziantepli sporseverleri anlamadıkları bir dilde futbol maçı seyretmeye zorlamak bu sinsi oyunun bir dayatması olduğu kadar, hedeflenen bölünmüş Türkiye'nin Kürdistan'a gümüş tepsilerle sunacağı Gaziantep'i hediye etmesinden öte bir anlam taşımamaktadır.
Bu tür aksi yayınların amacı ruh ve şuur yapısı anlamındaki ön kabule Gaziantep şehrini razı etme ve hazır hale getirmektir.
İşbirlikçi AKP hükümetinin AB'nin lobi faaliyetleriyle birlikte CIA ajanı bölücü kürtlerle üzerinde ittifak ettiği ne türden olursa olsun gizli ve açık anlaşmaların hiçbirini Türkiye Türklerini ve Türkiye Türklerinin büyük ağabeyi Gazianteplileri bağlamaz.
Türkiye'yi de Gaziantep'i de hiçbir harici unsurla paylaşmak niyetinde olmayan Şahinbey'in torunları masa başında AKP-CIA-PKK-AB unsurları tarafından mürekkepli kalemle çizilen haritaları müsebbiplerine yedirmeyi de bilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.