1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Toplu taşıma yetersiz
Toplu taşıma yetersiz

Toplu taşıma yetersiz

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, Toplu taşıma araçları ve seferleri yetersiz olduğunu söyledi.

A+A-

 Otobüslerin tıka-basa dolu olduğunu, yetersiz otobüs ve sefer nedeniyle vatandaşların duraklarda uzun süre beklediğini belirten Göçer, belediyeye çağrıda bulundu.   Şehir merkezi de dahil hiçbir yerde kapalı otobüs durağının bulunmadığını söyleyen Göçer, bu konuda da Büyükşehir Belediyesine çağrıda bulunarak, durakların uygun noktalara yapılması, vatandaşı yazın güneşten, kışın da yağmur ve soğuktan koruması gerektiğini belirtti. 

Toplu ulaşımda yaşanan sorunları yerinde tespit ettiklerini belirten Göçer, hafta içi her gün işe ve okula gitmek isteyenlerin tercih ettiği toplu taşıma araçlarında vatandaşın araç sayısının yetersiz ve seferlerin az olması nedeniyle kalabalık araçlarda yolculuk etmek zorunda kaldığına dikkat çekti. 

BU SORUN ÇÖZÜLMELİ 

Akaryakıta yapılan zamlardan sonra vatandaşların bütçelerini sarsan akaryakıt giderini en aza indirmek için toplu taşıma araçlarını tercih etmeye başlamasıyla toplu ulaşımdaki yoğunluğun daha fazla arttığına dikkat çeken Göçer, yolcu sayısının artmasıyla, araç ve seferlerin yetersiz olmasından dolayı toplu taşıma araçlarında vatandaşların nefes alamayacak kadar tıka basa yolculuk etmek zorunda kaldığını ifade etti. Her geçen gün büyüyen ve nüfusu hızla artan Gaziantep’te toplu taşıma araçlarının yetersiz kalmasının duraklarda uzun kuyrukların oluşmasına neden olduğunu, kimi bölgelerde araç ve sefer sayısının da az olması nedeniyle vatandaşların uzun süre toplu taşıma araçlarını beklemek zorunda kaldığını ifade eden Göçer, dolup taşan ve adeta nefes alacak yerin kalmadığı toplu taşıma araçlarında eziyet çekerek yolculuk yapan vatandaşların, ulaşım sorununun ivedi şekilde çözülmesini istediğini belirtti. 

NOKTA NOKTA AÇIKLADI 

Toplu taşımada yaşanan sorunlar nedeniyle imkânı olan vatandaşların özel araçlarını kullanmak zorunda kaldığını ve bu durumun şehir trafiğini içinden çıkılmaz bir kaosa sürüklediğine dikkat çeken Göçer, “Şehir içindeki trafik yoğunluğu nedeniyle özel araçlarını kullanan vatandaşlarda saatlerce trafikten çıkamıyor. Özellikle Karagöz ve Suburcu Caddesi, Tüfekçi Yusuf Bulvarı, Şehreküstü, Perilikaya Kavşağı, Düztepe, Eski Dülük Caddesi, Çimento Kavşağı, Yukarıbayır ve Tugay bölgesi gibi birçok bölgede trafik adeta çileye ve çekilemez bir duruma dönüşüyor. Özel ulaşım imkânı olmayan ve toplu taşıma araçlarını kullanmak zorunda kalan vatandaşlar ciddi sıkıntılar yaşıyor. Gaziantep’in ulaşım sorununu çözmek için tek çıkar yol olan toplu taşımada yaşanan sorunları çözmekle sağlanabilir. Gazianteplilerin toplu taşıma hizmetinden ilk beklentisi kalabalığa çare bulunmasıdır.” şeklinde konuştu. 

KART DOLUM CİHAZI ARTTIRILMALI 

Şehrin genelinde otobüslere binilen noktalarda kart dolum merkezlerinin sayısının da yetersiz olduğuna dikkat çeken Göçer, “Şehir merkezi ve tramvay hattının duraklarında kart dolum cihazlarından yeterince bulunmaktadır. Fakat kenar mahallelerde bu sıklığı görememekteyiz. Her ne kadar toplu taşımaya binme için online dolum hizmeti ve banka kartları ile biniş mümkün olsa da halen toplumda online bankacılık hizmetini kullanmayan/kullanamayan vatandaşlar bulunmaktadır. Kartında limiti olmayanlar veya dolum yapmak isteyen vatandaşlar bu anlamda mağduriyetler yaşamaktadır. Uygun olan her durağa mutlaka kart dolum cihazı konulmalıdır.” diye konuştu. HABER MERKEZİ 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.