1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tolon Paşa konuştu, öğrenciler yuhladı !..
Tolon Paşa konuştu, öğrenciler yuhladı !..

Tolon Paşa konuştu, öğrenciler yuhladı !..

Emekli Orgeneral Ahmet Hurşit Tolon, Gaziantep Üniversitesi'nde "21. Yüzyıl Başlangıcında Türkiye ve Ortadoğu'daki Gelişmeler" konulu konferasında protesto...

A+A-

Emekli Orgeneral Ahmet Hurşit Tolon, Gaziantep Üniversitesi'nde "21. Yüzyıl Başlangıcında Türkiye ve Ortadoğu'daki Gelişmeler" konulu konferasında protesto edildi. Bir grup üniversite öğrencisinin "Baskılar bizi yıldıramaz. Askeri darbe istemiyoruz"" sloganıyla alkışlar içerisinde salonu terk ettiği konferansta şaşkına dönen Tolon, "Bunlarda uyanacak" dedi.

BU TÜR ÖĞRENCİLER HER YERDE VAR

Gaziantep Üniversitesi'nin 21. kuruluş yılı etkinliklerine katılmak üzere Gaziantep'e gelen Emekli Orgeneral Ahmet Hurşit Tolon, İnşaat Mühendisliği Bölümü Konferans salonda Atatürkçülükten ve emperyalizimden bahsettiği sırada bir grup öğrenci tarafından ıslıklar, alkışlar ve sloganlarla protesto edildi. Büyük şaşkınlık yaşayan Tolon Paşa, "Merak etmeyin bunlarda uyanacak. Bunları da biz uyandıracağız. Bu öğrenciler bu salona geldikleri gibi giderler. Bu benim 23'ncü hitap ettiğim üniversite. Burası Cumhuriyet ve Atatürk üniversitesi. Bu tür öğrenciler her yerde var. Hiç üzülmeyin, biz bunlara 50 yıldır alışığız. Biz onlardan sonra dinlemek arzusu olan herkesle beraberiz" şeklinde konuştu.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ BUNALIMLI DÖNEM YAŞIYOR

Hurşit Tolon, Türkiye'nin 1938 yılından bu yana varlığı ile Mustafa Kemalsiz, eserleri, fikirleri ve ilkeleriyle ile Atatürk ile birlikte yaşadığını ve sonsuza kadar böyle yaşamaya devam edeceğini söyledi. "Atatürk her alanda tam bağımsızlığı ve özgürlüğü amaçlayarak başlattığı Ulusal kurtuluş savaşını başarıyla sonuçlandırdı" diyen Tolon şunları söyledi: "Cumhuriyet ulusal Türk Devletinin yönetim biçimidir. Atatürk siyasi biçim olarak cumhuriyetçiliği belirtmiştir. Ama maalasef Türkiye Cumhuriyeti 83. yılında en bunalımlı dönemini yaşıyor. Hepimizin de yakinen takip ettiğiniz gibi cumhuriyet karşıtları cumhuriyeti yıkmak için yarış halindeler. Onun en yüce değerlerine pervasızca saldırmaktan çekinmiyor. Ve bunu sürdürmeye de devam ediyorlar" dedi.

HAYATIMIZ DÜŞMANLAR TARAFINDAN BELİRLENİYOR

Türkiye Cumhuriyeti kuruluşunun 83. yıldönümünde 90. yıl öncesinin kurtuluş ve kurtuluş savaşı öncesini yaşatan bir sürece doğru yönlendirildiğine işaret eden Tolon, "Hayatımız, kaderimiz geleceğimiz bugün irade ve kararlarına katılmadığımız yerli ve yabancı düşmanlarımız tarafından yönlendirilmekte ve belirlenmektedir. Geçmişin emperyalist zihniyeti küreselleşmeyle neo liberal ekonomi ve hristisyan emperyalist hareketlerin aynısını yeniden yaşatmak gayretinde olduklarına tanık oluyoruz. Eski adı sömürgecilik olan, emperyalizm olan şu dünya üzerinde uzay köyü olmamız beklenmektedir. Hepimizin birlikte yaşadığı bildiği ve çok iyi anladığı gibi 21. yüzylılda değişim başdöndürücü bir hızla ilerliyor. Ama bütün bunlar olup biterken halkımızın çok büyük kesiminin ne olup bittiğinden yeterince haberdar olması olanağı yoktur. Çünkü gerçekler olaylar yetkililer ve yaygın medya tarafından çarpıtılarak arzedilmekte. Bunun en son örneği tugay komunatına aften gündelik tuttuğu ifadesiyle gündeme getirildi. Merak etmeyin bu medya yeni yeni türevlerini üretme mahiyeti içinde. Ancak şu unutulmamalı, Cumhuriyet tarihinde bizim basınımız bugünkü kadar kötü bir görev ve sorumluluk üstlenmemiştir"

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.