Karaca, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na “İktidarınızın ekonomi politikaları dahilinde olan “kamuda tasarruf tedbirleri” bağlamında değerlendirildiğinde bu indirim ne anlama gelmektedir?” Diye sordu.

BU İNDİRİM KABUL EDİLEMEZ

Karaca, UID Başkan Yardımcısı ve Ekonomi Birimi Başkanı Esma Koç Ağca ile seyahat acentesi “Tacs Pountso GmbH” arasında imzalanan protokole göre THY ile seyahat eden UID üyelerine çeşitli indirimlerle birlikte ekstra yük/bagaj hakları tanındığını öne sürdü. Karaca, “Reklam ve sponsorluk adı altında milyonlarca avro harcama yapan THY’nin yurt dışında yaşayan Türk kökenli işçilere ve emekçilere fahiş fiyata bilet satması, yandaşlara özel indirim programları devreye koyması kabul edilemez.” dedi. 

AYRICALIĞI NEDİR?

Abdurrahman Saçaklı'nın organları bağışlandı Abdurrahman Saçaklı'nın organları bağışlandı

Karaca Bakan Uraloğlu’na şu sorular yöneltti:THY 2020’den bu yana hangi kurumlarla hangi içeriklerde protokol imzalamıştır?UID ile THY arasında yapılan protokolün içeriği ve detayları nelerdir? UID ile THY’nin özel indirim protokolü hangi nedene ya da ihtiyaca dayanmaktadır? UID üyelerini ayrıcalıklı kılan nedir? İktidarınızın ekonomi politikaları dahilinde olan “kamuda tasarruf tedbirleri” bağlamında değerlendirildiğinde bu indirim ne anlama gelmektedir?UID’in örgütlenmesi için, kamu kurumu niteliğinde bulunan Türk Hava Yolları araç olarak mı kullanılmaktadır?UID ile THY arasındaki protokolden sözleşmeden vazgeçmeyi, yurt dışında yaşayan Türk kökenli bütün göçmenleri/vatandaşları kapsayacak, indirimli programın devreye sokulmasını planlıyor musunuz?”

Editör: Ebru Kont