Trabzon'a start verecekler Trabzon'a start verecekler

Çalıştayda FGD bünyesindeki departman müdürleri ve antrenör eğitimcilerinin katılımıyla; kulüp akademileri ve gelişim Ligleri, Double Pass 2024 kulüp ziyaretleri planlaması, elit genç futbolcu yıllık gelişim planları, FGD yapılanması ile görev-tanım sorumlulukları ve 2024 yılı antrenör eğitim programlarında yapılacak güncellemeler ile dört yıllık planlama çerçevesinde hayata geçirilecek projeler ele alındı.

STATÜSÜ VE TALİMATLAR ÜZERİNE ÇALIŞILDI

Bu kapsamda daha önce yapılan toplantılarda Süper Lig ve 1.Lig kulüp akademi direktörleri ile bir araya gelen FGD Direktörü Oğuz Çetin ile Kulüp Akademi ve Elit Genç Oyuncu Gelişim Programı Müdürü Fatih Serkan Albayrak ve teknik sorumlular Yücel Uyar ve Ümit Turmuş ile diğer katılımcılar tarafından gelişim ligleri statüsü ve talimatları üzerinde çalışmalar gerçekleştirildi. Double Pass ve Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri tarafından 2024 yılında yapılacak kulüp ziyaret organizasyonları planlandı.

TEKNOLOJİ KONULARINDA ÇALIŞMA YAPILDI

Antrenör Eğitim Programları Müdürü Emrah Aykurt ve antrenör eğitimcileri tarafından UEFA Antrenör Eğitim Programı teorik ve pratik konuları ile ilgili güncellemeler yapıldı. Futbol Gelişim Direktörlüğü yapılanması görev ve sorumlulukların tanımı ve antrenörlerin teknolojiye olan uyumlarını artırmak amacıyla futbolda teknoloji  konularında  çalışmalar da gerçekleştirildi. Elit Genç Futbolcu Gelişim Programı için yıllık-aylık-haftalık planlama süreci ile ilgili çalışmalar ise devam ediyor. Spor Servisi