1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tezel ‘geziye özgürlük’ dedi
Tezel ‘geziye özgürlük’ dedi

Tezel ‘geziye özgürlük’ dedi

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Gaziantep İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Aslı Tezel, yaptığı açıklamada Gezi Davası Karar duruşmasının üzerinden 100 gün geçtiğini belirterek, “100. günde bir kez daha sesleniyoruz:

A+A-

 Arkadaşlarımızı derhal serbest bırakın! Gezi’den ve arkadaşlarımızdan elinizi çekin” dedi.  

Osman Kavala’nın tam 1737 gündür, diğer arkadaşlarının  ise 100 gündür haksız ve suçsuz yere cezaevinde tutulduğunu belirten Tezel, “Arkadaşlarımızın masumiyetine inanıyor, bu hukuksuzluğu kınıyoruz Meslek alanlarımızın tarihsel birikimle oluşmuş temel ilkeleri çerçevesinde halka ait olanı korumak, kamu yararını savunmak biz mühendis, mimar ve şehir plancılarının temel görevidir. Bu görev doğrultusunda, İstanbul kentinin en önemli kamusal alanlarından biri olan Gezi Parkı’nı korumak, Gezi Parkı park olarak kalsın diye mücadele etmek mesleki etik ilkelerimizin bir gereğiydi.Toplumun ortak değerlerini bir bir sermayeye altın tepside sunan, bu gerçekliği örtmek üzere gerici bir toplum inşa etmeyi deneyen, kadına, farklı cinsel yönelimlere, sanata, etnik ve kültürel değerlere saldıran iktidarın siyasal temsilcisinin karşısına dikildi milyonlar” dedi.  

KARARLILKLA SÜRDÜRECEĞİZ 

“Yaşadığı yenilginin yarattığı öfkeyi dizginleyemeyen iktidar defalarca yargılamaya, karalamaya çalıştı Gezi’yi ve hep başarısız oldu” diyen Tezel, “Uzun ve bariz hukuksuzluklar içeren bir dizi girişimin ardından son olarak kendi partisinden milletvekili aday adayı olan bir yargı mensubu üzerinden arkadaşlarımızın nezdinde Gezi’yi tutsak etmeye, yalnızlaştırmayı amaçladılar.  Arkadaşlarımızın nezdinde milyonların örgütlülüğünü, milyonların talebini hapsetmek istiyorlar. Hukuksuz tutuklama kararlarının verildiği günden itibaren başlattığımız ve bugün 100. Gününe giren Adalet Nöbetleri vesilesiyle bir kez daha kararlılıkla belirtiyoruz: TMMOB ve bağlı Odaları olarak, mesleki ve teknik bilgimizi halkın yararına kullanmaya devam edeceğiz, arkadaşlarımızı asla yalnız bırakmayacağız ve bu ülkenin en görkemli halk hareketi olan Gezi’ye sahip çıkmayı kararlılıkla sürdüreceğiz” HABER MERKEZİ

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum