Gaziantep İl Koordinatörü Hakan Kahtalı başkanlığında adeta bir demokrasi şöleni havasında 10:30- 15:00 arasında gerçekleştirilen AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı teşkilat içi temayül yoklaması yoğun bir katılımın ardından sona erdi. 

TEŞKİLAT TEMAYÜLÜ

AK Parti’de 31 Mart seçimleri öncesinde Murat Çetin’in görevden alınmasının ardından, il başkanlığını vekaleten Murat Şerbetçi yürütüyordu. 3 aylık sürenin ardından il başkanlığına kimin getirileceği belirsizliğini korurken, Genel merkez ilk olarak teşkilat temayülü yapma kararı aldı.

SON NOKTAYA GELİNDİ

Edinilen bilgiye göre, Genel Merkez, Gaziantep il başkanının kim olacağı konusundaki çalışmalarında son noktaya geldi. Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in görevlendirmesi ile Gaziantep İl Koordinatörü Hakan Kahtalı’nın gözetiminde temayül yapıldı. 

KİMLER OY KULLANDI? 

Yoğun katılımlı ve heyecanlı geçen temayül yoklamasında; İl Asil Yönetimi, İl Kadın Kolları Asil Yönetimi, İl Gençlik Kolları Asil Yönetimi, İl Disiplin Kurulu ve Demokrasi Hakem Kurulu Üyeleri, Şahinbey ve Şehitkamil Yönetim Kurulu Asil Üyeleri, Araban- İslahiye- Karkamış- Nizip- Nurdağı- Oğuzeli- Yavuzeli İlçe Başkanları, Tüm İlçe Kadın Kolları Başkanları, Tüm İlçe Gençlik Kolları Başkanları, Büyükşehir- Şahinbey ve Şehitkamil Belediye Meclis Üyeleri oy kullandılar. Oy kullanan isimler; il başkanlığı görevi için 3 isim olmak üzere öneride bulundu.  Ayrıca temayülde Gaziantep İl Koordinatörü Hakan Kahtalı; Kurucu İl Başkanı, Eski Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İl Kadın ve İl Gençlik Kolları Başkanları başta olmak üzere İlçe Başkanlarının da görüşleri aldı.

SON KARAR ERDOĞAN’DA 

Karaca vekilleri eleştirdi Karaca vekilleri eleştirdi

Gerçekleştirilen temayülün ardından öne çıkan isimler, Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylar arasından bir ismi il başkanlığına ataması bekleniyor. 

Editör: Ebru Kont