1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tehlike geçmedi, lütfen dikkat !.
Tehlike geçmedi, lütfen dikkat !.

Tehlike geçmedi, lütfen dikkat !.

Yaklaşan kurban bayramında tüm kesimler uyarıda bulundu. Sosyal mesaj, hijyen ve maske kurallarının vurgulandığı mesajlarda "Tehlike henüz geçmiş değil. Lütfen bu bayram sevinciniz ve mutluluğunuz uzaktan olsun" dedi.

A+A-

ŞAHİN: Gönül kazanma seferberliği

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Şahin, mesajında, bayramlarımız, kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı pekiştirme vesilesi olduğunu dile getirdi. Bayramlar aynı zamanda bir gönül kazanma seferberliği olduğunu belirten Başkan Şahin, "Bu bayramda, hijyene özen göstererek, sosyal mesafeye dikkat ederek, muhtaçların hanelerine, muhabbet ve sevinç taşımalıyız" dedi. 

Şahin, "Kurban ibadetiyle bizden istenen, elimizle birlikte gönlümüzü de birbirimize açmak, gönülden verebilmektir. Kurban cömertlik, dayanışma, yoksulların sevindirilmesi ve bu dünyada misafir olduğumuzun tekrar tekrar hatırlanmasıdır. En önemlisi de Kurban Allah’ a yakınlaşmaktır. Kurban Bayramı’nda bir yanımız buruk olsa da tüm dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu süreçte, aile büyüklerimizle ve akrabalarımızla yan yana gelemesek te gönülden gönüle birbirimize bağlı olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşayacağız. Bugünlerinde geride kaldığı sağlıklı ve güzel günlerin temennisiyle geçireceğimiz bu bayram, sosyal izolasyon çerçevesinde de olsa, gelenek ve göreneklerimizin gelecek kuşaklara aktarılmasının en güzel vesilesi olacaktır. Göz bebeğimiz çocuklarımıza bu atmosferi yaşatmalıyız" dedi. 

TAHMAZOĞLU: Maneviyat önemli

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, "Millet olarak sevinç ve mutluluğumuzun doruk noktaya ulaştığı Mübarek Kurban Bayramına ulaşmış bulunuyoruz. Kurban Bayramı dayanışmanın ve yakınlaşmanın adı olmuştur" dedi.  Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Kurban Bayramı tebrik mesajında, " Maneviyatın arttırılması, vatan ve millet sevgisinin pekiştirilmesi ve bu çok ulvi duyguların kuşaktan kuşağa aktarılması için bir vesile olan dini ve milli bayramlar, toplumsal birliği sağlayan, kırgınlıkların ve dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının gelişerek perçinlendiği, hoşgörünün egemen olduğu ve güzel duyguların paylaşıldığı özel günlerdir. Bu özel günlerde milli ve dini duyguları, inançları, örf ve adetleri uygularken geçmişine bağlı, geleceğine sağlam temeller üzerinde bakabilen insanlar yetişmesinin önemine dikkat çekmeliyiz." ifadelerini kullandı. 

FADILOĞLU: Bayrama hazırız

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Mesajında paylaşma ve pandemi vurgusu yapan Başkan Fadıloğlu, İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik etti. Fadıloğlu, Kurban Bayramı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:  “Kurban Bayramı; birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşmaktır. Bayramlar; her türlü dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, dostluk ve hoşgörü duygularının güçlendiği, sevinç ve mutluluğun milletçe yaşandığı müstesna günlerdir. Bu özel günlerde, inancımızın ve kültürümüzün gerektirdiği gibi davranmak, gönüllerimizi birbirine daha da yakınlaştıracaktır.   Milletçe birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin verildiği bayram günlerinde; aziz şehitlerimiz ve onların bizlere emaneti olan onurlu aile fertleri ve yakınlarını bir kez daha minnetle ve şükranla hatırlamak, kahraman gazilerimiz ve ailelerini unutmamak, bizleri daha da güçlü kılacaktır.  Şehitkamil Belediyesi olarak Kurban Bayramı’nda herhangi bir olumsuz durumun yaşanmaması adına önceden tüm hazırlıklarımızı tamamladık. İlçemizde bayramın, sağlıklı ve huzurlu bir ortamda yaşanması adına tüm tedbirlerimizi aldık. İlçe sınırlarımız içerisinde bulunan 11 pazar yerinde küçükbaş kurban kesimi yapılabilecek. Sadece Gazikent Pazar Yeri’nde büyükbaş kurban kesimi yapılabilecek" dedi

KILIÇ: Sağlığınızı riske atmayın

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Kurban Bayramı’nda Covid-19 salgınından dolayı Pandemi koşullarına olabildiğince dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Mehmet Sait Kılıç, “Bizleri bir arada tutan geleneklerimiz var. Ama kendi sağlığımızı ve sevdiklerimizin sağlığını riske atmamak için bu bayramı tedbirlere uyarak geçirmeye gayret göstermeliyiz” ifadelerine yer verdi.  Başkan Kılıç yayımladığı mesajında, bayramlaşmak, ev ziyaretleri, kalabalıklar bizim geleneklerimizde var ama sağlık her şeyden daha önemli olduğunu vurgulayarak, “BGerek kurban kesimi sırasında gerekse sonrasındaki aile ziyaretlerinde sosyal mesafe, maske ve kişisel hijyen kurallarına uymalarını önemle rica ediyorum" dedi. 

GTO: Tehlike geçmedi, lütfen dikkat !.

Ticaret Odası Kurban Bayramı dolaysıyla mesaj yayımladı.  GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur’un mesajında, "*Ama biliyorsunuz ki tehlike henüz geçmiş değil. Lütfen bu bayram sevinciniz ve mutluluğunuz uzaktan olsun" dedi.  Başkanlar, Kurban Bayramının İslam alemi ve tüm insanlık adına paylaşmanın, örnek davranışların, iyilik ve güzelliklerin bayramı olduğunu ifade edildi. Bayramların nesilden nesile aktarılması ve yaşatılması gereken en önemli değerlerden biri olduğu hatırlatılan mesajda, "Bayramda dini vecibemizi yerine getirmek dışında birinci önceliğimiz ‘Mutlu etmek”, sevindirmek, hatırlamak, hatırlatmak ve paylaşmak olmalı ki bu değerler toplumda devamlılık arz etsin, genç neslimiz için de bir kültüre dönüşebilsin. Ama biliyorsunuz ki tehlike henüz geçmiş değil. Lütfen bu bayram sevinciniz ve mutluluğunuz uzaktan olsun. Geleceğin hepimize bayram olması için, onlarca insanın hayattan kopmasına, önümüzdeki bayramlarda bir çocuğun babasından yahut annesinden mahrum kamasına engel olmak için kurallara uyalım. Bu duygu ve düşünceler ile mübarek Kurban Bayramı’nın tüm insanlığın barış, huzur ve refahına vesile olmasını temenni ediyor, üyelerimize ve Gaziantepli hemşerilerimize sağlık ve mutluluk dolu yarınlar diliyoruz. Bayramımız kutlu olsun" denildi.  

ÜNVERDİ: Sabır ve hoşgörüyü elden bırakmayın

Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutlayarak, “Bayramımızı hüzne çevirmemek için özellikle mesafe konusu başta olmak üzere maske, hijyen ve 14 kurala muhakkak uymalıyız. Toplumsal yaşamda, trafikte, sosyal alanlarda sabır ve hoşgörüyü elden bırakmayalım" dedi. Kurban Bayramı’na ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Ünverdi, “Yaşanan salgın nedeniyle toplumsal dayanışmanın çok daha öne çıktığı bir dönemde Kurban Bayramı vesilesiyle birbirimize sahip çıkacak, mutluluğumuzu paylaşarak artıracağız. Bayramlar ziyaretlerde bulunduğumuz, sevdiklerimizle bir araya geldiğimiz özel günlerdir, ancak bu senenin koşulları sağlığımız açısından riskler teşkil ediyor. Bayramımızı hüzne çevirmemek için özellikle mesafe konusu başta olmak üzere maske, hijyen ve 14 kurala muhakkak uymalıyız. Ancak bu şekilde kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığını koruyabiliriz. Sevginin, hoşgörünün hakim olduğu, kırgınlıkların bittiği toplumsal bağların kuvvetlendiği bu güzel günler vesilesiyle büyüklerimizin gönlünü alalım, çocuklarımıza gelenek ve göreneklerimizi anlatıp, aktaralım. Toplumsal yaşamda, trafikte, sosyal alanlarda sabır ve hoşgörüyü elden bırakmayalım" dedi. 

TOPÇUOĞLU: Kurallara uyun 

Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak Müslümanların bayramını kutladı. Topçuoğlu, "Pandeminin etkisinin büyük ölçüde devam ettiği bu günlerdeki en önemli sorumluluklarımızdan biri de kendimizin ve diğer insanların sağlığı için başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere, yetkili kurum ve kuruluşların belirlediği maske, mesafe ve hijyen gibi kurallara uymaktır” ifadelerine yer verdi. Topçuoğlu, mesajında, yaşanılan ekonomik, sosyal ve sağlık alanındaki sorunların sorumluluk bilinci ve Milli Mücadele ruhuyla çözülebileceğine dikkat çekti.  Mesajının devamında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Topçuoğlu, mesajında "Kurallara uyarak sorumlu bireyler gibi hareket ettiğimizde üstesinden gelemeyeceğimiz bir sorun olmadığını düşünüyorum. Çünkü bizler, Kurtuluş Savaşında yedi düvele karşı imkansız denilen zaferi kazanmış bir milletin torunlarıyız. Milli Mücadeledeki o ruhla ve güç birliğiyle hareket ettiğimizde her sorunu çözeriz. Bu nedenle, sanayici, işçisi, köylüsü, memuru, esnafı, öğrencisi kısacası tüm vatandaşlar olarak sorumluluklarımızı yerine getirip, işimizi en iyi şekilde yaptığımız zaman ülkemizin kalkınmasına, insanlarımızın daha mutlu ve refah içinde yaşamasına da büyük katkı sağlamış oluruz. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve Müslümanların mübarek bayramını kutlar, bayramın tüm insanlığa huzur, barış ve sağlık getirmesini temenni ederim” ifadelerini kullandı.  

Kubba'dan mesaj

Medical Park Gaziantep Hastanesi Genel Koordinatörü Hayrullah Kubba, Kurban Bayramı için kutlama mesajı yayınladı. Genel Direktör Hayrullah Kubba, “Birlik ve beraberliğimizin, kardeşliğimizin daha da pekiştiği, sevginin, şefkatin arttığı Kurban Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu toplum olarak yaşıyoruz. Ülkemizin ve dünyamızın bulunduğu bu zor dönem içerisinde en çok ihtiyacımız olan unsur ;  sevgi, barış ve dayanışma... Toplumları birbirine yakınlaştıracak, medeniyetleri kaynaştıracak, ön yargıları kıracak, mesafeleri giderecek, bir atmosfere insanlığın bugün,  her zamankinden daha çok ihtiyacı vardır. Çocukluğumuzdaki güzel bayramlarımızı şimdinin büyükleri olarak küçüklerimizle tekrar yaşamak için Medical Park Gaziantep Hastanesi olarak özverili bir şekilde çalışıyoruz. Uzak-yakın tüm yakınlarımızla tekrar bir araya gelebilmek, onlarla aynı bayram sofrasını paylaşmak, kısaca insan olmanın verdiği hoşgörü ikliminde bir arada, daha güzel yarınlara kavuşacağız" diye konuştu. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.