Gazilik unvanına mazhar olan Gaziantep’in kardeşliği, üretimi sanayisi, tarihi ve kültürüyle örnek bir şehir olduğunun altını çizen Bakbak, “Ecdadımızdan aldığımız yiğitlik ve cesaretle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak, her alanda şanlı bayrağımızı dalgalandıracağız” dedi. 

KONUT TESLİMLERİ YAPILACAK

Seçmen bilgi kağıtlarının dökümüne başlanıyor Seçmen bilgi kağıtlarının dökümüne başlanıyor

Bakbak, Gaziantep’in 6 Şubat depremlerine rağmen 11 milyar dolarlık ihracat ile Türkiye'nin en çok ihracat yapan 6’ıncı şehri olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu:   “Depremde özellikle İslahiye ile Nurdağı ağır hasar almıştı. Tüm Gaziantep’te 54 binden fazla vatandaşımızı konteynera yerleştirdik. Şu anda elektriği, suyu, interneti tüm alt yapısıyla 59 bin 522 bağımsız bölüm inşa edilmekte. Yakın zamanda inşallah ilk konutların teslimini gerçekleştireceğiz.” 

SAĞLIK ÜSSÜ GAZİANTEP

Gaziantep’i sağlık üssü haline getiren bin 875 yataklı Şehir Hastanemiz sadece Gaziantep’e değil tüm bölgeye hizmet veriyor. 25 Aralık ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemize 300’er yatak ilave ediyoruz. İlçelerimize hastaneler inşa ettik, ağız diş sağlığı merkezleri açtık. Boşuna demiyoruz yaparsa AK Parti yapar diye.  Son 20 yılda karayollarında tarih yazdık. 21 milyar liralık ulaşım yatırımıyla yollar açtık, köprüler yaptık. Depremden sonra Gaziantep Nurdağı-İslâhiye yolu ve Tarsus-Adana-Gaziantep otoyolumuzu onararak, trafiğe açtık. Gaziantep’teki karayolunu 663, bölünmüş yolları 467 kilometreye çıkararak yol bağlantılarımızı güçlendirdik. Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Tren projemizle 6 saatlik yolu 2 saate düşüreceğiz. “