1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. TAYYİPİZMİN SONU
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

TAYYİPİZMİN SONU

A+A-

Dışarıdan içeriye doğru yanan ve etkisini her gün biraz daha arttıran bir ateş var. Bir kor parçasına dönüşmekte olan bu ateşin adı Türkiye. Recep Tayyip Erdoğan’ı kim keşfedip Türkiye’nin başına bela ettiyse, Abdullah Öcalan’ı pimi çekilmiş bir el bombası olarak Türkiye’nin karnının altına hangi irade gömdüyse ateşi yakanda o.

Wikileaks belgelerinde, ABD’nin rejim karşıtı BOP örgütlerine “Adalet ve Kalkınma” adı verilmiş. Fas, Mısır, Suriye, Pakistan, Bahreyn, Malezya ve benzeri ülkelerdeki gibi Türkiye’de BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin ismide Adalet ve Kalkınma Partisi.

“Adalet ve Kalkınma” ABD’nin bölgedeki şifresi. Belanın, ihanetin ve işbirliğinin adresi. Tayyip Erdoğan’a da, Abdullah Öcalan’a da rolünü veren aynı güç. AKP’yi de BDP’yi de kurduran, Türkiye’yi bir ateş topuna dönüştürende aynı güç. ABD BOP projesini devreye soktuğu dönemde Türkiye’deki saha çalışmalarınada hız verdi.

ABD Büyükelçiliği’nde görevli diplomatlar ve istihbarat elemanları 90’lı yılların ikinci yarısından itibaren bugün iş başındaki AKP yöneticileriyle temaslarını artırdılar.

ÖCALAN’IN PAKETLENMESİ, TAYYİP’İN CİLALANMASI

ABD Büyükelçisi Marton Abramovic bu sondaj çalışmalar sırasında R. Tayyip Erdoğan’a “ İstanbul sana küçük Türkiye’ye açılmalısın” tavsiyesinde bulunmuştu. Öcalan’ın Kenya’da paketlenerek Türkiye’ye teslim edilmesi süreciyle R. Tayyip Erdoğan’ın cilalanarak Türkiye gündemine itelenmesi eşzamanlıdır. 

Zira CIA’nın R. Tayyip Erdoğan ile temasa geçtiği tarih 1999’dur. Refah Partisi’ndeki bugünkü AKP kadrolarına verilen “yenilikçiler” adıda CIA ajanı Grahom Fuller’e aittir.

R.Tayyip Erdoğan’ın Başbakan, Abdullah Gül’ü ise dışişleri bakanı olarak öngören ABD planı işletildi ve sonunda Erdoğan-Gül ikilisinin önderliğinde “Adalet ve Kalkınma Partisi” adıyla yeni bir parti kuruldu. ABD yönetimi tarafından desteklenen ve ? mevcut koalisyon hükümetinin bir alternatifi olarak desteklenen AKP ilk genel seçimlerde iktidara getirildi. Irak’ın işgali Türkiye’de AKP’nin iktidara getirilmesinden sonra başlatıldı. BOP projesine hız verildi ve Erdoğan, İspanya Başbakanıyla birlikte BOP Eşbaşkanı yapıldı.

SURİYE CEPHESİ, TÜRKİYE CEPHESİNE DÖNÜŞÜRKEN

Wikileaks belgelerinde yayınlanan ve The Washington Post gazetesinde yer alan Suriye ile ilgili bir haber Ortadoğu’ya ait bir bölge gerçeğini ortaya çıkardı. ABD’nin BOP projesinde görevlendirdiği bütün örgütlere “Adalet ve Kalkınma” adını verdiği belirlendi.

ABD’nin Bush döneminden itibaren Suriye’de rejim karşıtı bir grup kurarak destek verdiği, aynı desteğin Obama döneminde de devam ettiği ve Amerika’nın bu karşı devrimci muhalif harekete milyonlarca dolar destek verdiği ortaya çıktı.

Arap Baharı adıyla başlatılan ve Kuzey Afrika’dan, Suriye’ye kadar uzanan emperyalist çullama politikası sonunda Türkiye karşıtı bir cephe harekatına dönüştü.

 

Artık Türkiye’nin güneydeki komşusu Şam’daki irade değil, Suriye’nin Kuzeyi’ndeki Batı Kürdistan’la El-Kaide bağlantılı El-Nusra cephesidir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.