1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TAŞDOĞAN'DAN ACI TABLO
TAŞDOĞAN'DAN ACI TABLO

TAŞDOĞAN'DAN ACI TABLO

*Gaziantep en çok cinayetin işlendiği 5’inci il oldu

A+A-

*Güneydoğda ise cinayetlerde 1. sırada bulunuyor

*Uyuşturucuda ölüm yaşı 12 kullanım yaşı 10'a düştü

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan düzenlediği basın toplantısında şehrimizin kanayan yarası haline gelen uyuşturucu ve son günlerde artan cinayet olaylarına dikkat çekti. Uyuşturucu kullanım yaşının 10'a, ölüm yaşının ise 12’ye kadar düştüğünü belirten Taşdoğan, "Uyuşturucu ekonomisi sokaklarda, parklarda çocuklarımızın, gençlerimizin hayatlarını tehdit ediyor" dedi. Taşdoğan, artan cinayet olaylarına da değinerek, "Gaziantep silahlı olayların en çok yaşandığı iller sıralamasında 8’inci, en çok cinayetin işlendiği 5’inci il. Ayda neredeyse 8 cinayetin işlendiği Gaziantep Güneydoğuda ise 1. sırada yer alıyor" dedi.


UYUŞTURUCUYA KARŞI KOLLARI SIVADIK

Gaziantep’te son zamanlarda uyuşturucu ve cinayet olaylarının had safhaya ulaştığını belirten Muhittin Taşdoğan, "Uyuşturucu kullanım yaşı 10'a, ölüm yaşı ise 12’ye kadar düştü. Bu durum gün geçtikçe çığ gibi büyüyor. Bu illete dur demek için biz kolları sıvadık. Ülkü Ocakları İl Başkanlığımız projeler üretiyor. Bu konuda tüm parti ve STK’ları bu konuda çalışmalar ve projeler üretmeye davet ediyoruz. Yok, olan nesil bizim neslimiz. Herkes elini taşın altına koymalıdır. Mücadele sadece emniyet güçlerimizin operasyonlarıyla yapılmaz. Bizlerde bu mücadeleye sosyal hayatta dâhil olup bilinçlendirmeler için çalışmalar yapmalıyız" dedi.

ASİL KANI KİRLETME

'Uyuşturucu maddeler devletleri de milletleri de esir almıştır' diyen Taşdoğan, "Uyuşturucu ekonomisi denilen yasa dışı satış pazarları caddelerde, mahallelerde, sokaklarda, parklarda çocuklarımızın, gençlerimizin üç kuruşlarını almakta, hayatlarını tehdit etmektedir. Bu illetten evlatlarımızı uzak tutamadığımız her zaman bizim için vicdan azabına dönüşmektedir. MHP olarak üzerimize düşeni her zaman yapacağımızı ifade ediyor. Bu konuda olumlu çalışma ve proje üreten her kurum ve kuruluşa destek vermeye de hazırız. Ayrıca herkesi Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfımız tarafından “Uyuşturucuya Hayır!” kampanyası kapsamında “Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme” sloganı” ile başlayan projeye de destek olmaya davet ediyorum" diye konuştu.

BASIN BU KONUDA DUYARLI

Artan cinayet olaylarına da değinen Taşdoğan şöyle konuştu:"Verilere göre Gaziantep silahlı olayların en çok yaşandığı iller sıralamasında 8’inci, en çok cinayetin işlendiği 5’inci il. Ayda neredeyse 8 cinayetin işlendiği Gaziantep Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde de 1. sırada yer alıyor. Gaziantep’te son 3 yıla göre ise yüzde 61 artışla 3 bin 494 bireysel silahlı olay meydana gelmiştir. Bu konuda yapılması gereken konunun en başında ise bireysel silahlanmanın zorlaştırılması ve yasal düzenlemeler yapılması gereklidir. Basın mensuplarımızın ve emniyet mensuplarımızın bu konudaki duyarlılığı son derece sevindiricidir. Fakat görüyoruz ki, biz bir adım atmadan herhangi bir çalışma yapılmıyor. Eğer yasal düzenlemeler tamamlanırsa, gerekli bilinçlendirme ve çalışma hususunda bizimde tüm hassasiyetimizi göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın."

TİCARET ODASI HEPİMİZİN GÖZBEBEĞİ

Oda ve borsa seçimlerinin huzur ve barış içinde yapıldığını bunun da sevindirici olduğunu dile getiren Taşdoğan, "Sanayi odasında bunca yıl emek veren Adil Konukoğlu'na teşekkür ediyoruz, kendisi meclis başkanlığında devam edecek. Ahilik geleneğinin yaşadığı bir organizasyon olan Ticaret odası hepimizin gözbebeğidir. İnşallah Ticaret odası eski görkemli günlerine tekrar yeni kadroyla ulaşır. Orada görev yapan arkadaşların bu konuda çaba sarfedeceklerine inancımız tamdır. Ticaret borsasında da bir değişim sözkonusu. Ahmet Tiryakioğlu ticaret borsasını diğer ticaret borsalarından bir adım öne taşımak için büyük hizmetler vermiştir, bu dönemdede meclis başkanı olarak devam edecektir. Oradada göreve gelen arkadaşların ticaret borsasını diğer ticaret borsalarının önüne geçireceğine inancımız tamdır" diye konuştu.

KİME KADAR GİDİYORSA GİTSİN

İl Sağlık Müdürü'nün istifası ve istifa gerekçesi olarak yolsuzluk iddialarını gündeme getirmesiyle ilgili bir soru üzerine Taşdoğan şunları söyledi:"Gaziantep'teki sağlık müdürlüğü kadrosu zor. Yıllarca kamu hastaneler birliği uygun bir proje değildir, sağlık müdürlüğü şeklinde yapılanmak gerekir dedik. Sağlık müdürlüğündeki aksayan yönleri gidermek gerekir dedik sonunda kamu hastaneler birliği ile tekrar sağlık müdürlükleri birleştirildi. Böyle dönemlerde görev almak zordur. Böyle dönemlerde göreve gelen kişilerin kurumu çok iyi tanıması, kurumdaki kişileri çok iyi tanıması, yönetici vasfı olan kişileri çok iyi tanıması ve tecrübeli elemanlarla böyle değişimlerin yapılması gerekiyordu. Bu yönüyle sağlık müdürü Abdulkadir bey bulunduğu süre içinde Gaziantep'e hizmet etmeye çalışmıştır ancak bu görevin zorluğu da dikkate alındığında göreve devam edemeyeceğini söylemiştir. Kendisine Gaziantep'e yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Abdulkadir Bey bazı iddialarda bulundu. Sağlık bakanlığının müfettişleri var göreve buyursunlar, kime kadar gidiyorsa."

GAZİANTEPLİ VE LİYATLI MÜDÜRLER ATANMALI

Müdür atamalarında yetkili olanlara tavsiyede bulunan Taşdoğan, "Yeni göreve gelecek arkadaşların bu sorunları bilerek görevlendirilmesi için yetkililere tavsiyede bulunmak istiyorum. Hem büyük devasa kurumlar birleştiriliyor, yeni daire başkanlıkları, başkanlıklar oluşturuluyor, bu tür organizasyonlar yapılırken şehrimizi tanıyan, şehrimizi bilen, şehrimizin içinde arkadaşlarımızın bu görevi yapması gerekiyor. Bu görevi yapabilecek Gaziantep'te ziyadisiyle kadro vardır inşallah o kadrolar göreve getirilir. Elbette bir göreve gelecek kişi öncelikle Gaziantepli olsun. Gaziantepli de liyakatlıysa olsun. Hele böyle teknik görevlere gelecek arkadaşların mutlaka liyatlı olması gerekir" dedi.

SARI SENDİKA HALA ETKİLİ 

Sağlıktaki atamalarda bir sendikanın etkili olduğuyla ilgili bir soruya da Taşdoğan şöyle cevap verdi:"Gaziantep'te bir sarı sendika var üyelerin bir çoğu FETÖ listesinde çıktı. Sendika başkanı FETÖ listesi açıklanırken sağlık müdürü kamu hastaneler birliği ile filan fotoğraf vermişti ama bizde duyuyoruzki, atamalarda hala bu isimler etkililer. Buradada bir akıl tutulması yaşıyoruz. Şehrimizi sevk ve idare edenlerin bu konuda hassasiyet göstermelerini rica ediyoruz."

GAZİANTEP GÜVENLİ Mİ?

Gaziantep güvenli mi?şeklindeki bir soru üzerine Taşdoğan şu açıklamayı yaptı:"Gaziantep'te Türkiye'de bir güvenlik sorunu yaşıyoruz ama bu bir kırmızı alarm, panik alarmı durumunda olan bir güvenlik sorunu değil. Büyükşehirlerde olan bir güvenlik sorunu, genel bir güvenlik sorunu var. Emniyet kadrolarında azlık var. Bunun yanısıra eğitimsizlik, cehalet, uyuşurucu bir çok güvenliğin ayağı birarada oluştuğunda sorunlar oluşuyor. Sorunlarımız vardır,  başedilmeyecek sorunlar değildir. New York'ta da, Paris'te de, Londra'da da sorunlar oluyor. Bunlar sorun bunlarla mücadele edecek kadar Türkiye devleti güçlüdür. Mücadele ediliyor, daha da edilmelidir mücadele artırılmalıdır. Mesela emniyet müdürlüğüne bu tür konularda ihbar hattı oluşturulmuştur. Bu gibi olumlu şeylerde vardır inşallah bu olumlu şeyler artar."

BELEDİYELERİN ALAYINA TALİBİZ

Gaziantep'te odaların yanısıra siyasettede değişim yaşanacağını belirten Taşdoğan, "Bu değişim belediyelerde de yaşanacak. Yerel yönetimlerin alayına talibiz. Bunu da yapabileceğimizi gösterdik. Çok kısıtlı imkanlarla Oğuzeli'nde önemli hizmetler yapıyoruz. Gelirinin önemli bölümü büyükşehire gitmesine rağmen, belediyeyi borçlu olarak devralmamıza rağmen güzel hizmetler yapılıyor. Oradan aldığımız güç, şevk ve istekle Gaziantep'te bütün belediyelere talibiz. Vatandaşın karşısına çıkacağız ve hepsine talip olacağız"şeklinde konuştu.
Taşdoğan, teşkilatla birlikteMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye hayırlı olsun ziyaretine gideceklerini de sözlerine ekledi. Meral KINACILAR
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum