1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Taşdoğan eleştirdi Uçar tepki gösterdi
Taşdoğan eleştirdi  Uçar tepki gösterdi

Taşdoğan eleştirdi Uçar tepki gösterdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gaziantep ziyaretinde Şanlıurfalılar ile yaptığı toplantıda “Şanlıurfalıların Gaziantep’te önemli bir yere gelmesi beni son derece mutlu etti.

A+A-

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gaziantep ziyaretinde Şanlıurfalılar ile yaptığı toplantıda “Şanlıurfalıların Gaziantep’te önemli bir yere gelmesi beni son derece mutlu etti. Başkan Gaziantep’te çalışan Urfalıların dışlandıkları yönünde bir algı ifade etti. Bir derneğin başkanı olarak böyle bir algıyı dile getirmeniz böyle bir gerçekliğin olduğunu gösteriyor. Bu gerçeklik sadece ekonomi de değil siyasette de vardır. Bu konuda bizim de çok başarılı olduğumuzu söylemem. CHP’de burada Şanlıurfalıları görmezden geldi” açıklaması MHP Milletvekili Muhittin Taşdoğan’ı kızdırdı. Taşdoğan, Kılıçdaroğlu’na ‘Gaziantep’in huzurunu bozma’ diyerek tepkisini dile getirdi. Taşdoğan’ın açıklamasına CHP İl Başkanı Neşet Uçar tepki gösterdi. Uçar, “İktidarın rahatını bozduk, bozmaya da devam edeceğiz. Üzülerek söylüyorum ama gerçek böyle değil. Gaziantep huzurlu bir şehir maalesef değil. Gaziantep yurttaşlarımızın rahat içerisinde yaşayabildikleri bir şehir hiç değil. Bunları görebilmek için alim olmaya gerek yok” dedi. 

TAŞDOĞAN TEPKİ GÖSTERDİ

MHP Gaziantep Milletvekili Doç. Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gaziantep ziyaretinde Şanlıurfalılar ile yaptığı toplantıya değinerek açıklamalarda bulundu. Gaziantep Milletvekili Taşdoğan, Kılıçdaroğlu’na ‘Gaziantep’in huzurunu bozma’ diyerek tepkisini dile getirdi Gaziantep üzerinden Türkiye’de ayrıştırıcı oyunların sahnelenmeye yeltenildiğini vurgulayan MHP’li Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, “TÜİK verilerine baktığımızda Gaziantep’te en çok Şanlıurfalı hemşehrilerimiz yaşamaktadır. Yaklaşık 350 Bin Şanlıurfalı hemşehrilerimiz ile yıllardır, huzur ve kardeşlik içinde hiçbir ayrım yapılmaksızın yaşamakta olan büyük bir aileyiz. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gaziantep ziyaretinde kendini bilmezler tarafından durup dururken ortaya atılan ‘Gaziantep’te Şanlıurfalılar dışlanıyor’ algısını yaratmak, ülkemiz üzerinde kurdukları hesapları Gaziantep’imiz üzerinde de oynamaya çalıştıklarının göstergesidir. Gazi şehrimize birçok Şanlıurfalı iş adamı yatırım yapmakta, birçok işçi emek vermektedir” dedi.


AYRI YAPILMIYOR

Taşdoğan, “Hatta birçok muhtar, ilçe başkanı, il başkanı, belediye başkanı, milletvekili ve siyasetçi bu şehrin her ferdine ayrım yapmaksızın hizmet etmektedir. Gaziantep, genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle, her dünya görüşünden, her mezhepten, her meşrepten insanıyla büyük ve huzurlu bir şehirdir. İyi bilinsin ki; Gaziantep’in huzuruna yönelik algı operasyonları yaptırmayız. Bu topraklarda bin yıldır birlik içerisinde, kardeşlik içerisinde yaşıyoruz. Bunun altına dinamit koymaya çalışmak ihanettir. Sayın Kılıçdaroğlu, Gaziantep’i ve Gaziantep’teki Şanlıurfalıları görmezden geldiklerini itiraf etmiştir. Fakat bizler, memleketi ve mezhebi ne olursa olsun Gaziantep’te yaşayan her bir ferde hizmet etmeye devam ediyoruz, devam da edeceğiz. Öyle yılda bir Gaziantep’e gelerek, algı yönlendirmeleriyle bu şehirde yaşayan insanları, ayrıştırıcı operasyonlara alet olmak bir genel başkana yakışmayan harekettir. Milleti barıştırmaktan bahseden Kılıçdaroğlu’na sormak istiyorum; size kim ya da kimler bu şehirde küslükler olduğundan söyledi de böyle bir derde düştünüz? Gaziantep, tıpkı Türkiye örneğinden olduğu gibi vatandaşlarının huzur ve barış içerisinde yaşadığı bir şehirdir.  Bilmiyorsanız hatırlatalım; Gazi olan Antep, Şanlı olan Urfa ve Kahraman olan Maraş evlatları omuza omuza vererek bu unvanların sahibi olmuştur. İşgal kuvvetlerinin bile bozamadığı bu birlik ve beraberliği bozmaya hiç kimsenin gücü ve kuvveti yetmeyecektir” şeklinde konuştu.

UÇAR’DAN CEVAP GECİKMEDİ

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar ise MHP Milletvekili Muhittin Taşdoğan’a tısa süredec cevap verdi ve “İktidarın rahatını bozduk, bozmaya da devam edeceğiz.”dedi.
 
CHP İl Başkanı Uçar paylaşımlarında halktan kopuk yaşayan iktidar mensuplarının kendi şaşaalı yaşamlarına aldandıklarını, vatandaşları da kendileri gibi zannettiklerini belirterek "Bizim İçin Asıl Olan Halkımızın Ne Söylediğidir. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün gerçekleştirdiği Şanlıurfalılar buluşması iktidar çevrelerinin rahatını bozdu, huzurunu kaçırdı. Genel Başkanımıza ve partimize vatandaşlarımızın artarak devam eden teveccühü, içinde bulunduğumuz kriz ortamında CHP umut olarak görmesi birilerini rahatsız etmiş olabilir. Bizim için asıl olan halkımızın ne düşündüğüdür. Halktan kopan iktidar mensupları, kendi şaşaalı dünyalarına kapılıp gittikleri için yurttaşlarımızın halinden habersiz olduklarını bir kez daha gösterdiler. İktidar mensupları kendi yaşam ve çevrelerinden başka kimseyle ilgilenmedikleri için milletimizi de kendileri gibi zannediyorlar" dedi.
 
GELİYOR GELMEKTE OLAN
 
Uçar açıklamasına devamla, "Üzülerek söylüyorum ama gerçek böyle değil. Gaziantep maalesef huzurlu bir şehir değil. Gaziantep yurttaşlarımızın rahat içerisinde yaşayabildikleri bir şehir hiç değil. Bunları görebilmek için alim olmaya gerek yok. Ziyaret ettiğimiz her esnafımız, elini sıktığımız her yurttaşımız huzursuzluğunu açıkça dile getiriyor. Memlekette ne huzur ne de refah bırakmadınız. Milletimizin sizden hesap soracağı gün yaklaşıyor. Sandık ufukta göründükçe korkularınız artıyor çünkü partiniz baraj altında. Bu gerçeği örtmek için akıl dışı senaryolar uydurup, hayal ürünü teoriler üretiyorsunuz ancak nafile GELİYOR GELMEKTE OLAN!" şeklinde konuştu. 
HALİL ŞARKLI

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.