TİM Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektör Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve kurul üyeleri, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ile bir araya geldi.  Toplantıda Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Celal Kadooğlu da hazır bulundu.

TOPLANTI 3 SAAT SÜRDÜ

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda, Türkiye’nin tarım politikalarından, ihracata pek çok konu konuşuldu. Sektörün 2024 yılı hedeflerinin de ele alındığı toplantı sonrası TİM Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektör Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, önemli açıklamalarda bulundu. 

Tiryaki Tüpraş’la anlaştı Tiryaki Tüpraş’la anlaştı

TARIM POLİTİKALARI KONUŞULDU

Ziyaretin detaylarını anlatan Tiryakioğlu, ‘’TİM Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektör Kurulu Üyelerimizle birlikte Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı'yı makamında ziyaret ettik. Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sayın Ahmet Bağcı ve Ticaret Bakan Yardımcımız Sayın Ö. Volkan Ağar'ın katılımıyla yaklaşık üç saat süren toplantıda; Türkiye tarım politikaları, stratejileri ve tarımsal üretimimiz hakkında görüş alışverişinde bulunarak; sektörümüzün genel durumu, ihracat potansiyelimizi artırmaya yönelik yaptığımız çalışmalar ve 2024 ihracat hedeflerimiz hakkında bilgiler verdik. Sayın bakanımıza nazik ev sahipliği ve yakın ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum’’ dedi. A