Tabii Gaziantep'te bazı kesimlerin tepkisi de beraberinde geldi.  Tahmazoğlu’nun konuşmasında vatandaşlara ‘orucu bizimle tutup, iftarı başkasıyla açıyorsunuz yüzde 53 verdiniz, ayıp ettiniz’ sözlerine, CHP Şahinbey eski meclis üyesi Uğur Kalkan tepki gösterdi. 

TAHMAZOĞLU BUNLARI SÖYLEDİ

Tahmazoğlu konuşmasında, “Şahinbey çiftçisi çok şanslı bizde destek olmaya devam ediyoruz. Seçime daire birkaç cümle edeyim. Biz sınıfını takdirle geçen öğrenci olmak istiyoruz. 4.5’tan 5’le geçen öğrenci olmak istemiyoruz. Eksiğimiz varsa yapalım dedik. Bir eksiğimiz var mı yok. Oyumuz yüz üzerinden 100 olmalıydı. Biz yüzde 53’lük öğrenci değiliz. Fırat’ın suyunu Gaziantep’e getirmek istiyoruz dedim. Kiminle getireceğiz, hükümetle getireceğiz, bunun içinde elimiz güçlü olsun dedik, elimizi güçlendirin dedik. Şu an elimizi zayıflattınız” dedi.

Nuraydın Arıkan görevden alındı Nuraydın Arıkan görevden alındı

KENDİNİZİ SORGULAYIN

Uğur Kalkan ise bu konuyla ilgili olarak şunları dile getirdi:  “Akp'nin ve belediye başkanlarının 31 Mart seçimlerinden ders almadığını bir kez daha görüyoruz. Şahinbey Belediye Başkanı'ndan vatandaşlara; ‘orucu bizimle tutup, iftarı başkasıyla açıyorsunuz yüzde 53 oy verdiniz,çok ayıp ettiniz’. Bu tarz konuşmaları dağıtım törenlerinde ve toplantılarda sıklıkla duymaya başladık. Fırına yıkıma gidip;ekmeklerin pişmesini beklemeyen, hamurları kamyona yükleten belediye başkanısın sen. Milletin evini yıkmaya giderken, çekirdekleri hazırlayın diye paylaşım yapan belediye başkanısın sen. Bence vatandaşı ve kararlarını sorgulamak yerine; kendinizi sorgulasanız daha doğru yapmış olursunuz”