Sosyal medya hesabı üzerinden sektör temsilcilerine, “fiyatları gözden geçirip, indirim yapın’’ diyen Tahmazoğlu, “Aksi takdirde bu alanlarda Şahinbey Belediyesi olarak gerekli çalışmaları başlatacağız’’ dedi. Tahmazoğlu daha önce beton fiyatları ve kurban fiyatlarıyla ilgili de uyarıda bulunup, gözdağı vermişti. Tahmazoğlu,aynı zamanda pazartesi gününden itibaren kurban satışına başlayacağını müjdeledi.  Tahmazoğlu, Çalışmalarımızı tamamladık ve kurbanlıkların en üst fiyatlarını mor toklu: 200 TL, Van beyazı 210 TL olarak belirledik. Kurban Fiyatları Bayrama kadar sabit kalacaktır” dedi.

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN DUYURDU

Sosyal medya üzerinden Yeme-içme sektörü ile ilgili çok fazla şikayet aldıklarını aktaran Tahmazoğlu, “Son zamanlarda da yemek ve baklava fiyatlarının pahalılığı ile alakalı çok fazla şikayet alıyoruz. Ben buradan bu meslek gruplarına sesleniyorum. Lütfen fiyatları gözden geçirerek gerekli indirimleri yapalım. Aksi takdirde bu alanlarda Şahinbey Belediyesi olarak gerekli çalışmaları başlatacağız’’ diye konuştu.

KURBAN SATIŞLARI BAŞLIYOR

Bu mahallelerde su yok Bu mahallelerde su yok

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu geçtiğimiz günler içerisinde üretici birlikleri tarafından açıklanan Kurban fiyatlarına tepki göstermiş vatandaşın kurban kesebilmesi için kurbanlık fiyatların vatandaşın alım gücüne göre ayarlanmasını istemişti. Başkan Tahmazoğlu Kurban Bayramı yaklaşırken, verdiği sözü tuttu.  

KURBAN FİYATLARI DÜŞTÜ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu yaptığı açıklamada “Birliklerin yetkisi olmamasına rağmen erkek toklu kilo fiyatının 240 TL olarak açıklamasının yanlış ve aynı zamanda pahalı olduğunu, gerekiyorsa bu konuda çalışma yapacağımı ifade etmiştim. Çalışmalarımızı tamamladık ve kurbanlıkların (erkek toklu) en üst fiyatlarını mor toklu: 200 TL, Van beyazı 210 TLolarak belirledik. Kurban Fiyatları Bayrama kadar sabit kalacaktır” dedi.

SATIŞ NOKTALARI BELİRLENDİ

Başkan Mehmet Tahmazoğlu Dumlupınar Mahallesi Yeşilvadi Bulvarı, Şahinbey Parkı yanı ve Akkent Mahallesi  12 Nolu Cadde de olan kurulacak olan satış alanlarında mor toklunun 200 TL, Van Beyaz’ının ise 210TL’den satılacağı müjdesini verdi.

Editör: Ebru Kont