1. YAZARLAR

  2. Meral Kınacılar

  3. Tahmazoğlu ve CHP anketi
Meral Kınacılar

Meral Kınacılar

Yazarın Tüm Yazıları >

Tahmazoğlu ve CHP anketi

A+A-

Ak Parti Genel Sekreteri Abdulhamit GÜL, Gaziantep Basın Cemiyeti'ni ziyaretinde, her hafta referandumla ilgili anketlerin MYK'da önlerine geldiğini ve sonuçların gayet iyi olduğunu söyledi, ancak anket oranlarıyla ilgili ser verip, sır vermedi…

CHP'de, ilk anket sonucunu Akif EKİCİ vermiş, Güneydoğu ve İç Anadolu'da yaptırdığı ankette yüzde 57.4 hayır, yüzde 40.5 evet, yüzde 2.5 kararsız çıktığını söylemişti.

İkinci anket sonucunu eski Bakan Mustafa YILMAZ açıkladı…

Elinde ciddi yapılan bir anket olduğunu söyleyen Bakan YILMAZ, sonuçların umduğunun da üzerinde olduğunu belirterek şunları söylüyor:

-"Gaziantep, Ankara'dan 45-55 gibi gözüküyor… 55 evet, 45 hayır. Ankara sonuçları ise denge denk, biraz evet az önde, 51 evet, 49 hayır gibi… İstanbul 57-43. Sonuçlar beklediğmizin, umduğumuzun üzerinde, bozulmazsa… Bu arada bu referandumda da boş durmuyorum… Mart sonu Gaziantep'e gelip orada da çalışacağım... Şu sıralar meclise gidip gidip geliyorum. Eski Milletvekilleriyle buluşuyoruz, toplanıp dağılıyoruz. Ankara'da teşkilatla epey çalıştım, köylerin çoğunu dolaştım… İnsanların tutumlarından durumlar iyi gözüküyor… Adamın savunmasından belli, ateşli savunursa anlıyorsun, bir kısmı korkusundan sesini çıkaramıyor…"

Çıkmadık candan umut kesilmez:...

ALLAH'TAN KORKUN

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet TAHMAZOĞLU, 'Karataş, Akkent betonlaştı' eleştirilerine, "536 tane park yaptık. Her yıl 200 bin civarında vatandaşlara diksinler diye ağaç dağıtıyoruz. Bana herşeyi deyin, beni her konuda eleştirin ama yeşil konusunda eleştirmeyin, çünkü çarpılırsınız…Karataş, Akkent adeta park cenneti oldu…Bunu diyenlere, beni bu konuda eleştirenlere ALLAH'tan korkun diyorum…' diye tepki gösteriyor.

Tahmazoğlu, dünya kadar su ve elektrik parası ödemelerine rağmen parklarda ÇİMden vazgeçmediklerini, bu konuda çok hassas olduklarının özellikle altını çiziyor ve ekliyor;

-"Şahinbey halkına su parası da, elektrik parası da helali hoş olsun… Su gidiyorsa ağaca gidiyor, çime gidiyor… İnsanlar gelip oturuyor…. İlçemizde kişi başına düşen yeşil alan miktarında dünya standartlarının da üzerine çıktık. Yeşilvadi'nin bile dünyada örneği yok. Boş durmuyoruz. Mimar Sinan, Abdulhamithan, Geylani mahallesinde yeni parklar yapıyoruz. 2009 yılından bu yana 5 adet tema park yaptık. 300 bin m² Şahinbey Parkı, 10 bin m2 Çocuk Dünyası Parkı,180.000 m² Şelale Park, 40 Bin m2 Akkent Meydan Parkı, 1 Milyon 700 Bin m2 YEŞİLVADİ Parkı'nı hizmete açtık. 2009 yılında park alanı miktarımız 633 bin 581 m² iken 2017 yılı Mart ayı itibariyle 3 Milyon 653 bin 961 m² oldu. Orman alanları dahil yeşil alan miktarımız 11 milyon 693 bin 718 m²'ye ulaştı.  2009 yılında park sayımız 107 adet iken 2016 yılı Mart ayı itibariyle 536 adete çıktı.  2009 yılında kişi başına düşen yeşil alan miktarı 4.92 m² iken 2016 yılı Mart ayı itibariyle 13.19 m² oldu. 2009 – 2017 arasında 1 milyon 10 bin 635 adet ÇALI ve ağaç diktik. Yani yeşilden taviz yok… "

Şahinbeyliler şanslı. Ama Şahinbey'de ikamet eden Suriyeliler daha şanslı…

Çünkü parkları daha çok onlar kullanıyor…

SAM, SARISALKIM VE ÖĞÜMSÖĞÜT

Bir okuyucum,  İbrahim'li 2. bölgenin yollarının bitirildiğini, Sam, Sarısalkım ve Öğümsöğüt'ün imar durumlarının ne durumda olduğunu sormuş…

Bildiğimiz kadarıyla, Sarısalkım bölgesinde yürürlükte bir plan var, ancak uygulama çalışmaları yani kamulaştırma, parselasyon çalışmaları devam ediyor. Bu yıl ödenek ayrılmış. Şu anda bu bölgenin yüzde 30-40'ı ruhsat almaya, yapılaşma başlamasına hazır. Fakat kalan kısımlarında altyapı çalışmaları devam ediyor.

Öğümsöğüt ve Sam'a doğru olan kesimlerdeki imar çalışmalarının ise bir kaç yıl daha sürmesi bekleniyor...

Kalın Sağlıcakla…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum