1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tabiplerden birlik çağrısı
Tabiplerden birlik çağrısı

Tabiplerden birlik çağrısı

Gaziantep-Kilis Tabipler Odası'nın düzenlediği 14 Mart Tıp Bayramı etkinliklerinde meslekte 30,40,50 ve 60. yılını dolduran hekimler plaketle ödüllendirildi.

A+A-

 Gaziantep’e hizmet etmiş vefat eden hekimlerin yakınlarına, Ahde- Vefa Plaketleri takdim edilirken duygu dolu anlar yaşandı. Hamza Ağca, törende alternatif kutlamaya da değindi ve birlik çağrısı yaptı. Ağca, "Tıbbın alternatifi olmadığı gibi bu tip törenlerin de alternatifi olmaz. Çünkü birlikte olmak hepimiz açısından huzuru ve barışı getirir" dedi.

EV SAHİBİ BİZİZ

Grand Otel'de düzenlenen kutlama etkinliğinde konuşan Gaziantep-Kilis Tabipler Odası Başkanı Hamza Ağca, Tıp Bayramı'nın ev sahibinin Tabipler Odası olduğunu kaydetti. Ağca, ''Tıp Bayramı 1919 yılında İngiliz kuşatması altındaki İstanbul'da o zamanki hekim ve tıp öğrencilerinin başlatmış olduğu bir direniş aslında. Ve milli bir etkinliğimiz. Ev sahibi her zaman Tabip Odalarıdır. Her zaman da öyle olacak. Amacımız birlik gücümüzü herkese göstermek. Tıbbın alternatifi olmadığı gibi bu tip törenlerin de alternatifi olmaz. Çünkü birlikte olmak hepimiz açısından huzuru ve barışı getirir. Farklı alternatif arayışları kutuplaşmayı ve ötekileşmeyi getirse de bu herkesin huzurunu bozacağı bir durum'' diye konuştu.  

tab5.jpg

VERİLEN SÖZLER TUTULMALI

Ağca, öncelikli olarak emekli hekim ve hekim ücretlerinin artırılmasını istedi. Ağca, ''Performansa dayalı ek ödeme sisteminden vazgeçilmelidir. Kamudan emekli hekimlerin ücretleri açlık sınırının biraz üzerinde yoksulluk sınırının ise oldukça altındadır. SSK ve Bağkur'dan emekli hekim maaşlarının ortalaması ise daha da düşüktür.  Verilen sözler tutulmamıştır. En düşük hekim/uzman hekim ücretleri, yoksulluk sınırının iki mislinden fazla olmalıdır. 2014 yılından bu yana yıpranma payımızı istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

tab4.jpg

TTB SAĞLIKTA ŞİDDET YASA TASARISI YASALAŞSIN

Sağlıkta şiddet yasa tasarısının da yasalaşmasını talep eden Ağca, güvenlik soruşturmaları nedeniyle bekletilen ya da ataması yapılmayan tüm hekimlerin görevlerine başlatılmasını istedi. 

DOKTORLARA PLAKET

Törende meslekte; 30, 40, 50 ve 60.yılını dolduran doktorlara plaket verildi.

Mesleğinde, 30.yılını dolduran Ramazan Çeldir, Abdülkadir Yılmaz, Göktürk Maralcan, Ersin Akarsu, Seyfi Yılmaz, Durmuş Gülsoy, Nihat Özçelik, Zerrin Tekinkuş, Ziynet Yeşim Mumbuç, Mustafa Ay, Mehmet Ökkeş Kepekçi, Raci Yarımpabuç, İhsan Topalkara, Mustafa Kemal AKtaş, Süleyman Tümen, Recep Erçelebi, Mehmet Yavuz Çapan, Fettah Şen, Sülaiman Ahmad, Cüneyt Ataseven, Cengiz Bayram, Mustafa Zeki Koral, İbrahim Halil Büyükbeşe, Mehmet Öztürk, Şükran Güçer, Doğan Uğur, Nurettin Kavcı, Belgin Karan, Hasan Bayram, Tayyar Karadağ, İsmail Temur, Mehmet Ender Çiftçi, Ayhan Olgaç, Güler Zerrin Dai, Can Bilginer plaketle ödüllendirildi. 

tab3.jpg

COŞKUN VE BERK'E PLAKET

Gaziantep Üniversitesi eski Rektör Dr. Mehmet Yavuz Coşkun da, 40.yılını dolduran meslektaşlarıyla plaket aldı. Plaket alan isimler ise şunlar: Mehmet Berk, Abdullah Erşan Öztin, Necati Bilgin, Mehmet Gümüş, Nafeh Jarrah, Mehmet Ali Karagözoğlu, Ahmet Sacit Okutucu, Edip Temizyürek, Mehmet Fahri Soydinç, Mehmet Sait Mavi, Ali Erdoğan, Cahit Kuyucu, Mehmet Balcı, Kazım Bilgin, Mehmet Yavuz Coşkun, Nimet Kuyucu, Ö.Necip Kepkep, Mehmet Özdal, Salahattin Kınacı, Öner Cebeci, Abdülkadir Çağatay Tahtacı, Yusuf Ziya Bayraktaroğlu.

tab2.jpg

60. YILINI DOLDURDU

Mesleğinde 60. Yılını dolduran Sermet Göksel ve 50.yılını dolduran hekimler de plaketle ödüllendirildi.

Köksal Tuncer, Tulin AKdemir, Mustafa Zincircioğlu, Enver Taner, Mehmet Kazım Erkent, Kemal Sarsu, Mustafa İhsan Özgün, Mehmet Alisinanoğlu, Necdet Yağ, Mehmet Şerif Çolak, Mehmet Hüsnü Türköz, Tülay Özgün, Halil Kirişçi, Nihayet Eser, Gündüz Saadettin Köksal. 

AHDE VEFA DUYGULANDIRDI

Gaziantep’e hizmet etmiş vefat eden hekimlerin yakınlarına, Ahde- Vefa Plaketleri takdim edilirken duygu dolu anlar yaşandı. Ahde-Vefa Plaketleri alan edebiyata intikal eden hekimlerin isimleri: Beyhan Barlas. Mecit Barlas, Cemil Özbal, Emin Kılıç Kale, Beyhan Gören, Mehmet Lütfü Söylemez, Mehmet Şakir Özyetkin, Osman Ekiz, Ömer Tevfik Öğücü, Yılmaz Arkan, Ahmet Cansunar, Mehmet Erdinç Keçik, Dr. Şakir Yeşil Yurt, Talat Bayram, Dr. Nizamettin Özgül, Nizyazi Özçelik, Mahmut Mazlum.

Etkinlik, Gaziantep’e hizmet vermiş edebiyata intikal eden hekimlerin yakınlarına ‘Ahde Vefa Plaket’ lerinin takdim edilmesiyle son buldu. Ayşegül BAĞCI,tab1.jpgtab.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.