1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sonunda suya zam geldi
Sonunda suya zam geldi

Sonunda suya zam geldi

Gaziantep'te içme suyuna zam geldi. Büyükşehir meclisinden çıkan kararla 1 Ocak'tan itibaren konutta yüzde 23, işyerlerinde ise yüzde 13 zam uygulanacak.

A+A-

Gaski Genel Müdürlüğü'nün genel kurulunda 1 Ocak 2023 yılında suya uygulanacak zam konuşuldu. Bazı tarife gruplarının su ve atık su ücretlerine tüm maliyet giderleri gelen zam ile birlikte güncelleme yapıldı.  

ASGARİ SEVİYEDE UYGUN YAPILDI 

Tarife çalışması ticarethane, su kullanımı fazla olan mesken aboneleri dikkate alınarak asgari seviyede uygun bir şekilde yapıldı. Buna göre mesken abonelerine 1. kademe yüzde 23, 2. kademede de yüzde 23 güncelleme yerine daha düşük seviyede 1. kademenin yüzde 50 fazlası şeklinde zamlandı. İşyerleri, ticarethane turizm belgeli işletmeler, şantiye, sayaçlı kuyu suyu tarifelerine ise yüzde 13 zam geldi.  

OSB'DE DURUM NE OLDU ? 

Büyükşehir Belediye meclisinden çıkan kararla birlikte 1 ve 2. kademe su ve atık su ücretleri 101-mesken tarife birim fiyatından hesaplanacak. Yapılan güncelleme sonunda 601 tarifesi grubunda olan Organize Sanayi tarife birim fiyatı, mesken tarifesindeki su ve atık su ücretinin yüzde 80 oranında devam ettirilmesine karar verildi. Üretim suya endeksli sayaçlı kuyu suyu tarife grubunun kendi statüsünde gruplar arasındaki farkın gözetilerek köy meslek bu birim fiyatına göre güncellenmesinin esas alınacağı kararda, besi organize tarife abonelerinde genel güncelleme yüzde 23 fazlası ile fiyatlandırılacak. Diyanete bağlı kuran kursları ve yurtların ise mesken tarifesinin 2/3 oranında kademesiz olarak fiyatlandırılmasına karar verirken, uygulama 1 Ocak 2023'ten itibaren başlayacak. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum