Geçmiş dönemde bakanlık görevini yürüten ve şimdi ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Murat Kurum, önceki gün Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'yi ziyaret ederken özellikle son olarak sarı-lacivertli kulübe yaptığı ziyaretin ardından yaptığı paylaşımda Süper Kupanın deprem bölgesinde oynanması yönünde istişarede bulunduklarını söylemesi büyük heyecan yarattı. 

KURUM NE DEMİŞTİ
 
"Birçok branşta büyük birikime sahip köklü spor kulübümüz Fenerbahçe’yi ziyaret ettik. Başkan Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleriyle buluştuk. Asrın felaketi sonrası birlikte çalıştığımız deprem bölgesi için neler yapabileceğimizi konuştuk. Süper Kupa finalinin deprem bölgesinde oynanması için de istişarelerde bulunduk. Fenerbahçe yönetimine misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum."

DEPREM BÖLGESİNDEKİ EN MÜSAİT STADYUM GAZİANTEP

Eski bakanlardan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Kurum'un bu paylaşımın ardından deprem bölgesi şehirlerinde heyecan yaratırken bu şehirler arasında en müsait şehir Gaziantep görünüyor. Daha önce de Süper kupanın Gaziantep'te oynanması yönünde çağrılar yapılırken ve bir çok spor severlerde Galatasaray ile Fenerbahçe maçının Gaziantep'te oynanıp gelirleri de tüm depremzedelere bağışlanması gerektiğini hatırlattılar. Kurum'un bu paylaşımın ardından tüm gözler TFF'ye çevrildi ve Süper Kupa'yı Gaziantep'te oynatmasına karar vermesi bekleniyor. Spor Servisi