1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Sucu'dan ortak hareket mesajı
Sucu'dan ortak hareket mesajı

Sucu'dan ortak hareket mesajı

CHP Gaziantep İl’de geçtiğimiz hafta gerçekleşen kongrede yeniden il başkanı seçilen Hayri Sucu mazbatasını aldı başkanlık koltuğuna oturdu.

A+A-

 Lütfü Demir’den görevi devralan Sucu, “3 listeli bir bayrak yarışı vardı. Örgüt kararını bizden yana verdi. Bunun kazananı kaybedeni yok. Kaybettim diye terk edip gitmek yok. Biz de kazanan olarak hiç kimseyi ötelemeyeceğiz” dedi. Lütfü Demir ise, “Bizim birbirimizden başka dostumuz yok. Geçmişte kimin kalbini kırdıysam ondan özür dilerim” dedi. CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya da, “Her beraber olduğumuz sürece büyüyeceğiz. Büyüdükçe de Gaziantep’te bütün olumsuzluklara karşı birlik, beraberlik içinde mücadele edeceğiz” dedi.

UFUKTA CHP’NİN İKTİDARI VAR

Daha önce iki dönem il başkanlığı yaptığını söyleyen Sucu, kazananı, kaybedeni olmayan bir seçimi geride bırkatıklarını söyledi. Sucu, “Bizim birbirimizden farkımız yok. El ele kol kola vermedikten sonra kesinlikle kazanamayız. Ufukta Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı var. Onun için kazanan kaybeden yok. Hepimiz kol kola gireceğiz. Kadın kollarımızı gençlik kollarımız, ilçe başkanlarımıza şeref sözü veriyorum. Bir tane ilçe başkanımızın kılına zarar gelmeyecek. Beraber çalışacağız. Hepimizi iriyiz, diriyiz, yiğit bir ekibiz. Bu örgütün yapmayacağı bir şey yok.  Özellikle küsmeden, yan yana geldiğimiz zaman başarırız, iktidara yürürüz, iktidar oluruz. Devir teslim törenine katılan İl Başkanımız Lütfü Demir’e teşekkür ediyorum. Biz beraberiz. Hiçbir sıkıntımız yok.”

OYLARIMIZ 3 PARTİYE DAĞILDI

CHP’nin 26 Nisan 2017’de gerçekleşen referandumda Gaziantep’te artan oy oranının 24 Haziran 2018 seçimlerinde düştüğünü aktaran Sucu, şunları kaydetti: “Biz referandumdan sonra oylarımızı biraz artırmıştık. 24 Haziran seçimlerinden tekrar oy kaybettik. Bunun sebebi bizim partililerimiz, sonuna kadar mücadele etmiyor, yarıda bırakıyor. Yani bu, iki milletvekiliyle veya o zaman ki il, ilçe başkanına yüklemek doğru değil. Kendisine bir şey olmayan arkadaşımız yarışı bırakıyor. 31 Mart seçimlerinde de aynı şey oldu. Bizim partinin oyları 3 partiye dağıldı. Bu çok büyük bir kaymaydı. Buna sahip çıkmamız lazım.”

ROZETİNİZİ KALBİNİZİN ÜZERİNDE TAŞIYIN

Sucu, CHP Gaziantep Örgütü’ne de şöyle seslendi: “ Bundan sonra Cumhuriyet Halk Partili’yim diyen herkes rozetini kalbinin üstünde taşıyacak. Sizin ailenizde de başka partiye oy vermiş olanlar olabilir. Sizin aileniz o ‘6 ok’u kalbinizin üzerinde görmezse kesinlikle oyumuzu toparlayamayız. Yolumuz çok uzun ama çok meşakkatli fakat biz bu sefer kazanacağız. Buna hepimizin inanması lazım. Bu örgüt 3 dönem belediyeleri yönetti. Büyükşehir’i, Şahinbey’i, Şehitkamil’i… Şimdi iki tane ilçemiz var elimizde. Bu iki ilçemizde kongrelere gittiğimi zaman benim göğsüm kabardı. Benim sizden ricam, artık herkes rozeti taksın kalbinin üstüne. Göğsünü gere gere yürüsün. 10 gün önce Lütfü Başkanımla Gaziantep’e Gazilik unvanının verildiği gün 15 kişiyle törene gittik. İlçe başkanlarımız, il başkanımız il delegelerimiz, ilçe delegelerimiz delege yazılırken, savaş haline giriyorsa o meydan da 5 bin kişiyle, 10 bin kişiyle törene katılmazsanız sizi hiç kimse tanımaz. Onun için el ele, kol kola, yürek yüreğe olacağız.”

LÜTFÜ DEMİR:BİZ BİR AİLEYİZ

Lütfü Demir ise Hayri Sucu’ya destek sözü verdi. Demir, “Biz bir aileyiz. Bu aile içerisinde bir bayrak yarışı oldu. Sizler, kardeşim ve her zaman kardeşim olan Hayri Sucu’ya o bayrağı teslim ettiniz. İnanıyorum ve güveniyorum ki sayın Hayri Sucu başkanım o bayrağı hepimizin desteğiyle birlik, beraberlik içerisinde hareket etmemizle Gaziantep’te yapılacak seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi birinci parti olacaktır. Bundan emin olabilirsiniz.  İnanırsak, çalışırsak, kazanacağız. Başkanımıza, yönetimine yardımcı olmak bizim namus borcumuzdur.  Biz kardeşiz. Bu mevki, makamlar hiç kimseye baki değildir. 1 sene önce ben geldim. Bir yıl sonra yine ben buradayım ama bayrağı kardeşime teslim ediyorum” şeklinde konuştu.

BİZİM BİRBİRİMİZDEN BAŞKA DOSTUMUZ YOK

Çok zorlu bir dönemde göreve geldiğini söyleyen Demir, şöyle dedi: “Bizim birbirimizden başka dostumuz yok. Geçmişte kimin kalbini kırdıysam ondan özür dilerim. Çok zorlu bir tarihte göreve geldim.  O sıkıntılı anları şimdi anlatmanın zamanı yok. Onurumla bir şekilde, imkanlarım dahilinde hata yapmadan sizlere layık olmaya çalıştım. Bundan sonra ben de örgütümün ve il başkanımın bana vereceği her türlü görevi yerine getireceğime söz veriyorum. Tekrar başarılar diliyorum. Zafer inananlarındır. İnşallah yerel ve genel seçimlerde partimizi, birinci parti yapmak için ne gerekiyorsa yapacağıma söz veriyorum. Oy veren de vermeyen de sağolsun. Biz de ayrımcılık olmaz. Birbirimizi sevmek, birbirimize inanmak ve güvenmek mecburiyetindeyiz. Onun için AKP’nin bu iktidarına karşı birlik ve beraberlik içinde hareket etmek mecburiyetindeyiz. Yoksa AKP’nin ekmeğine yağ çalarız.”

BAYRAM YILMAZKAYA:DOSTLUK ÇIKTI

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya da kongrenin sonucunda düşmanlıkların değil, dostlukların çıktığı söyledi. Yılmazkaya, şunları söyledi: “Emeğin, alın terinin bir karşılığının olmadığı, iş adamlarının, askerin, hakimin, savcının baskı altında kaldığı, medyanın medya olmaktan çıktığı bir dönemde ve Suriye, Irak batağından şehitlerimizin geldiği, insanlarımızın karnı aç olduğu için kendini yaktığı bir dönemde siyaset yapıyoruz. Bu siyasette göreceksiniz ki biz de Gaziantep olarak yeni ve eski yönetimimizle el birliğiyle neler yapacağımız göstereceğiz. Bu kongreler bizim sonucunda düşmanlıklarla değil, dostçuluklarla çıkacağımız kongre olacak dedim ve nitekim şu anda görüyorum burada hep beraberiz. Her beraber olduğumuz sürece büyüyeceğiz. Büyüdükçe de Gaziantep’te bütün olumsuzluklara karşı birlik, beraberlik içinde mücadele edeceğiz.” Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.