1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Suç partiye gelip elini taşın altına koymayanlarda
Suç partiye gelip elini taşın altına koymayanlarda

Suç partiye gelip elini taşın altına koymayanlarda

*Bu partide disiplin vardır, ben dahil herkes haddini bilecek

A+A-

*Atamayı isteseydim ben bugüne kadar 1-2 defa milletvekili olurdum

*Camiye karşı değiliz, hamdolsun Müslümanız

*İstanbul örgütlenmesini örnek alarak CHP’yi Gaziantep’te birinci parti yapacağız

CHP İl Başkanı Lütfü Demir, 16 Şubat’ta yapılacak il kongresi öncesi basın mensuplarıyla biraraya geldi. CHP’yi Gaziantep’te birinci parti yapma konusunda iddialı olduğunu belirten Demir, bugüne kadar dile getirilmeyen önemli bir konuya parmak bastı ve "Bu partide yeni simalara gençlere kadınlara çok ihtiyacımız var. Suç aslında o aynı yüzler dediğiniz kişilerde değil. Suç aydınım diye geçinen ama bir türlü partiye gelip elini taşın altına koymayanlardadır. Ben il başkanı olduğum sürece babadan oğula, kardeşten kardeşe veya amcadan yeğene böyle bir şeye müsaade etmeyeceğim. Bu partide disiplin vardır ben dahil herkes haddini bilecek” dedi.

İl başkanı olduğu takdirde olası bir ön seçimde görevi bırakmayacağının ve ön seçimin sözünü veren Demir, “İstanbul örgütlenmesini örnek alarak oluşturacağımız  komisyonlar aracılığıyla, gönüllü partililerimizle ve partimize sempati duyan halkımızı da çalışmalara katarak Gaziantep’te CHP’yi birinci parti yapıp yerelde ve genelde iktidara getireceğiz. Gaziantep’in tüm belediyelerini alacağız, Ak partinin korkulu rüyası olacağız ” dedi.

YUNAN VEKİL BİR GÜN HESABINI VERECEK

Tuğcan Otel’de düzenlenen basın toplantısında hedeflerini anlatan Demir, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Konuşmasına İdlib’te şehit olan askerlere Allah’an rahmet, yaralı askerlere acil şifalar dileyerek başlayan Demir, “Üzgün bir dönemde basın açıklaması yapıyorum. Ayrıca Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremden dolayıda ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. CHP emperyalizme karşı başkaldıran, ulusal direnişi yöneten, stratejik bir devrimi gerçekleştiren, sonrasında çağdaş bir model oluşturan Mustafa Kemal Atatürk kurduğu şanlı bir partidir. CHP’ye her zaman olduğu gibi bugünde Türkiye’yi yönetmeye talip olmuş, kararlı, azimli ve iktidar yolunda ilerleyen en büyük partidir. Ülkemizin dört bir yandan kuşatılmaya çalışıldığı, Cumhuriyetimizin temel ilkelerine ve değerlerine yoğun saldırıların olduğu şu günlerde önemli bir tarihsel süreçten geçtiğimizin farkındayız. Hatta geçenlerde faşist alçak bir Yunan milletvekili bayrağımıza saldırı yapmıştır. Onu şiddetle kınıyorum ve lanetliyorum ve bir gün hesabınıda verecektir” dedi.

TEK AMACIMIZ VAR

Tek hedefinin CHP’yi Gaziantep’te birinci parti yapmak olduğunu söyleyen Demir şöyle konuştu:”Gaziantep örgütü olarak geçmişte yaptıklarımızla, ilke ideolojimizle, siyasette yer alış biçimimizle yaptığımız muhalefetle partimizi önemli bir konuma getirdiğimize inanıyoruz. Bundan sonraki süreçtede hedefimiz parti politikalarımızın amacı doğrultusunda toplum içinde yerimizin farkında olarak en iyisini yapmaktır. Bunu tek başımıza değil ilçe başkanlarımızla, ilçe yöneticilerimizle ve gençlik ve kadın kollarımızla birlikte partiye gönül vermiş üyelerimizle yapacağız. Gaziantep genelinde tek amacımız yaşanan sorunları kamuoyuyla paylaşmayı ve çözüm noktasında örgüt olarak etkin rol almayı bir görev olarak görüyoruz. Yönetime geldiğimiz günden bu yana tek amacımız önclikle parti içinde kardeşliği, birliği, beraberliği sağlamlaştırmak oldu. Şimdi bizim tek bir hedefimiz var. CHP’yi Gaziantep’te birinci parti yapmak. Yapmak içinde İstanbul örgütlenmesini örnek alarak oluşturacağımız çeşitli komisyonlar aracılığıyla ve gönüllü partililerimizle ve partimize sempati duyan halkımızıda çalışmalara katarak Gaziantep’te CHP’yi birinci parti yapıp yerelde ve genelde iktidara getirmektir.”

ŞEHRİMİZİN ÇOK SORUNU VAR

Gaziantep’in haketmediği şekilde yönetildiğini belirten Demir, “İktidar çabasından toz pembe gösterilen şehrimizin çözülmesi gereken çok sorununun olduğunun bilincindeyiz. Sorunları gündeme getirmekten asla çekinmedik ve çekinmeyeceğiz. Büyükşehir belediyesinin yapmış olduğu yanlış uygulamaları dile getirdik. Hatta havaalanı için bir açıklama yapmıştım o günün şartlarında milletvekillerini istifaya çağırdığımda büyük bir yankı yapmıştı. İstifa çağrımdan sonra Havaalanı Ankara’dan bir heyet geldi ve çözüm yolu alınmaya başlandı. Ve bugüne kadar kimsenin cesaret edemediği Sanko Holding’te imarla ilgili yapılan yanlışlara davalar açtık. Biz camiye karşı değiliz. Bizde hamdolsun Müslümanız. Ama Millet Bahçesi’nde caminin yerinin yanlış olduğunu vurguladık. Yinede cami için değil, Millet bahçesinde yapılan yanlışlar için de dava açtık. O cesareti gösterdik” dedi.

ATAMA İSTESEYDİM BUGÜNE KADAR MİLLETVEKİLİ OLURDUM

Olası bir erken seçimde görev süresi bitmeden kesinlikle il başkanlığından ayrılmayacağını belirten Demir, “Aday olmayacağım bunu herkes bilsin. 37 yılan beri bu partinin çatısı altındayım. Ve hep ön seçimden yana oldum. Ön seçim olmazsa olmazımızdır, bizim kırmızı çizgimizdir. Atamaya her zaman karşı çıkmışımdır.  Atamayı isteseydim ben bugüne kadar 1-2 defa milletvekili olurdum. Olanlara da saygı duyarım. Ön seçimi daima savunan bir siyasiyim. 1999’da ön seçimle ikinci sıraya gelmiştim. 2002’de 4.sıradaydım önüme atama geldi. Benim tek sevdam CHP’yi iktidara taşımaktır. Başka bir amacım yok. 37 yıldır partimin çeşitli kademelerinde görev aldım. Verilmeyecek hiç bir hesabım yok. O konuda kesinlikle ben yapılacak olan erken seçimde aday değilim. Sürem bittikten sonra onu da Allah bilir. Ve ön seçimden yanayım” dedi.

CHP’Yİ BİRİNCİ PARTİ YAPACAĞIM

İl Başkanlığı sürecinde önemli çalışmalara imza attıklarını anlatan Demir, ”Sof’a gittik çeşitli davalar açtık. Etkinliklere katıldık, kent konseyine katıldık. Kimse benim için siyasi boyunca yolsuzluk yaptı, hırsızlık yaptı şunu aldı bunu aldı diyemez. İl başkanlığı çok önemli bir görevdir. Genel başkanı temsil etmek hiçte kolay değildir. Büyük sorumluluklar taşıyor. Ben o sorumluluğun bilincindeyim. 37 yıldan beri onurlu, ilkeli, dava mücadelesi veriyorum. İl başkanı demek Gaziantep’i Ankara’nın temsilcisi olarak görmektir. Liyakat, emek ve dürüstlük ister. Ben iddia ediyorum Gaziantep’te CHP’yi birinci parti yapacağım. Geçmişim geleceğimdir diyorum. İlçe başkanlığını hatırlayanlar varsa koşan koşturan, coşan coşturan bir ilçe yönetimiydik. Gaziantep’te CHP’yi birinci parti yapacağım. CHP benim aşkım, sevdam, onurum, şerefimdir. Ben her zaman oturduğum koltuğun hakkını veren bir siyasetçiyim. Siyasetimde veremeyecek hiç bir hesabım yoktur. Onun için tekrar iddia ediyorum Gaziantep’te CHP emin adımlarla iktidara doğru geliyor” dedi. 

MİLLETVEKİLLERİ ÖZGÜRDÜR

Milletvekillerinin kendisini destekleği şeklinde soru üzerine Demir, ”Herkes özgür bireydir. Ben size inanıyorum size destek veriyorum. Herkesin bir iradesi vardır. Benim onlar adına bir şey söyleme hakkım yok. Herkes özgürce aday olabiliyorsa herkeste özgürlük hakkını kullanıyor. Kime inanıyorsa ona destek vermekte özgürdür” dedi. 

Suç elini taşın altına koymayanlarda

CHP’de hep aynı kişilerin birtakım görevlere geldiği yönündeki bir soru üzerine Demir şunları dile getirdi:”Bu partide yeni simalara gençlere kadınlara çok ihtiyacımız var. Suç aslında o aynı yüzler dediğiniz kişilerde değil. Suç aydınım diye geçinen ama bir türlü partiye gelip elini taşın altına koymayanlardadır. Tabiki meydanı boş bırakırsanız hep aynı kişiler göreve gelir. Ben 40 yıldan beri hiçbir makam ve mevki sevdam olmadan mücadelesini sürdüren kardeşinizim. Ben il başkanı olduğum sürece babadan oğula, kardeşten kardeşe veya amcadan yeğene böyle bir şeye müsaade etmeyeceğim. Bu partide disiplin vardır ben dahil herkes haddini bilecek” dedi. 

Demir basında çıkan genel merkez iki adayı da istemiyor başka aday arayışında haberlerini yalanladı. Meral KINACILAR, Leyla ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum