1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

  3. Şu an en mutsuz partililer kimler biliyormusunuz??
Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

Şu an en mutsuz partililer kimler biliyormusunuz??

A+A-

Sakın aklınıza CHP gelmesin. Onlar zaten bazı dönemlerde olduğu gibi kimler görevlendirildi veya seçildi ise, kaç kişilerse, Gaziantep'i kendilerinden ibaret görmekle meşguller.. Demirden bir kale örüyorlar ve kimsenin içeriye girmesini istemiyorlar.. Ne büyüyorlar, nede büyüme ve gelişme gibi endişeleri var.. Küçük olsun benim olsun anlayışı yüzünden partinin kapılarını sıkı sıkıya kapatıyorlar.. Bazıları göreve geldiğinde birşeyler yapmak istiyor ama onları da yaşatmıyorlar.. Onun içindir ki, bu şehirde küçüldükçe küçülüyorlar..MHP, liderleri Devlet Bahçeli’nin akıl almaz tavrı yüzünden zaten küçüldü iyice.. İktidara sığınmanın zararını öyle görüyor ki, kimsenin birşey yapmasına gerek yok..Bir Muhittin Başkan çırpınıyor ve kentin sorunlarını dile getirip çözüm üreterek partiye dinamizm getirme uğraşı veriyor.. HDP tüm olumsuzluklara rağmen ayakta durmaya çalışıyor. Ne zaman terör örgütü PKK belasından uzaklaşır, Kürt realitesinin mücadelesini daha legal ortamda verir, işte o zaman bu kadar hedef olmaktan kurtulurlar.. BBP’nin bir Saadet kadar tutarlı duruş sergilemeyişi, kendi içlerinde bile ciddi kayıplara yol açtığını mutlaka görüyorlardır..

NEREDE O ESKİ AK PARTİLER ?

Neyse gelelim asıl konumuza.. Tabii adresimiz Gaziantep.. Elbette bu Türkiye’ye yansıyor ama biz Gaziantep’i konuşacağız.. Son yıllarda yavaş yavaş telaffuz ediliyordu. Ama şimdi açıkça söylenir hale geldi. Tabii bunları kendi aralarında dost meclislerinde ve görüş almak istedikleriyle paylaşıyorlar.. Dışarıya sızdırmak istemiyorlar temelinde.. Bunun nedeni çok yönlü.. İster partiye zarar gelmesin endişesi, ister hedef olmamak, ister çekinmek veya korkmak.. Hepsi de var anlayacağınız.. Konumuz AK Parti’nin kurulurken bu işe baş koyanları.. Gönül verenleri.. Liderlerine inanarak bir nefer gibi çalışanları.. Maddi manevi fedakarlık yaparak partinin büyümesi için her türlü özveride bulunanları ve bu işe baş koyanlarının şimdilerde yaşadıkları mutsuzluk..

NİYE MUTSUZLAR?

Mutsuzlar, çünkü kurulurken veya sonradan inanarak katıldıkları partinin bu kadar değişime uğramasından dolayı.. Mutsuzlar, çünkü iktidar partisi olması hasebiyle, partiye sadece menfaat için gelenlerin yaptıklarını görmekten ötürü.. Mutsuzlar, çünkü parti yönetimlerinin, ilçelerin, kadınların ve bir zamanlar örnek gösterilen gençlerin önemli kısmının partiye hizmetten çok, kendilerine ve yakınlarına rant sağlama hesabından başka bir şey düşünmediklerine görüp şahit olmaktan.. Bitmedi.. Mutsuzlar, çünkü FETÖ olayını sırtlarında bir kambur gibi görüyorlar. Gerçek FETÖ"cülerin dışarda olduklarını, kollanıp korunduğunu düşündüklerinden kimseye birşey diyemiyorlar.. Mutsuzlar, çünkü belediyelerin kendilerine göre kontrolden çıktığını düşünüyorlar..Mutsuzlar, Meclislerde gündemlerin özellikle imar konularının rant hesabına dayalı olarak yapılmasından.. Başkanların kendi başlarına hareket etmesinden.. Mutsuzlar, Milletvekillerinin dışarıya karşı birlik beraberlik görüntüsü vermesine rağmen, kendi aralarındaki çekişmelerin artık saklanamadığını görmekten.. Mutsuzlar, Bakan Mehmet Şimşek’in ilgilenir gibi gözüküp Gaziantep ile yavaş yavaş bağını kesmesinden.. Bakan Abdülhamid Gül’ün başarı merdivenlerini koşar adım çıkarak, Adalet Bakanlığı gibi önemli makamı temsil etmesiyle birlikte, "artık patron o" denilmesine karşılık, partide kırıp dökülmelerin, kırgınlıkların, kopuşların önüne geçemediği düşüncesinin ağır basmasından.. Mutsuzlar, çünkü İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’nin geçmiş il başkanlarına rahmet okuturcasına bir politika izlemesinden.. İlçelerin şamar oğlanına çevrilmesinden.. Mutsuzlar, çünkü İki merkez ilçe başkanın sırf Eyüp Özkeçeci’yi kurtarmak için kolayca harcandığı yolundaki düşünceden.. İlçelerde ise değişim sözü verilmesine rağmen değişen birşeyin olmamasından..

DİNİ VE MİLLİ DEĞERLERDEN UZAK KALMAK

Evet.. Aslında daha çok şey var söylenen.. Ahlaki yozlaşmanın kontrol edilemez noktaya geldiği yolundaki gözlemleri, dini ve milli değerlerden uzaklaşmanın zirveye çıkması, daha acı vereni bunların sadece göstermelik yapıldığının itiraf edilmesi.., Dahası, şehrin sorunlarından tamamen uzak kalınması, çözüm adına vatandaşların huzuru ve güvenliğini sağlama noktasından uzak bir politika izlenmesi..

Gelelim son noktaya.. Şimdi sıkı durun.. Bu yazdıklarımın hiçbirisi bana ait değil.. Bu sözlerin hepsi AK Partide bir zamanlar yöneticilik dahil her görevde bulunan, hatta neferlik yapan ve şimdi ise çeşitli sebeplerden dolayı köşelerine çekilmiş olanların tespiti.. Konu elbette geçen haftaya bakışta “Ya, Genel Merkez talimat vermeseydi ?”diyerek Eyüp Özkeçeci’nin Fatma Şahin için yaptığı basın toplantısını yapmasını eleştirdiğim yazıdan sonra gelişti.. 6 ayrı mekanda, hatta bazıları küçük grup halinde, şahsen benim hakiki AK Partili olarak bildiklerimle buluştum. Teklif onlardan geldi tabii.. Ve bu yazdıklarım da, elbette ayrı ayrı onların söylediklerinden derlediklerim.. Özel olarak da konuştular tabii yazılmaması kaydıyla.. Üzerinde birleştikleri tek şey, Necip Fazıl Kısakürek’in "YOLA ÇIKTIKLARINI, YOLDA BULDUKLARINA DEĞİŞİRSEN; HEM YOLUNU KAYBEDERSİN, HEM DOSTUNU" sözü oldu.. Birde daha AK Parti kurulmadan önceden tanıdığım bazı isimlerin, “Ökkeş bey sen bu parti kurulmadan önce Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın gelecekte bu ülkede ciddi söz sahibi olacağını yazan ve ‘bu yazıyı kesip saklayın’ diyen adamsın.. Hele bak şimdiki partimize, kimler kalmış eskilerden” demeleri, bu yazının noktası oldu.. Çok net ifade etmem gerekirse, bu kişiler tüm olumsuzluklara rağmen terketmiyorlar partilerini..

SON SÖZÜM ŞU;

AK Parti Gaziantep teşkilatı, sakın ola ki, bunlar yazıldı veya söylendi diye sitem etmesin.. Belediye Başkanları ve Milletvekilleri, Sayın Bakan’lar, sakın ola ki, bu sözleri gözardı etmesin.. Bu sözlerin üzerinden mutlaka harekete geçilip, özeleştiri yapılmasında, çevrelerini gözden geçirmekte, unutulan yok sayılan gerçek partililerden görüş alınmasında büyük yarar görüyorum.. Samimi yaklaşım, güven kapılarını açar, başarıya gidilecek yolun raylarını döşer.. Aksi harekette kazananlar, AK Partiyi gücü için sevip nemalananlar olacaktır..

SAYIN FATMA ŞAHİN’E TALAT ÖZKARSLI HATIRLATMAM

Vefa çok önemlidir.. Bu şehrin önemli isimleri vardır.. Topluma mal olmuş değerleri vardır.. Bu işler öyle parayla pulla olmaz.. Yaşanmışlıkla gerçekleşir. Şehri temsil edenler, şehre hizmet edenler, savaşa katılanlar, kurtuluş mücadelesi verenler, şehre maddi manevi katkı sağlayanlar, o şehir için çok önemli isimler olarak tarihteki yerini alırlar.. İşte bu bakıştan hareketle, bu isimlerin, o şehri yönetenlerce ölümsüzleştirilme adına bir sokağa, caddeye, bulvara, anıtlara veya spor dahil tüm tesislere adı verilir.. Gaziantep bu yönde sınıfta kalan şehirlerin başını çekiyor maalesef.. Şehre hiç katkısı olmayanların caddelerde, bulvarlarda isimleri görmek düşündürüyor hepimizi.. Elbette var şehrimizin önemli değerlerinden bazılarının sokak ve caddeye konulan isimleri.. Ama yeter mi ? Neyse dönelim bu vesile ile söyleyeceklerime.. Biliyorsunuz Talat Özkarslı bu şehrin A milli olmuş, milli takım formasını yıllarca taşımış, Efsaneleşmiş ve Koçero lakabını almıştır.. Galatasaray’da uzun yıllar forma giyerek, nerede konuşulsa Gaziantepli olduğu dile getirilmiş çok değerli bir ağabeyimizdir.. Yıllardır bizler Talat Özkarslı’nın bir spor tesisine adının verilmesi için çaba gösterdik. Ama bu şehirde yeni spor tesisleri yapılmadığından, var olanlar da yıkıldığından bu imkan bulunamamıştı. Bu durumdan en çok Talat Özkarslı üzgündü.. Yıllar önce yakın çevresine “ben öldükten sonra sakın bir yere adımı verirlerse kabul etmeyin”diyerek adeta vasiyette bulunuyordu.. Sonra Sayın Fatma Şahin çok yerinde bir hamle ile bu futbol adamının adını spor salonuna verme kararı aldı. Çok sevinmişti bu karara.. Ama ne var ki, bu salon yapıldı, bitti, hatta faaliyete başladı ama hala açılışı yapılmadı.. Şimdi daha da üzgün olduğunu duydum.. Evden doktor dışında çıkamadığını söylüyorlar, çünkü hasta.. Ben uzatmayayım ve Sayın Fatma Şahin’e seslenerek “Sevgili Başkan, çok yerinde bir kararla Talat abimizin adını spor salonuna verdiniz, gelin henüz hayatta iken bu salonun en kısa zamanda açılışını yapın da, onu mutlu edin” diyorum..

ELEKTRİK KESİNTİLERİ VE ALİ BURNUKARA’NIN FERYADI

Aslında şikayet yığınla.. Bende bunlara dahilim.. Gaziantep’te yaşayanların tabii, evleri ve siteleri jeneratörlü olanları kapsam dışına alarak söylüyorum, büyük bir kesimi elektrik kesintilerinden çok şikayetçi.. Hani şu eski Tedaş işi vardı ya, her önüne gelen, özellikle muhtar kardeşlerimizin sürekli şikayet ettikleri Ali Akbağ vardı ya, şimdi o Ali Akbağ’ın gününü mumla arıyor bu şehir.. Çünkü Ali Akbağ, herkesin 24 saat açık bıraktığı telefonuna çıkar, elinden geldiğince sorunlarını çözmeye çalışırdı. Şimdi bizim muhtarlar şikayet edecek, muhatap bile bile bulamıyorlar.. Zaten vatandaş tam rezil. İşveren perişan. Aha dün pazardı ve şehrin birçok yerinde elektrikler kesikti. Dahası bazı bölgelerde kablolar yeraltına alındı. Oralarda bile kesintiler çoğaldı. Akıl almaz işler yaşanıyor maalesef bu şehirde. İşte bunlardan birisi Gaziantep’in değerli isimlerinden birisi olan Ali Burnukara.. Dayanamamış yazmış bana. Bende sizlerle paylaşıyor ve umarım sorunu çözülür diyorum.. Sayın Ökkeş Özekşi Gaziantep’teki insan yaşamını etkileyen problemleri gazeteniz tarafından ilgililere yansıttığınız için teşekkür ederim. Gaziantep enerji dağıtım işini alan Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. firması Elektrik kesintileri ile ilgili yapılan tüm toplantılarda saçma sapan mazeretler uydurarak Gaziantep enerji alt yapısının bu kadar kötü olduğunu bilmeden aldıklarını, iyileştirmenin uzun seneler alacağını söyleyecek kadar basiretsiz hareket etmektedirler. Enerji dağıtım işini almalarından 4 sene gibi bir zaman geçmesine rağmen halen hiçbir iyileşme olmamıştır. Gaziantep sanayi odasında yaptığımız ilk toplantıların birisinde arızaya giden 3/5 arabaya ilaveten 3/5 araba daha aldıklarını söyleyecek, bununda bir yatırım olduğunu söylemeleri Gaziantep ile dalga geçmelerinin bir örneğidir. Toroslar Elektrik Dagıtım A.Ş. ye ipek yolu üzerinde bulunan otelimizin elektrik kesintilerini bizde kayıdı olmasını rağmen 25.05.2016 tarihinde 8018133201 numaralı dilekçe alındı numarası ile başvurarak kesinti ve arızaların süre ve sayısını istememizerağmen mecbur oldukları halde cevap vermeyecek kadar lakayt hareketler içerisindeler. Cevap vermeyişlerinin sebebi otelimize verdikleri zarar ziyan için dava açmamızı engellemek isteyişlerinden kaynaklanmaktadır. Yaptıkları tüm uygulamalar Enerjisa Toroslar firmasına yakışmayacak uygulamalardır. Ayrıca 15 Temmuz cmahallesi 68027 nolu caddede bulunan Asmalı Konak 3 sitesine enerji kablosunu 300 metre mesafeden direklerle kendi imkanlarımızla çektik.. Kablolar neredeyse yere değecek şekilde sarkarak ve yolun tam ortasında bulunan her gün arabaların kazaya sebebiyet vererek çarptığı elektrik direğini kaldırmak kendi hatlarını çekmek mecburiyetinde olmalarına rağmen 3 yıldır düzelme yoluna gidemeyecek kadarda sorumsuz hareket eden bir firmadır. Şimdiye kadar Vilayette ve Belediyede olan toplantılarda da pişkinlikle bu şikayetleri dinleyipiyileştirme yoluna gidememişlerdir. Bu konuda enerji bakanlığına 06/01/2015 tarihinde de şikayetlerimi iletmiştim. Maalesef Bakanlıktan da bu işin çözümü için bir hareket görememiş bulunmaktayız. Bu konuda Gazeteniz kanalıyla bu şikayetleri dile getirirseniz çok memnun olacağım. Saygılarımla ALİ BURNUKARA HEPİNİZE İYİ HAFTALAR

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum