1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sporda hareket var
Sporda hareket var

Sporda hareket var

Gaziantep dün hareketli bir gün yaşadı.

A+A-

İlk olarak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu Şehitkamil Belediyesi tarafından yaptırılan Beykent Stadyumu'nu açtı. Bakan Kasapoğlu'na fahri hemşehrililik beratının verildiği açılışta Gaziantep'in sporda başkent olacağı mesajı ön plana çıktı. Spor gündeminin oldukça yoğun geçtiği kentte, bakanlar olimpik yüzme havuzunda inceleme yaptı, daha sonra ise Şahinbey Belediyesi tarafından Akkent Spor Köyü'nde 1923 başarılı öğrenciye bisiklet dağıtımına katıldı. Şahinbey Belediyesi daha önce de 1453 bisiklet dağıtmıştı. Bakanlar akşam 19'da ise Cumhurbaşkanlığı kupası için final oynayan Anadolu Efes ve Fenerbahçe arasındaki müsabakayı izledi ve sonra şehrimizden ayrıldı.

fotogaleri.jpg

GAZİANTEP'İ SPORDA İLERİ SEVİYEYE TAŞIYACAĞIZ

Gaziantep'teki spor yatırımlarının bu yıl çok önemli seviye kaydettiğini anlatan Kasapoğlu, "Bu seviyeyi daha ileriye taşıyacağız. Hem de Gaziantep spor başkenti olana kadar. Gençler bizim için önemli bir varlık. Gençlerle beraber kadınlarımıza bu noktada önemli görevler düşüyor. Spor seferberliğinde kadınlarımızın önemli bir yeri var. Çünkü sporun öncüsü kadınlardır" dedi. Bakan Gül ise, Gaziantep'in kültür, sanayi, gastronomi ve turizm alanında olduğu gibi sporda da başkent olmasını arzuladıklarını söyledi.

PENALTI VURUŞU YAPTILAR

Bakan Gül ve Kasapoğlu'nun spor gündemi oldukça yoğun geçti. Havalimanında karşılanan bakanların ilk durağı Şehitkamil Belediyesi tarafından yaptırılan Beykent Stadyumu oldu. Burada yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan bakan ve milletvekilleri penaltı vuruşu yaptı. 12 bin 250 metre kare arsa üzerine inşaa edilen Beykent Staydumu büyük beğeni topladı. 2 bin 200 metre kare kapalı alan ve sekiz bin metkere kare suni çim sahanın yer aldığı Beykent Stadyumu'nda, BAL ligi standartlarına uygun futbol sahasının yanı sıra 420 seyirci kapasiteli kapalı tribünde bulunuyor.

OLİMPİK YÜZME HAVUZUNDA İNCELEME

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep'te inşaatı süren Alleben Olimpik Yüzme Havuzu'nda incelemede bulundu. Kasapoğlu, incelemenin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bugünGaziantep'teki spor yatırımlarını yerinde görme imkanı bulduklarını söyledi. İncelemede bulundukları tesisi çok önemsediklerini ifade eden Kasapoğlu, "Burası çok modern bir havuz. Su temizleme sistemi ozon sistemiyle olacak. Bu anlamda da çok farklı bir havuz olacak. İnşaatta sona yaklaştık. İnşallah sene bitmeden bu havuzu halkımızla buluşturacağız." diye konuştu. Tesisin tamamlanmasıyla çok sayıda yüzücünün yetiştirilmesinin hedeflendiğini belirten Kasapoğlu, tesisin şimdiden tüm Gaziantep'e ve bölgeye hayırlı olmasını diledi.

GÜL: ÇOCUKLARI  SOKAKTA BULMADIK

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Çocuklarımızı bu çapulculara yem etmeyeceğiz. Çocuklarımızı kitapla, sporla buluşturacağız. Çocuklarımızı sokakta bulmadık, sokağa dağa değil spor merkezlerine götürmeye devam edeceğiz." dedi.  Gaziantep'teki gençlerin spora ve gençlik merkezlerine yönelik ihtiyaçları konusunda Bakan Kasapoğlu'nun çok hassas davrandığını ifade eden Gül, bu nedenle Kasapoğlu ve ekibine teşekkür etti.

EN İYİ YATIRIM GENÇLERE

Gül, Gaziantep'in kültür, sanayi, gastronomi ve turizm alanında olduğu gibi sporda da başkent olmasını arzuladıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Sporda daha iyi noktalara gelebilmek için bu tür merkezler önemli kilometre taşlarıdır. Çocuklarımız maddi ve manevi olarak daha iyi yetiştirsin diye bu tesisleri gençlerimiz için hizmete sunuyoruz. Bizim inancımızda gençler, geleceğimizdir. O yüzden geleceğe en iyi yatırım gençliğe yapılanlardır. Bu yüzden yatırımı gerçekleştiren Şehitkamil Belediye ekibine teşekkür ediyorum."

PARLAYAN YILDIZ

Türkiye'de ekonomi ve ticarette Gaziantepli müteşebbislerin önemli mesafeler kaydettiğini, Gaziantep'i herkesin desteğiyle sporun da başkenti yapabilmek için yoğun çaba gösterdiklerini aktaran Gül, kentin ileride Türkiye'nin daha da parlayan bir yıldız olacağını vurguladı.  Adalet Bakanı Gül, çocukların sporla iç içe büyümesini arzuladıklarına dikkati çekerek, "Çocuklarımızın ana şefkatiyle, okulda öğretmenin kucağında, ülkemizin geleceğinde önemli işler yapması için ümit besliyoruz. Çocuklarımızı kurda kuşa yem etmeyeceğiz. Çocuklarımızı bu çapulculara yem etmeyeceğiz. Çocuklarımızı kitapla, sporla buluşturacağız. Çocuklarımızı sokakta bulmadık, sokağa dağa değil spor merkezlerine götürmeye devam edeceğiz. Bu kararlılığımızı hep birlikte sürdüreceğiz. Bu anlamda önemli adımlar attık. Daha güzellerini de hep birlikte hayata geçireceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

KASAPOĞLU GURURLU

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu da Gaziantep'te olmaktan onur ve mutluluk duyduğunu dile getirdi. Sporun kardeşlik ve barışı temsil ettiğinin altını çizen Kasapoğlu, şöyle konuştu: "Son yıllarda çok ciddi bir devrimi ortaya koyduk. Yerel yönetimlerin katkıları da bizim için önemli. Bu anlamda Gaziantep'teki yerel yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Bizimle aynı hedef doğrultusunda önemli katkılar sunuyorlar. Gaziantep'in yarınları için bizim çok büyük umutlarımız var. Sizlerle beraber umutları yeşertip büyüteceğiz. Yarınların olimpiyat şampiyonlarını ve sporcularını yetiştireceğiz."

SPORUN ÖNCÜSÜ KADINLAR

Gaziantep'teki spor yatırımlarının bu yıl çok önemli seviye kaydettiğini anlatan Kasapoğlu, "Bu seviyeyi daha ileriye taşıyacağız. Hem de Gaziantep spor başkenti olana kadar. Gençler bizim için önemli bir varlık. Gençlerle beraber kadınlarımıza bu noktada önemli görevler düşüyor. Spor seferberliğinde kadınlarımızın önemli bir yeri var. Çünkü sporun öncüsü kadınlardır." değerlendirmesinde bulundu. Konuşmaların ardından Bakan Kasapoğlu'na fahri hemşehrililik beratı verildi ve tesisin açılışı gerçekleştirildi.

ŞAHİN: ŞEHRİMİZE BU GÜZEL TESİSİ KAZANDIRDIĞI İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Gerçekleştirilen yatırımlar ve yürütülen çalışmalar neticesinde sporun başkenti olma yolunda hızla ilerlediklerini dile getiren Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Şehitkamil Belediyemize, kıymetli Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na şehrimize bu güzel tesisi kazandırdığı için çok teşekkür ediyorum. Allah, bu şehirde taş üstüne taş koyandan razı olsun. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde spor kenti olma, sporun da başkenti olma noktasında hızla ilerliyoruz. Şehitkamil Belediyemiz, Şahinbey Belediyemiz, Büyükşehir Belediyesi olarak sporun, sporcunun emrindeyiz, hizmetindeyiz” şeklinde konuştu.

TAHMAZOĞLU: TOPLAM 7 BİN 448 BİSİKLET DAĞITTIK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bugüne kadar 7 bin 448 bisiklet dağıtımı yaptıklarını söyledi. Kabinenin en genç iki bakanını ağırlamaktan gurur duyduklarını belirten Tahmazoğlu, "İki hemşeri bakanımız burada. Spor gençler için çok önemli. Gençlere yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Biz daha önce spor konusunda çok fakirdik. Ancak elimizden geleni yapıp, spor tesisleri konusunda çalışmalar yapıyoruz. Daha önce İstanbul'un fethini simgeleyen 1453 bisiklet dağıttık, şimdi de Cumhuriyetin kurtuluşunu simgeleyen 1923 bisiklet ile toplam 7 bin 448 bisikleti dağıtmış olduk" dedi.

FADILOĞLU: HEDEF; OLİMPİYAT ŞAMPİYONU YETİŞTİRMEK

Tüm katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında spor alanında yürüttükleri çalışmaları rakamsal verilerle detaylı bir şekilde anlatan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Şehitkamil Belediyesi olarak göreve geldiğimiz andan itibaren belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde de şehrimiz adına farklılıklar oluşturmaya gayret gösterdik. Göreve geldiğimiz andan bu ana kadar yapılan tesislerin sayısını arttırıyoruz. Spor konusunda hızlı bir şekilde ilerleyeceğiz. Nasıl ki bugünden önce dünya şampiyonu yetiştirdiysek inşallah bundan sonra da olimpiyat şampiyonu sporcular çıkartırız” ifadelerini kullandı.  

BEYKENT STADYUMUNA İLGİ BÜYÜK

Beykent Mahallesi’nde yapımı kısa sürede tamamlanan Beykent Stadyumu açılışına; Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Gençlik, Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Ahmet Uzer, Derya Bakbak, Mehmet Sait Kirazoğlu, Müslüm Yüksel, Sermet Atay, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyup Özkeçeci, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Gaziantep İl Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Merve Tatar, Gazişehir Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, ASFK Yönetim kurulu başkanı Abdülkadir Gözegir ile çok sayıda davetli katıldı. SPOR SERVİSİ - AA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.