1. HABERLER

  2. SPOR

  3. SÖZÜNÜ SÖYLEDİ SIRA İCRAATINDA
SÖZÜNÜ SÖYLEDİ SIRA İCRAATINDA

SÖZÜNÜ SÖYLEDİ SIRA İCRAATINDA

• Gaziantepli olmayabilirim ama ben göreve başladığım günden itibaren Gaziantepli oldum

A+A-

•       Türkiye’de ilk defa Lise Spor Festivalini gerçekleştiren kişi benimdir

 •       Geçmişte ki bütün görevlerimle onur duyuyorum

  •       Gaziantep’in evlatlarını yüceltmek için ve sporu ayağa kaldırmak için buraya geldik

 •       Vatana, bayrağa, millete yakışır, onuru yüksek nesiler yetiştireceğiz

 •       Halkımız gece geç saatlere kadar tesislerimizden faydalanacak

 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine atanan Muhittin Özbay, koltuğuna bağlı kalmayan bir yapıya sahip olduğunu belirterek sürekli alanlarda yer alacağını söyledi.  "Kalyon stadyumuyla ilgili eksikliklerimiz Allah kısmet ederse Pazartesi gününe kadar bitiriyoruz. Stadyum etrafında ki parke taşlarıyla ilgili Karayolları Bölge Müdürlüğü çalışmalar yapacak” diyen Özbay, metro'nun arkasındaki yılan hikayesine dönen havuzunda mutlaka bitirileceğini dile getirdi.

 Oldukça iddialı konuşan ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans mezunu olduğunu aktaran Özbay Kamu Yönetimi son sınıf öğrencisi olduğunu da belirtti.  Gaziantep’te spor tesislerinin çoğaltılması ve mevcut tesislerin sorunlarının giderilmesi konusunda şube müdürleri, kurumdaki mühendisler ve müteahhit firmalarla istişareler yaparak çözüm üreteceklerini kaydeden Özbay, kendi tesislerinin kapılarını da halkın hizmetine sonuna kadar açacaklarını açıkladı.  

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay, Gazetemiz Spor Müdürü Muharrem Türkoğlu’nun sorularını yanıtladı.

BU VATAN VE BU BAYRAK İÇİN ÖLÜRÜM

Gaziantep’ hizmet etmeye geldiğini söyleyen Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay, “Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Bu vatan ve bu bayrak için ölürüm. Benim evlatlarım ve ailem bu vatana feda olsun. Gaziantepli olmayabilirim ama ben göreve başladığım günden itibaren Gaziantepli oldum ve bu şehrin en iyi yere gelebilmesi için namus sözü verdim. Marmara üniversitesi Spor Akademisi mezunuyum. İngiltere’de antrenman bilgisi eğitimi aldım. Masa tenisi, futbol, badminton, tenis, voleybol ve okçuluk antrenörlük belgelerim vardır. Faal olarak masa tenisi, badminton, futbol ve voleybol oynadım. Voleybol hakemliği yaptım. 23 yıllım devlet memurluğumun 14 yılı idarecilik, 6 yıl milli eğitimde şube müdürlüğü, 4 yıl okul müdürlüğü yaptım ki bundan da onur duyuyorum. 14 aydır Vücut Geliştirme Fitnes Federasyonu Genel Sekreteri olarak görev yapıyorum. Birçok ulusal ve uluslararası proje yazdım, yönettim, planladım, organize ettim ve gerçekleştirdim. Türkiye’de ilk defa Lise Spor Festivalini gerçekleştiren kişi benimdir. Uluslararası spor festivalini 9 defa yaptık. Sonra arkadaşlarıma devrettim ve iki defa da Fatih Belediyesi adına organize yaptım. 22 ülkeden 2 bin 200’e yakın sporcu öğrenciler ağırladık. O organizasyonları yaparken tek amacım ülkemin gerçeklerini yanlış öğretilen tarihleri yok etmekti. Dünya’nın birçok ülkesi geldi” dedi.   

ASLA OTURMAYI SEVMİYORUM

Göreve başladığı ilk günde aldığı Brifing’in hemen ardından işe hızlı başladığını Özbay, “Ben asla oturmayı sevmiyorum, bütün şube müdürü arkadaşlarımla yaptığım toplantıda onlara alanda olacağımı ve alanları geçeceğim, yapılan faaliyetleri incelerim, istişareler yaparım, TÜFAD’a giderim, antrenörlerle toplantı yaparım, beden eğitimi öğretmenleriyle görüşürüm, okullara girerim, İl Milli Eğitim Müdürüyle görüşürüm. Dolayısıyla istişareler yaparak yönetmeyi severim. Geldiğim ilk gün bilgilendirme toplantısı biter bitmez müdürlük binasından hemen çıkış yaparak gece saat 01’00’e kadar yaklaşık 6 – 7 tesisimizi gezdik. Gezmediğimiz yurt kalmadı, bilgisini almadığımız yurt kalmadı. İslahiye ve Nizip ilçelerini gezdik ve oraları komple bitirdik. Şehir içindeki yurtlarımızın tamamını bitirdik. 4 günlük kısa sürede hemen hemen her gün Kalyon stadyumuna ve bitmeyen havuzumuza giderek bölgeye hakim olmaya başladık” dedi.

VESİLE OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

Şu anda talep toplamadıklarını kaydeden Özbay, “Ben yapamayacağım hiçbir sözü vermem. Ben gelmezden önce hakkımda birçok haber çıktı bunları okudum alındığım konular oldu. Benim unvanımı görmeden kulaktan bilgilerle yazmak farklı, araştırarak yazmak farklı. Ben şunu net ifade edeyim ki geçmişte ki bütün görevlerimle onur duyuyorum. Okul müdürlüğümle onur duyuyorum. 6 buçuk yıl Milli Eğitim Şube Müdürlüğü yaptım, Beden Eğitimi öğretmenliğim ve idareciliğimle gurur duyuyorum. Özellikle okul müdürü olarak yazıldığımdan dolayı şunu söylemek istiyorum. 15 Temmuz’da ben öğrencilerimle beraber nöbet tuttum, biz sokaktaydık. İstanbul’daydık, Belediyenin önündeydik, il başkanlığının önündeydik, Boğaz köprüsündeydik biz her yerdeydik. Biz Allah, vatan, bayrak, millet sevgisi aşılamaya çalışan bir kuluz. Hamt olsun şu ana kadar çalıştığım her yerde Allah yüzüme hep gülmüştür. Burada da aynı şekilde oldu. Eksiklikleri söylediklerinde arkadaşlarıma Allah iyinin yanındadır dedim ve problemler kendiliğinden çözüldü. Sadece niyet etik ve vesile olmaya çalışıyoruz” dedi.

BİZ BÜYÜKLERİMİZE SÖZ VERDİK

Gaziantep’i çok iyi tahlil ederek geldiğini aktaran Özbay, “Burayı öğrenerek geldim ve göreve başladığımda şehir ile ilgili her şeyi biliyordum lakin bu kadar ekstralar olabileceğini düşünmemiştim, bunlar hiç önemli değil uyumayız, yatmayız, gece 2 – 3’lere kadar çalışırız. Göreve geldikten sonra ikametime en erken gece 12.00’de girdim. Onun öncesinde gece saat üçlere kadar işimizi bitirmeden yatağımıza girdiğimiz olmadı. TOHM’a girdik orası problem hemen sayın bakanım ve belediye başkanım Fatma Şahin hanımefendi bize yanımızda olduğunu söyledi ve anında desteğini vermeye başladı. Milletvekillerimiz yine bize yardımcı oluyorlar. Sonuçta biz Gaziantep’in evlatlarını yüceltmek için ve sporu ayağa kaldırmak için buraya geldik. Biz büyüklerimize söz verdik, biz devletimize söz verdik ve sıkıntıları giderene kadar bize dinlenmek haram. Biz dinlenmeyeceğiz, çalışacağız olimpik havuzumuzda hummalı bir çalışma başladı. Kalyon stadyumunda Adil Konukoğlu başkanımız bizi ağırladı çok iyi ev sahipliği yaptı. Biz görüşlerimizi ilettik kendisi dinledi ve ‘Siz böyle çalışacaksanız biz her şeyin altına imza atarız’ dedi. Protokollerimizi bitirdik. Sayın valimiz bu konulara çok hakim. Eğer bir şehrin valisi konuya hakimse onun elinin altında çalışan bizler çözüm noktasında rahat edebiliyoruz. Sayın valim direk nokta atışlarıyla beni yönlendiriyor. Kalyon stadyumuyla ilgili eksikliklerimiz Allah kısmet ederse Pazartesi gününe kadar bitiriyoruz. Stadyum etrafında ki parke taşlarıyla ilgili Karayolları Bölge Müdürlüğü çalışmalar yapacak” dedi.

O HAVUZ BİTECEK

Bitmeyen havuz ile alakalı müteahhit firmayla görüşmeler yapıldığını söyleyen Özbay, “Gayretli bir müteahhit kardeşimiz bana söz verdi ‘Müdürüm madem siz, devletimiz ve bakanımız Muharrem Kasapoğlu bu kadar destek oluyor, bizde elimizden geleni yapacağız’ dedi. Hemen ardından 12 fayansçı personeli havuza sokacağız dediler 17 personeli görevlendirmişler. Orada ki müşavirlerimiz de günde iki üç defa beni bilgilendirerek neler yaptıklarını anlatıyorlar. Biz oranın üstündeyiz ve o havuz mutlaka bitecek. Bunun ötesi gerisi yok. Devlet büyüktür, devlet 18 yaşındadır, devlet sözünün arkasındadır, burası bitecek” dedi.

TABANA SPORU YAYMAK İSTİYORUZ

Spor bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Gaziantep’in fahri hemşerisi olduğunu hatırlatan Özbay, “Tesis konusunda bakanımız çok çalışkan birisidir. Özellikle Spor Toto ve bakanlığımız üzerinden çok yatırımlar yapılıyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını yapıyoruz. 81 vilayete 969 ilçeye en büyük yatırımlar yapılıyor. Bu yatırımlar ülkemizin her yerinde var. Gaziantep merkezde Valiliğimiz ve Belediyelerimiz kanalıyla 23 tesis yapılıyor. Ayrıca valiliğimiz aracılığıyla bize tahsis yapılan tesis çalışmalarımız var. Biz çocuklarımızı bütün kötülüklerden, uyuşturucudan, internet bağımlılığına karşı tabana sporu yaymak istiyoruz. Bizim en büyük amacımız budur. Gaziantep’te büyük tesis anlamında eksiğimiz olabilir ama devletimiz bizim yanımızda ve özellikle sayın bakanımız bu konuda çok hassas. Kalyon stadyumunun yanında büyük bir arazimiz var orayı kendilerine sunacağız ve orası muhteşem bir tesis olur. Belki de Abdi İpekçi’den daha büyük bir alan olabilir. 24 dönüm tabana oturmuşluğu var 14 dönümüne yapılıp 10 dönümü kalsa kâfidir ki toplam olarak 62 dönüm alan bulunuyor. Bunun tamamı kamulaştırıldığında müthiş bir spor kompleksi olur ve çalışmalar devam ediyor. Bütün belediye başkanlarımız da bu konuda çok hassaslar ve çalışmalar yapıyorlar. Biz şuna inanıyoruz kötü alışkanlıkları sporu ne kadar erken yaşlara indirebilirsek o kadar bertaraf ederiz. Allah nasip kısmet ederse benim bir projem var bunu da sayın bakanımıza arz ettim. Bizim spor akademimiz var, bizim de elimizde ki beden eğitimi öğretmenlerimiz ve antrenörlerimiz kısıtlı sayıda. Halk eğitim aracılığıyla yurtlarımızda kalan spor akademisi öğrencilerimize birinci derece Halk Eğitim üzerinden antrenörlük kursu açacağım. Zaten öğrencilerimiz bunun ilmini alıyor bununla birlikte antrenörlük belgesi vereceğiz, onlara alın teriyle ekmek kazanma imkanı sunacağız. Anaokullarımız ve ilkokullarımızda belirlenen saatlerde derslere girecekler ve çocukları çalıştıracaklar. Anaokulundan ortaokula kadar çocuklarımız beden eğitimi görmüyor, dolayısıyla en verimli çağlarında biz çocuğa daha yeni ulaşmış oluyoruz. Bunun Avrupa’da ki öğrencilere oyunlarla etkinlikler yaptırıyorlar. Biz bunu Anaokuluna kadar indirip, ortaokul ve Liselerde kendi antrenörlerimle bu işe devam edersek ki edeceğiz her antrenör okulda aktif görev yapacaktır. Biz okullarda, alanda ve sahalarda olacağız. İstişareler edeceğiz ve neticede TOHM benzeri projelerle çocuğu Anaokulunda alıp Lise son sınıfta yetişmiş bir sporcu olarak geleceğini kazandıracağız” dedi.

GAZİANTEP İÇİN YAŞAYACAĞIZ

Görevde kaldığı süreç içerisinde büyük bir şevkle çalışacağını aktaran Özbay, “Önceki gün Nizip’ten geldim, oradaki eksiklikleri tespit ettik daha önce de orada sıkıntılar giderilmemi ama haftaya Cuma gününe kadar depomuzda ki malzemelerle orada ki eksiklikler giderilmiş olacak. Isıtma sorunları çözülecek ve yolları yapılmış olacak. Bizim bundan sonra yönetim anlayışımız şudur; Alanda olacağız, Gaziantep için yaşayacağız, Gaziantep’in evladı için yaşayacağız, vatana, bayrağa, millete yakışır, onuru yüksek nesiler yetiştireceğiz. Bu saatten sonra tek derdimiz budur” dedi. 

UYUMASAM DA OLUR

TOHM’a ilk gittiği günün gece saat 01.30 olduğunu hatırlatan Özbay, “Kocaman bir tesis ama her taraf simsiyah duruyor. İlk gün karanlıktan bir şey göremedim. Ertesi gün alanı görme şansım olmadı ve ivedi olarak oranın revize edilmesi konusunda ödenek talebinde bulunacağım. Ocak ayında istenmiş ancak durdurulmuş. Ben Reel insanımdır, işimi bir kere ve eksiksiz yaparım. Ödenek yükseltmek istemem. Geldiğim günden beri bütün mühendislerimin tamamı dışarıda ve tesisleri geziyorlar. Dolayısıyla bütün eksiklikleri gidereceğiz. Gaziantep’e yakışır tesis yapılması gerekiyor. TOHM merkezi kocaman bir tesis oraya halkımızı davet edip onlarla iç içe olacağız. Vatandaşlarımız her sabah yada akşam atletizm pistine gelecek ücretsiz olarak ailece sporlarını yapacaklar. Anne ve babalar yürüyecekler, çocuklar spor yapacaklar ve gerekirse çimlere oturacaklar. Enerjilerini ve elektriklerini atacaklar ama devletin orada bir tane tesisinin olduğunu bilecekler. Gece tesisin ışıklarını açtırdığım da o gece çok güzel işlerin olacağını anladım. Işıklar yandığında civardaki binalardan balkonlara çıkan insanlarımızın heyecanını hissettim. Oraya spor yapmaya gelen vatandaşlarımızla konuştuğumuzda ne kadar memnun olduklarını söylediler. Ertesi gün de komşularıyla gelenlere depolarımızda atıl vaziyette duran malzemelerimizden hediyeler verdik. Oraya halkımızın hizmetine açacağız. Kamil Ocak stadyumundan çıkan projeksiyonları oraya monte edeceğiz ve halkımız gece geç saatlere kadar hizmetlerimizden faydalanacak. Tabi orada sayın bakanım Fatma Şahin hanımefendi ile ilçe belediye başkanlarımızla ve halkımızla hep beraber orada bizlerde yürüyeceğiz. Ne kadar fazla olursak o kadar faydalı oluruz ama ben bilirim dersek bütün değerlere hakaret etmiş oluruz. Benim tek felsefem vardır Nisa süresi 58’inci ayeti hak ettiğim sürece alnım açık, uyumasam da olur” açıklamalarını yaptı. 

MUHARREM TÜRKOĞLU

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum