1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Sorunları Ankara’ya taşıdılar
Sorunları Ankara’ya taşıdılar

Sorunları Ankara’ya taşıdılar

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Celal Kadooğlu Başkanlığında Ankara’ya giden Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği yönetim kurulu üyeleri

A+A-

Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar ile diğer bürokratları ziyaret ederek gündemi değerlendirirken sektörel sorunların da çözülmesi için destek istediler.

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Celal Kadooğlu ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri Ankara'da bir dizi temas ve ziyarette bulunarak gündemi ve sektörel konuları ilgili bürokratlarla masaya yatırdılar. Celal Kadooğlu başkanlığındaki heyete TİM Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektör Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcıları Mesut Acar ve Kemal Çakmak, yönetim kurulu üyeleri; Erhan Sayın, Seyyid Yusuf Akan, Abdulkadir Ercan, Oğuz Özmen, Fatih Hazır, GAİB Genel Sekreteri Bülent Kayalı ve Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Şahbudak yer aldı.

AKTİF ROL OYNAYACAĞIZ

Sektörün geliştirilmesi ve yaşadığı sıkıntıların çözümü için gerekli temasları sürdürdüklerini ifade eden Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Celal Kadooğlu “Hedefimiz Türkiye’nin ihracatçı ülke kimliğini geliştirmek, sahada yaşanan sorunların kısa sürede çözüme kavuşturulmasını sağlayarak markalarımızın dünya pazarlarındaki rekabet gücünü artırmak ve ülkemize daha fazla döviz girişi sağlamaktır. Bu bağlamda yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Ticaret Bakan Yardımcımız Sayın Özgür Volkan Ağar’ı ziyaret ederek sektörümüzün gelişmesi için yürüttüğümüz çalışmaları ve son dönemlerde ihracatçılarımızın yaşadığı sorunlara dair çözüm önerilerimizi sunduk. Elbette en önemli hedefimiz sürdürülebilir ihracat sistemimizin oluşmasına katkı sağlarken dünya pazarlarının belirleyici ülkelerinden birisi haline gelmemizdir” dedi.

TEMASLAR SÜRECEK

Başkan Kadooğlu, Güneydoğulu ihracatçıların çok ciddi saha deneyimine sahip olduğunu ve son dönemlerde yaşanan sorunların çözümünde bu deneyimlerin önemli roller oynayacağına da inandıklarını ifade ederek değerlendirmelerine “Birlikte karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunarak sahadaki tecrübe ve bilgi birikimimizi ilgili bakanlık yetkilileriyle paylaştık. Sorunlarımıza daha hızlı ve kesin çözümler üreteceğimize ve sektörümüzün sürdürülebilir ihracatta önemli roller üstleneceğine inanıyoruz. Yönetim kurulu üyelerimizle bu tür temaslarımız devam edecektir. “ HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.