GASKİ Genel Müdürlüğü son bir haftadır uygulanan su kesintileriyle ilgili açıklama yaptı. Su yetersizliği yaşandığını belirtilen açıklamada, “İki merkez ilçemizin içme suyu ihtiyacını karşılayan Hacıbaba İçme Suyu Arıtma Tesisi ve İsale Hatları tam kapasite ile çalışmakta, işletmeden kaynaklı arızamız bulunmamakta ve karşılaşılan sorun ise aşırı su tüketiminden kaynaklanmaktadır. Su depolarımızdaki rezervler aşırı tüketime bağlı olarak azalmakta ve bu nedenle su kesintileri yaşanmaktadır” dedi. 

36 NOKTADA SULAR KESİLECEK
 
Şahinbey ilçesinde 09.00-21.00 saatleri arasında, 75.Yıl, Cumhuriyet, Çağdaş, Geylani, Güneş, İstiklal, Kurbanbaba, Mimarsinan, Turan Emeksiz, Ulaş, Yeşilevler ve Yukarıbayır Mahalleleri;  Şehitkamil ilçesinde 09.00-21.00 saatleri arasında 5.Zırhlı Tugay, Alpaslan, Atatürk, Batıkent, Belkız, Beykent, Bölge Trafik, Burak, Büyükpınar, Erikçe Mesire Alanı, GATEM, Gazikent, Güvenevler, İbrahimli 2, Karacaahmet, Merveşehir, Sanayi, Sancaktepe, Selahattin Eyyübi, Seyrantepe, Şehirgösteren, Şirinevler, Umut ve Yeni Cezaevi mahallelerinde su kesintisi olacak’’ ifadeleri yer aldı.

İŞTE GASKİ’NİN AÇIKLAMASI

Havaalanlarında yeni dönem Havaalanlarında yeni dönem

ÖNEMLİ ÖLÇÜDE AZALMA YAŞANDI

Gaziantep genelinde son bir haftadır su kesintileri yapmak zorunda  kaldık. Bu konudaki gelişemeleri paylaşmak istedik. Geçtiğimiz hafta başından itibaren hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinden seyretmesi ve şehrimiz genelinde aşırı su tüketiminden dolayı Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerimizin üst kotlarında yer alan mahallelerimizde su yetersizliği yaşanmıştır. İlimiz genelinde yağışlarının mevsim normallerinin altında gerçekleşmesi, hem yer altı hem de yer üstü kaynaklarımızda önemli ölçüde azalmalar meydana getirmiştir. GASKİ Genel Müdürlüğü olarak küresel iklim değişikliği dolayısıyla yaşanan kuraklığın ve merkez ilçelerde nüfus artışıyla beraber rezervler üzerindeki su talebinin yarattığı olumsuzluğun etkilerini azaltmak amacıyla Hacıbaba içme suyu arıtma tesisimiz başta olmak üzere ilave su kaynaklarının devreye almak için çalışmalarımıza uzun zamandır devam ediyoruz. İki merkez ilçemizin içme suyu ihtiyacını karşılayan Hacıbaba İçme Suyu Arıtma Tesisi ve İsale Hatları tam kapasite ile çalışmakta, işletmeden kaynaklı arızamız bulunmamakta ve karşılaşılan sorun ise aşırı su tüketiminden kaynaklanmaktadır”

7/24 TAKİPTEYİZ

“Ekiplerimiz hem sahada hem de SCADA Merkezimizde 7/24 takipte olup, çalışmalarımız kesintisiz sürüyor. Kuraklığın ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklığın etkileri ile aşırı su tüketimine bağlı yaşanan olumsuzlukları azaltabilme adına su tasarrufu bilinciyle hareket edilmesi büyük önem arzetmektedir. Su depolarımızdaki rezervler aşırı tüketime bağlı olarak azalmakta ve bu nedenle su kesintileri yaşanmaktadır. Vatandaşlarımızın yaşanan bu kesintilerden dolayı anlayışını bekliyor, insani tüketim amaçlı olarak temin ettiğimiz suyun tasarruf bilinciyle kullanılmasının önemli olduğunu bir kez daha vurguluyoruz. “
 

Editör: Ebru Kont