6 Şubat depreminde Gaziantep'in İslahiye ilçesinde enkazda kalan eşi ve 3 çocuğunu kaybeden 40 yaşındaki Özlem Kara, bacaklarının üzerine kolon düşmesi sonucu felç kaldı. 6 ay yatalak bir şekilde hayatına devam eden Kara, ölen kızına verdiği söz sayesinde fizik tedaviye başladı. Kara, "Depremden 3 gün önce kızım bana, ‘Anne kendi ayaklarının üzerinde durmayı ve kendi başının çaresine bakmayı öğren' sözü benim yürüme azmim arttırdı" dedi.

Artık desteksiz bir şeklide yürüyebiliyorum

Deprem anını anlatan Kara, “Depremi yaşayalı bir sene oldu. Çocukların çığlıklarıyla uyandım. Ne olduğu hiç hatırlamıyorum. Uyandığımda her şey olup bitmişti. Benim belden aşağıma kolon düştü ve felç kaldım. Bir yıldır fizik tedavi görüyorum. Fakat bu süreçte yatalak durumdaydım. Hiç ayağa kalkamıyordum. Fakat artık desteksiz bir şeklide yürüyebiliyorum. Yine de dışarıda korkularım var” dedi.

Kızımın bu nasihatinden güç aldım

Çeber’den Özdemir’e hayırlı olsun ziyareti Çeber’den Özdemir’e hayırlı olsun ziyareti

Kızına verdiği söz sayesinde yeniden yürümeye başladığını belirten Kara, “Kızımın 3 Şubat doğum günüydü. Kızım bana, ‘Anne kendi ayaklarının üzerinde durmayı ve kendi başının çaresine bakmayı öğren' dedi. Kızımın bu nasihatinden güç aldım. Kızıma verdiğim sözü tutabilmek için felç kalmama rağmen azim ederek yürümeyi başardım. Kızımın bana verdiği nasihat sayesinde ayaklarımın üzerinde durmaya yeniden başladım” şeklinde konuştu.

Editör: Leyla Özekşi Polat