Pazar denetimi sırasında kestane satışı yapan bir esnafın tezgahına giden Tahmazoğlu, Faturasız ve fahiş fiyatla satış yaptığı tespit edilen esnafa sert çıktı, ürünlere el konuldu, esnaf hakkında ise fahiş fiyattan işlem yapıldı.  Kestaneyi 100 TL’den alındığını ancak 180 TL’den vatandaşa satıldığını öğrenen Tahmazoğlu, esnafa sert tepki gösterdi.

Asgari ücrete yapılan yüzde 49’luk artışın ardından fahiş fiyat artışının önüne geçilmesi için marketlerde ve pazarlarda denetim yapan Tahmazoğlu, “Vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmemek için asgari ücrete yüzde 49 zam yaptı. Ancak fırsatçılar asgari ücret bahanesi ile asgari ücret henüz işçinin cebine girmeden ürünlere zam yapıyorlar. Bu tür fırsatçılara izin vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızın haklarını korumak için Zabıta ekiplerimiz ile birlikte 7/24 görev başındayız. Vatandaşlarımızın da bu konulara duyarlı olmasını istiyoruz. Böyle durumlarla karşılaştıklarında zabıta ekiplerimize bilgi versinler” dedi.

İŞLEM YAPTIRDI

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, Pazar denetiminde aldığı ürünleri faturalandıramayan satıcılara işlem yapılmasını isterken, market ve Pazar denetimlerinde vatandaşları ve çocukların yoğun ilgisiyle karşılaştı.