MHP İl Başkanı Mustafa Bozgeyik, Öztekin’e verdi veriştirdi. MHP’nin 10 yıldır Oğuzeli’nde sürdürmüş olduğu Üretken Belediyecilikten feyz alma çağrısı yapan Bozgeyik, “Yalan ve İftira ağzına yuva yapmasın.  MHP Gaziantep İl Başkanı olarak kendisini ilk ve son kez uyarıyorum. Haddini aşmasın. MHP’yi hafife almasın, MHP’ye kara çalmasın. Beceriksizliği’ne şimdiden kılıf arama hezeyanından vazgeçsin! Sirk Cambazlığı yapmasının lüzumu yoktur” dedi. Bozgeyik’ten sonra devreye eski başkan M.Sait Kılıç girdi ve “Ben ve ekibim 10 yıllık görev süremiz boyunca uyguladığımız yerel yönetim, hayata geçirdiğimiz çalışma ve projelerle kültür, tarih, üretim ve tarım şehri ilçenin kaderini değiştirdik, Üretken Belediyecilik mührünü Oğuzeli’mize vurarak, yapılmamışları yaptık” dedi. 

ÖZTEKİN: ÇİVİ ÇAKILMAMIŞ, SALTANAT SÜRÜLMÜŞ

Belediye Başkanı Bekir Öztekin, ulusal bir gazeteye yaptığı açıklamada, “Belediyenin sosyal medya hesaplarını temizleyerek 10 yılda yapmış olduğumuz proje, yatırım ve hizmetleri 5 yılda tek yaptıkları belediye hizmet binası olan şahıslar Oğuzeli’nden silemez” ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu'nun Ali Doğan sevgisi Kılıçdaroğlu'nun Ali Doğan sevgisi

KORKUNÇ BİR KADROLAŞMA YAPILIŞ 

10 yıl sonra Cumhur İttifakı’nın adayı MHP’li Mehmet Kılıç’a karşı seçimi kazanan Bekir Öztekin, “10 yıl sonra Belediyeyi hiçbir şey yapılmamış olarak buldum. 10 yıl boyunca MHP’nin aile şirketi haline getirip saltanat sürmüşler’’ dedi. Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde 2009-2014 yılları arasında AKP’den başkanlık yapan Bekir Öztekin, 2023’te YRP çatısı altında ipi göğüsledi. 10 yıl sonra Cumhur İttifakı’nın adayı MHP’li Mehmet Kılıç’a karşı seçimi kazanan Öztekin, “10 yıl sonra Belediyeyi hiçbir şey yapılmamış olarak buldum. 10 yıl boyunca MHP’nin aile şirketi haline getirip saltanat sürmüşler’’ dedi. Öztekin SÖZCÜ’ye şunları söyledi: “2009’da başkan seçildim, 2014’te ise Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin beni aday yaptırmadı. Ondan dolayı da seçim kaybedildi. 10 yıl sonra belediyeyi ikisinden de Cumhur İttifakı ortakları AKP ve MHP’den aldım. Bütün imkanları seferber etmelerine rağmen biz kazandık.  10 yıl sonra Belediyeyi hiçbir şey yapılmamış olarak buldum. Belediyeyi aldığımda eskiden kalan 11.5 milyon borç vardı. Bunun 5.5 milyonu ödemiştim. Şimdi ne kadar borç var bayramdan sonra belli olacak. 10 yılda çivi bile çakmamışlar. MHP’nin aile şirketi olmuş, saltanat sürmüşler. Korkunç kadrolaşma da yapmışlar”


BOZGEYİK’TEN AĞIR CEVAP

MHP Gaziantep İl Başkanı Mustafa Bozgeyik’ten Bekir Öztekin’e cevap gecikmedi, Fırıldak Kubilay çakması nitelendirdiği Öztekin için Bozgeyik, "Türk siyasi hayatında bazı bin bir surat tipler vardır. Sayın Cumhurbaşkanımız bu tipleri Sirk Cambazı olarak tanımlamaktadır.  Bu tiplerden Gaziantep’te ilk akla gelen isim ise Bekir Öztekin’dir. Haddini aşmasın. MHP’yi hafife almasın" dedi. Bozgeyik, Bekir Öztekin’in   “ Siyasi kariyerine Ak Parti’de başlayıp İyi Parti, Gelecek Partisi ve son olarak Yeniden Refah Partisinde menfaati uğruna kendisini konumlandıran, kapı kapı siyasi gezintiye çıkarak Fırıldak Kubilay’ın izinden gittiğini ifade etti.  

SİRK CAMBAZI

Bozgeyik devamla şunları söyledi: “ Türk siyasi hayatında bazı bin bir surat tipler vardır. Sayın Cumhurbaşkanımız bu tipleri Sirk Cambazı olarak tanımlamaktadır.  Bu tiplerden Gaziantep’te ilk akla gelen isim ise Bekir Öztekin’dir. Bekir Öztekin her renkli her şeydir, herkesle fotoğraf çektirecek, her dalda oynayacak tıynettedir. Pişkinlik, şımarıklık, nobranlık, yüzsüzlükte seviye atlamış bir âdemdir. Siyasi kariyerine Ak Parti’de başlayıp İyi Parti, Gelecek Partisi ve son olarak Yeniden Refah Partisinde menfaati uğruna kendisini konumlandıran, kapı kapı siyasi gezintiye çıkarak Fırıldak Kubilay’ın izinden giden Bekir Öztekin MHP’nin  ağırlığı altında ezilmeye mahkumdur.  Fırıldak Kubilay Çakması Bekir Öztekin’e tavsiyemiz ve uyarımızdır.  Muhalif soslu sponsorlu itibar cellatlığına soyunmaktan vazgeçsin. Algı belediyeciliğinden vazgeçsin. MHP’nin 10 yıldır Oğuzeli’nde sürdürmüş olduğu Üretken Belediyecilikten feyz alsın. Yalan ve İftira ağzına yuva yapmasın.  Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep İl Başkanı olarak kendisini ilk ve son kez uyarıyoruz.  Haddini Aşmasın. MHP’yi hafife almasın, MHP’ye kara çalmasın. Beceriksizliği’ne şimdiden kılıf arama hezeyanından vazgeçsin! Sirk Cambazlığı yapmasının lüzumu yoktur."

KILIÇ SERT ÇIKTI

Oğuzeli Belediyesi geçmiş dönem Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, bazı yayın organlarında çıkan asılsız ve iftira haberlere yayımladığı bültenle cevap verdi. Kılıç yayımladığı bültende, “Bazı basın yayın organlarında ‘10 Yılda Belediyede Çivi Çakılmamış, Aile Şirketi Gibi Saltanat Sürmüşler’ başlıklı yanlı ve 2014-2024 yılları arasında yapmış olduğumuz hizmet, yatırım ve projeleri itibarsızlaştırmaya yönelik çıkan haber sonrası bize cevap hakkı hasıl olmuştur. Ben ve ekibim 10 yıllık görev süremiz boyunca uyguladığımız yerel yönetim, hayata geçirdiğimiz çalışma ve projelerle kültür, tarih, üretim ve tarım şehri ilçenin kaderini değiştirdik, Üretken Belediyecilik mührünü Oğuzeli’mize vurarak, yapılmamışları yaptık. Kent estetiğinden istihdama, altyapıdan sosyal belediyeciliğe, tarımdan inovasyona gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla ilçenin çehresini değiştirdik”