Adaylıktan çekilen Polat, MHP Karkamış Belediye Başkan Adayı Bülent Tiryaki’nin Seçmen İletişim Merkezi açılışına katıldı, AK Parti ve MHP adaylarıyla poz verdi. Tüm bu gelişmelerden sonra İYİ Parti Milletvekili Mustafa Gürban, “Bu Karkamış olayı sadece Gaziantep’in ya da İYİ Parti'nin sorunu değildir. Bu Türkiye’nin demokrasi sorunudur. Halkımız ve tüm diğer parti üyeleri bunu Türkiye gündemine taşımalıdır” dedi. 

AÇILIŞA KATILDI 

Açılışa, AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, TBMM İdare Amiri ve MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, MHP İl Başkanı Mustafa Bozgeyik, AK Parti İl Başkanı Murat Çetin, MHP Karkamış Belediye Başkan Adayı Bülent Tiryaki, İYİ Parti Karkamış Belediye Başkan Adayı Mehmet Polat katıldı. 

POLAT’TAN SERT SÖZLER

Yapamayacağım sözü vermem Yapamayacağım sözü vermem

Burada bir konuşma gerçekleştiren Polat, İYİ Parti Milletvekili Mustafa Gürban’ı yerden yere vurdu. Polat, Gürban tarafından gündeme getirilen, ‘’Adayımız Büyükşehir Belediyesine çağrılığı, tehdit edildi’’ iddialarına yanıt verdi. Polat, “Mehmet Polat, 20 yıldır hiçbir tehdide boyun eğmedi. Benim tek amacım, tek gayem sizlere hizmet etmektir. Rabbim bana nasip etmedi, ama Cumhur İttifakı’nın adayı olan Bülent Tiryaki kardeşim var. Ben kara para aklayanlarla değil, adam gibi hizmet edenlerle yoluma devam edeceğim’’ dedi.

GÜRBAN’DAN CEVAP GECİKMEDİ

Polat’ın sözlerine Gürban’dan da yanıt gecikmedi. Sosyal medya hesabı üzerinden Polat’ın konuştuğu videoyu yayınlayan Gürban, tepki gösterdi. Gürban, ‘’ Videonun sonunda ki kısmı tek alkışlayamayan kim? Anladınız mı neden Sn. Abdülhamit Bey’i sevdiğimi. Çünkü o görevini kaybetme pahasına Sn. Soylu ile mahkeme kararları üzerine anlaşmazlık yaşarken dahi “hak ve doğru olan için“ mücadele etmişti. Bir vatandaş olarak süreci takip etmiştim. Doğru ve hak bulmadığı şeyi alkışlamamış bu izlediğim videoda da. Abdülhamit Bey’i tekrar tebrik ediyorum bu davranışı nedeniyle. Hele Fatma Hanıma hiç yakıştıramadım.’’

KARA PARA ARIYORSAN AYNAYA BAK

Açıklamalarını sürdüren Gürban, Polat’ı sert sözlerle eleştirdi. Gürban, ‘’İki çift söz de şark kurnazına yazayım. Borsa nedir git bir bilene sor öğren, silah kaçakçılığına benzemez kara para değildir. Borsa kazançları devletin teşvik ettiği hatta bu nedenle daha çok vatandaş borsaya gelsin diye vergi bile almadığı kazançlardır. Silah kaçakçılığı ise kara paradır… Kara para arıyorsan aynaya bak. Oğlun seçimden sonra tahliye edilirse, seçimden sonra görürüz anlarız niye oraya geçtiğini’’ dedi