1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şimşek kademeli teşvikten emi
Şimşek kademeli teşvikten emi

Şimşek kademeli teşvikten emi

Adalet ve Kalkınma Partisi Gaziantep Milletvekili Mehmet Şimşek, teşvik mağduru olan Gaziantep'in kesinlikle sektörel ve bölgesel olarak yeni bir teşvik...

A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi Gaziantep Milletvekili Mehmet Şimşek, teşvik mağduru olan Gaziantep'in kesinlikle sektörel ve bölgesel olarak yeni bir teşvik kapsamına alınacağını söyledi. Teşvik konusunda hükümet poltikasının şekillenmesinden sonra yapılması gerekenin en kısa zamanda yapılacağını ifade eden Şimşek, Başbakan Erdoğa'ın kademeli teşvik konusundaki düşüncelerine de tam olarak paylaştığını vurguladı.

BAŞBAKANIN TALİMATLARI VAR

Şimşek, haber müdürümüz Bezmi Özka'a teşvik konusunda bilgi verdi. Gaziantep'in teşviksizlikten aldığı yararının sarılması için elden gelen gayreti göstereceklerini belirten Şimşek, "Sektörel ve bölgesel nitelikli yeni teşvik paketinde Gaziantep kesinlikle yer alacaktır. Bu konuda Başbakan Recep Tayyip Erdoğa'ın da talimatları bulunmaktadır." dedi.

KADEMELİ TEŞVİK İYİ OLUR...

Başbakan Erdoğa'ın Gaziantep mitinginde işaret ettiği 'kademeli' teşvik konusundaki düşüncesini açıklayan Mehmet Şimşek, "Teşvik konusu hiç bir yer ve bölge için sürekli olmamalıdır. Bilindiği gibi, desteklemenin asıl amacı, bölgeler arasındaki gelişmişlik mesafesinin dengelenmesi ve bölgeler arasındaki farklılığın kabul edilebilir bir seviyeye ulaştırılması ve eşit şekilde kalkınmayı sağlamaktır. Bu sebeple, Başbakanımızın işaret ettiği gibi kademeli teşvik isabetli bir düşünce biçimidir. Teşvik verildiği yerler için süreklilik arzetmemelidir. Devlet tarafından verilecek teşviğin bölgeler için kalıcı olmaması ve değişken olması ülke sanayisi ve ekonomisi için son derece önemlidir" diye konuştu.

KARARLIYIZ

Gaziantep sanayinin güçlendirilmesi için alınacak tedbirleri hayata geçirmeye kararlı olduklarını söz konusu eden Mehmet Şimşek, "Ülke sanayinin uluslararası piyasalarla rekabet edebilir duruma gelebilmesi için mümkün olan her şey yapılacaktır." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.