1. YAZARLAR

  2. Orhan Dineri

  3. ŞİMDİ ESME ZAMANI
Orhan Dineri

Orhan Dineri

Yazarın Tüm Yazıları >

ŞİMDİ ESME ZAMANI

A+A-

 

Haftaların yıkıntısı onarılıyor, esmeye başladı tutabilene aşk olsun.
Orduspor maçı sonrası yaşanan hareketlilik ve valimizin önderliğinde toplanan para futbolculara dağıtılmıştı. Bu yaklaşım futbolculara olumlu yansımışson iki haftada alınan galibiyetler Gaziantep' li ruhunu tekrardan ortaya çıkarmış oldu. Herşeye ilaç olan  puan söylemleride boşa çıkmamış oldu. Şehir hareketliliği herşeyin önüne geçti. Futbolcular morel ve motivasyon yönünden adeta doping unsuru oldu. Kazanılan 6 puanla tehlike çemberindenhızla uzaklaşırken, şimdi ligde daha sıhhatlı bakmaya başladı.
"Düşerse bu şehir düşür" düşüncesi taraftarlarıda takıma sahip çıkmaya zorlamış oldu. Eskişehirspor maçında taraftar hareketliliği ve kıvılcımı olmuştu. Takımlarına maç sonuna kadar destek verip sahip çıktılar. Eskişehirspor hayati anlamda çok önemliydi adeta hayata dönüş noktasıydı.Eskişehirspor karşısında tutuk oyunundan çok kazandıklarına bakmak gerek. Macın genelinde Eskişehirspor üstünlüğü vardı. Onlar kaçırdı, Gaziantepspor attı. Doğru zamanda doğru işler yapıp ilk yarıda üstün olması soyunma odasına 2 - 0 üstünlük gidiyordu. İkinci yarıda da kabullenmek gerekirse rakibin üsünlüğü ve bireysel cabaları vardı. Gol vuruşlarında aynı başarıyı gösteremeyince Gaziantepspor zorlandığı maçta kolay bulduğu iki golle kazanmasını biliyordu. Futbolculamız maç boyunca ciddiyetten ve disiplinden kopmadı, sinirlerine hakim oldu. 
Zamanında mudahele ve yardımlaşma ön plana çıkıp, kazanma arzusuda eklenince zor virajı aşmış oldu. Bülent Uygun' unda zamanındaki hamleleleri takıma olumlu yansıdı. Hakem İlker Çoşkun Cenk' in attığı gol öncesi faulü kaçırdığını düşünerek maç boyunca etkisi altında kaldı. İkili mücadelelerde rakibe eğilim gösterdi. futbolcularımız haftalar sonra savunmasında az hatayla oynadı. Gaziantepspor Eskişehirspor karşısında esmeyi bildi. Şimdi esme zamanı diyor Gençlerbirliği maçını düşünmek gerek.

Haftaların yıkıntısı onarılıyor, esmeye başladı tutabilene aşk olsun.

Orduspor maçı sonrası yaşanan hareketlilik ve valimizin önderliğinde toplanan para futbolculara dağıtılmıştı. Bu yaklaşım futbolculara olumlu yansımışson iki haftada alınan galibiyetler Gaziantep' li ruhunu tekrardan ortaya çıkarmış oldu. Herşeye ilaç olan  puan söylemleride boşa çıkmamış oldu.

Şehir hareketliliği herşeyin önüne geçti. Futbolcular morel ve motivasyon yönünden adeta doping unsuru oldu. Kazanılan 6 puanla tehlike çemberindenhızla uzaklaşırken, şimdi ligde daha sıhhatlı bakmaya başladı."Düşerse bu şehir düşür" düşüncesi taraftarlarıda takıma sahip çıkmaya zorlamış oldu. Eskişehirspor maçında taraftar hareketliliği ve kıvılcımı olmuştu. Takımlarına maç sonuna kadar destek verip sahip çıktılar. Eskişehirspor hayati anlamda çok önemliydi adeta hayata dönüş noktasıydı.Eskişehirspor karşısında tutuk oyunundan çok kazandıklarına bakmak gerek. Macın genelinde Eskişehirspor üstünlüğü vardı. Onlar kaçırdı, Gaziantepspor attı. Doğru zamanda doğru işler yapıp ilk yarıda üstün olması soyunma odasına 2 - 0 üstünlük gidiyordu.

İkinci yarıda da kabullenmek gerekirse rakibin üsünlüğü ve bireysel cabaları vardı. Gol vuruşlarında aynı başarıyı gösteremeyince Gaziantepspor zorlandığı maçta kolay bulduğu iki golle kazanmasını biliyordu. Futbolculamız maç boyunca ciddiyetten ve disiplinden kopmadı, sinirlerine hakim oldu. Zamanında mudahele ve yardımlaşma ön plana çıkıp, kazanma arzusuda eklenince zor virajı aşmış oldu. Bülent Uygun' unda zamanındaki hamleleleri takıma olumlu yansıdı. Hakem İlker Çoşkun Cenk' in attığı gol öncesi faulü kaçırdığını düşünerek maç boyunca etkisi altında kaldı. İkili mücadelelerde rakibe eğilim gösterdi. futbolcularımız haftalar sonra savunmasında az hatayla oynadı. Gaziantepspor Eskişehirspor karşısında esmeyi bildi. Şimdi esme zamanı diyor Gençlerbirliği maçını düşünmek gerek.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.