1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sezer Cihan bu yükün altından nasıl kalkar
Sezer Cihan bu yükün altından nasıl kalkar

Sezer Cihan bu yükün altından nasıl kalkar

Türkiye'de ilk kez Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni yerelde uygulamaya kararı alan Büyükşehir Belediyesi, genel sekreter yardımcılıkları kaldırıldı, 28 daire başkanlığı 18’e indirildi, daire başkanlıklarına bağlı 98 müdürlük 69’a düşürüldü.

A+A-

 Yapılan yeni düzenlemede genel sekreter Sezer Cihan'ın yükü arttı. Çok sayıda daire Cihan'dan sorumlu olacak. Yeni sistemde Makine İkmal Bakım Onarım Daire Başkanlığı ile Park Bahçeler Daire Başkanlığını kaldırıp, Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlayan Belediye, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı'nı Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığı ile birleştirdi. Bir çok başkanlıkta revizyona giden Belediye, Spor Daire Başkanlığı'nı kurdu. Önümüzdeki günlerde görev bölümünün yapılması beklenen daire başkanlıkları ve müdürlüklerde kimin görev alacağı netlik kazanacak. 

 

sezer-001.jpg

NASIL ŞEKİLLENECEK

Alınan bilgiye göre, Makine İkmal Bakım Onarım Daire Başkanlığı ile Park Bahçeler Daire Başkanlığı Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yönetilecek. Yazı İşleri Daire Başkanlığı'nın İnsan Kaynaklarına bağlandığı belediyede,Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı ile  Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığı birleştirdi. Engelliler Daire Başkanlığı kapatılıp, Engelliler ve Sağlık  Hizmetleri Başkanlığı ile birleştirildi. KUDEB daire başkanlığı ise İmara bağlandı. Spor Daire Başkanlığı'nı kuran belediye yeni sistemle halka daha hızlı ve etkili hizmet verilecek, gönül belediyeciliği öncelik hale getirecek. 

ŞEMA OLUŞTU

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı teşkilat şeması da oluştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Vekilleri Osman Toprak ve Latif Karadağ Ulaşım, Çevre ve Şehircilik Politikalar. Kadın Aile Sağlık ve Sosyal Politikalar, Kültür Turizm ve Gastronomi, Gençlik ve Spor ve Eğitim, Ekonomik Gelişim AR-GE Bilim ile çalışmaları takip edecek. 

 

sezer1-001.jpgSEZER CİHAN'IN YÜKÜ AĞIR

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan'ın yükü ağırladı. Bir çok birimin başı olacak olan Sezer Cihan çok sayıda daireye başkanlık yapacak. Cihan'ın sorumlu olduğu daire başkanlıkları şu şekilde oldu: 

Fen İşleri, Ulaşım Daire, İmar ve Şehircilik, Mali Hizmetler, Destek Hizmetleri, İnsan Kaynakları, Kadın Aile ve Sosyal Hizmetler, Engelliler ve Sağlık Hizmetleri, Çevre Koruma ve Kontrol, Zabıta Daire Başkanlığı, İtfaiye, Bilgi İşlem, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler, Dış İlişkiler, Kültür ve Turizm daire Başkanlığı, Gençlik ve Spor, Ekonomik Gelişim Arge ve İnovasyon ile Doğal Hayatı Koruma Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı 

KAPATILAN DAİRE BAŞKANLIKLARI 

Kaynak Geliştirme Daire Başkanlığı, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı (Fen İşlerine Bağlandı) Makina İkmal, Tarımsal Hizmetler, KUDEB, İşletme ve İştirakler Daire Başkanlığı, Engelliler Daire Başkanlığı, Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanlığı

ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, seçim beyannamesinde yer alan çevreye duyarlı, akıllı şehir, katılımcı, vatandaş odaklı şeffaf yönetim anlayışını uygulamaya alacaklarını aktararak, “Bu anlayış, bu bakış açısı cumhurbaşkanımızın seçim manifestosunda da bulunuyor. Şehrin vatandaş memnuniyeti, yaşam kalitesi, rekabet etme gücü ve Dünya’ya entegrasyonu noktasında bazı başlıkları güçlendirmek zorundayız. Dünya, bilgi ekonomisinden, yüksek teknolojiden bahsediyor. Bu şehri, AR-GE, inovasyon gibi çok önemli olan yüksek teknolojiye geçirecek bir yapıya kavuşmamız gerekiyor. Akıllı şehir bugün en çok konuşulan başlık. Bu şehrin; akıllı ulaşım, akıllı enerji, vatandaşın akıllı şehirden edindiği bilgiyi vatandaşın yaşam kalitesine dönüştürecek yeni bir yönteme ihtiyacı var. Bu ihtiyaçtan dolayı yeniden yapılanıyoruz” dedi. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum