1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Serbest Bölgeler geri plana atıldı
Serbest Bölgeler geri plana atıldı

Serbest Bölgeler geri plana atıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Serbest Bölgeler Meclis Başkanı Mehmet Özmen, ''Ülkemize yatırımcı çekmek ve ihracatı desteklemek için bölgesel...

A+A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Serbest Bölgeler Meclis Başkanı Mehmet Özmen, ''Ülkemize yatırımcı çekmek ve ihracatı desteklemek için bölgesel kalkınma modeliyle kurulan serbest bölgeler üzülerek söylüyorum ki geri plana atılmıştır'' dedi. Uluslararası ticaretin süratle globalleştiği günümüzde, ülkelerin dış ticaret politikaları ve bu politikalar içindeki değişik ekonomik enstrümanların kullanım şekillerinin her geçen gün biraz daha önem kazandığını dile getiren Özmen, "Ülkemize yatırımcı çekmek ve ihracatı desteklemek için bölgesel kalkınma modeliyle kurulan serbest bölgeler üzülerek söylüyorum ki, geri plana atılmıştır. 2004 yılında çıkan 5084 sayılı yasa ile birçok ile teşvik verilirken, Türkiye'nin istihdamına ve ihracatına önemli katkı yapan serbest bölgelerin önü kesilmiş, bununla beraber mağdur iller yaratılmıştır" dedi.

TEŞVİK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş. (GASBAŞ) Başkanı da olan Mehmet Özmen, 1998 yılında açılan ve ticari faaliyetlerine başlayan bölgenin, Gaziantep ve ülke ekonomisine katkılar sağladığını belirtti. Özmen, Gaziantep Serbest Bölgesi'ni en iyi şekilde tanıtmak ve yatırımcıları serbest bölgeye yatırım yapmaları konusunda teşvik etmek için çabaladıklarını kaydetti.

"n büyük güvencemiz ise şehir yönetiminin gösterdiği sıcak ilgi ve güçlü destektir" diyen Özmen, "Gaziantep'i geleceğe taşıma yönündeki ortak hedefimizde büyük çabalar gösteren mülki amirlerimizi, yerel yöneticilerimizi meslek odalarımızı ve sivil toplum örgütlerimizi bugün olduğu gibi yarın da yanımızda görmek istiyoruz. Kurumlar arası işbirliğinde çok başarılı bir model sergileyen ve başarısını da bu anlayışla yakalayan Gaziantep, farklı ve özel bir şehirdir" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.