1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sendika'dan müdüre suçlama
Sendika'dan müdüre suçlama

Sendika'dan müdüre suçlama

Türk Eğitim Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı hakkında inanılmaz iddialar ortaya koydu.

A+A-

 Yağcı’nın İLKSAN seçimlerinde görevi kötüye kullandığını belirten Avan, “Tarafsızlığını yine kaybeden ve görevi kötüye kullanan Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı’yı kınıyor ve istifaya davet ediyoruz. Mehmet Yağcı, artık ilçedeki tüm eğitim çalışanlarının değil, sadece Eğitim Bir-Sen üyelerinin İlçe Milli Eğitim Müdürüdür. Ayrıca Mehmet Yağcı hakkında Gaziantep Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda da bulunacağız” dedi. 

İlksan seçimlerinin Türkiye’de eş zamanlı olarak yapıldığını anlatan Avan, “Seçimde Şehitkamil İlçesindeki İLKSAN üyeleri  Münifpaşa  Ortaokulu’na gelerek oylarını kullanmışlardır.  Seçimin hemen akabinde oy sayımı yapılmış adaylar arasında çok az oy farkı olduğu ortaya çıkmıştır.  Şehitkamil ilçesinde seçim yapılan on sandıkta oy sayımı yapılırken İlksan İlçe Temsilcisi adaylarımız kullanılan oylarda birçok oyun hatalı olmasına rağmen kabul edildiğini görmüşlerdir. Şehitkamil İLKSAN İlçe Temsilciliğine aday olan Türk Eğitim-Sen üyeleri  Mehmet Dinç, Sözer Ayvat, Osman Peksoy ve Mehmet Torbalı Şehitkamil İlksan İlçe Seçim Kurulu Divanı  kullanılan oylarda,  geçersiz sayılması gerekirken geçerli sayılan oylar olduğu ve bu oyların sonucu değiştirdiğini, bu nedenle tüm oyların tekrar sayılmasını talep etmiş ve divan kurulana itirazda bulunmuşlardır” diye konuştu. 

OYLAR YENİDEN SAYILDI 

Avan, “Şehitkamil İLKSAN İlçe Seçim Kurulu Divanı itirazı kabul etmiş ve oyları yeniden sayma kararı almıştır.  İlçe Seçim Kurulu Divanı okulda bir odaya kapanarak, kapalı devre işlemler yapmıştır.  Oy sayımı yapılan odaya hiçbir adayı ve gözlemciyi almamışlardır. Şehitkamil İlçesinde 3200’den fazla İlksan üyesinin 1300’den fazlası gelip oy kullanmıştır. On sandıkta ortalama 1300 kişiden fazla kullanılan oy, her sandık için ayrı ayrı sayılmamıştır. Tüm sandıklardaki oyların yaklaşık bir saati aşkın bir süre içerisinde kabaca kontrol edildiği öğrenilmiştir. Şehitkamil İlksan İlçe Seçim Kurulu Divanı tüm usulleri ve esasları ihlal ederek, aday ve gözlemcilerin olmadığı bir ortamda oyları gelişigüzel kontrol etmiştir. Sandıkları ayrı ayrı baştan sona tekrar sayarak, her sandık için ayrı ayrı yeni sayım tutanağı tutmak yerine, sadece tüm adayların aldığı toplam oyları belirten tek bir tutanakla sonuçları yeniden ilan ettikleri tespit edilmiştir”

İTİRAZLARI TEK BAŞINA RED ETTİ

Türk Eğitim Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan, “Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, 19 Haziran 2021 tarihinde yapılan İlksan seçimleri için kurulan Şehitkamil İlksan İlçe Seçim Kurulu Divanını yok sayıp, yetkilerini gasp ederek adayların itirazları sonucu 22 Haziran 2021 Salı günü saat 11:00’da yapılacak oy sayımını tek başına iptal etmiştir. İlksan İlçe Seçim Kurulu Divanını yok sayıp bütün yetkileri üzerine toplayan Mehmet  Yağcı, Seçim Kurulu Divanı üyelerini ve adayları telefonla aratarak sayımın yapılmayacağını söyletmiştir. Oy sayımın tüm sandıklar için usul hatası yapmadan makul sürede doğru ve şeffaf bir şekilde ayrı ayrı sayılması Mehmet  Yağcı’yı neden rahatsız etmektedir? Mehmet Yağcı Şehitkamil İlksan İlçe Seçim Kurulu Divanının yetkilerini neden gasp etmiştir? Şehitkamil İlksan İlçe Seçim Kurulu Divanı, Türk Eğitim-Sen üyesi adayların, oyların ikinci kez sayılması için yaptıkları itiraz dilekçeleri için toplanıp karar vermeleri gerekirken neden engellenmiştir? Şahinbey İlçesinde Eğitim Bir-Sen üyesi İlksan adaylarının itirazları sonrasında Şahinbey İlksan İlçe Seçim Kurulu Divanı karar alıp farklı sendikaların ve ilgili adayların gözleminde oyları tekrar saymışlardır. Eğitim Bir-Sen üyesi adaylar Şahinbey İlçesine oyların ikinci kez sayılması için itiraz ettiğinde ise Şahinbey İlksan İlçe Seçim Kurulu Divanı toplanarak ikinci kez bir karar almış ve karar adaylara bildirilmiştir. Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Şehitkamil İlksan İlçe Seçim Kurulu Divanı aldığı, oyların ikinci kez sayımı kararını ve sayımda farklı sendikaların temsilcilerinin oy sayımında gözlemci olarak davet edilmesi kararını iptal etme yetkisini nereden almaktadır? Mehmet Yağcı, Şehitkamil İlksan İlçe Seçim Kurulu Divanı kararlarını yok sayıp Eğitim Bir-Sen adaylarının lehine bir tutum ortaya koymuştur. Türkiye genelinde bazı İlçe Milli Eğitim Müdürleri Eğitim Bir-Sen adayı olup farklı tutumlar sergilemişler ve seçimde kaybetmişlerdir. Mehmet Yağcı, ise İlçe Seçim Kurulu Divanını yok sayarak Eğitim Bir-Sen lehine hareket ettiğini açıkça ortaya koymuştur.” HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum