Böylece Yılmaz ve yönetiminin istifasıyla birlikte yönetim düştü. Genel merkezdeki önemli kademelerde bulunan isimleri topa tutan Yılmaz, “Cumhurbaşkanımıza, genel merkez teşkilat başkanı ve koordinatör vekil, hala Gaziantep ‘le ilgili gerçekleri söylemiyorlar. Gaziantep’te birçok ilçenin kaybedilmesine neden olan, yanlış aday belirleme sürecinin baş aktörleri olduklarını kabul dahi etmiyorlar. Umarım bu istifam 31 Mart yerel seçimlerindeki kayıplarımızın ana sorumluları olan genel merkez yerel yönetimler başkanı ve genel merkez teşkilat başkanına örnek olur” dedi. 


İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE YANLARINDA OLDUK

“Siyasete Ak Parti’de, 2003 yılında Gençlik Kollarımızın Mahalle heyetine girerek başladım. 10 yıl Gençlik Kollarında görev aldım. 6 yıl Gençlik Kolları Başkanlığı, 2 dönem Belediye Meclis üyeliği yaptım. 19 Aralık 2017 tarihinden bu yana Şehitkamil İlçe başkanı olarak hizmetime devam ettim. İlçe başkanlığı görevimi teslim aldıktan sonra Ana kademe kadın kolları v gençlik kolları teşkilatımız ile birlikte partimize 59 bin 746 yeni üye kazandırdık. Ben ve teşkilatım, halkımızla sürekli hemhal olduk. Vatandaşlarımızın iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmaya gayret ettik. Halkımızla olan gönül bağımızı asla koparmadık.”


RAPORLAR DÜZENLEDİK

“Vatandaşlarımızın istek ve taleplerini Raporlarımızla ilgili makamlara bildirdik. İlçe Başkanlığımız ve Teşkilatımızın Başaralı çalışmaları, Genel merkezimiz tarafından birçok kere taltif edilmiştir. Birçok başarılı saha projemiz de genel merkezimizce yakından takip edilmiştir. Cumhurbaşkanımızın bize öğrettiği dava adamı bilinciyle, samimiyet ve gayretle gönüllere girmeye çalıştık. Ana kademe ilçe başkanlığımız sürecince 2 genel ve yerel seçim geçirdik”

FADILOĞLU HİZMETLERİ YOK SAYILAMAZ 

“2023 yılında yapılan son seçimde milletvekilliği seçimlerinde Şehitkâmil de yüzde 45 yine Şehitkâmil de Cumhurbaşkanlığı seçiminde Türkiye ortalamasının 10 puan üstünde bir oyla yüzde 62’lik oy aldı. Tüm bunlar burada teşkilatımızın gayretli çalışmaları sayesin de olmuştur. Son yerel seçimlerine ve sonuçlarına özellikle değinmek istiyorum. Önceki dönem Belediye Başkanı Sayın Rıdvan Fadıloğlu ilçemize yaptığı kalıcı ve güzel hizmetleri yok sayamayız”

ÖNEMLİ BİR SEÇİM KAMPANYASI YAPTIK

AK Parti’de söz Fedaioğlu'nda AK Parti’de söz Fedaioğlu'nda

“31 Mart seçim takvimi başladığında Şehitkamil Belediye Başkan adayımızın bizzat kendisi aday olmak istemediğini seçim takvimi başladığında ilan etmiştir. Ancak seçmenin ve en önemlisi adayın kendisinin istemediği bir zoraki aday gösterilme süreci Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Şehitkamil’i ak parti olarak bile bile kaybetmemize neden oldu. Cumhurbaşkanlığında yapılan üst kurum toplantısında genel merkez yerel yönetimler başkanı adayı ile ilgili gerçek anketi değil de kendi belirledikleri yüksek oranlı anketleri sayın cumhurbaşkanına sundular. Bu sürece rağmen teşkilat olarak genel merkezimizin son kararını saygıyla karşılayıp seçim sürecinde gece gündüz demeden gayretli bir şekilde önemli bir seçim kampanyası sağladık” 

GERÇEKLER SÖYLENMİYOR

“Bu yaptığımız çalışmalarımızın hepsi ütün arşivimizde mevcuttur. Dün yapılan İl Başkanlığı mülakatında bir kere daha gördüm ki Cumhurbaşkanımıza, genel merkez teşkilat başkanı ve koordinatör vekil, hala Gaziantep ‘le ilgili gerçekleri söylemiyorlar. Gaziantep’te birçok ilçenin kaybedilmesine neden olan, yanlış aday belirleme sürecinin baş aktörleri olduklarını kabul dahi etmiyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımızı doğru bilgilendirmek yerine partiyi dizayn etmeye halen devam ediyorlar. Ben bir Recep Tayyip Erdoğan ve ak parti sevdalısı bir parti üyesi olarak gelinen noktayı kabullenemiyorum.”


BÜYÜK KÖTÜLÜK YAPIYORLAR

“Sayın Cumhurbaşkanımız ülke içinde ve dışında bu kadar sorunla mücadele ederken bazı genel merkez yetkililerinin hala saha ve parti tabanı ile ilgili gerçekleri Sayın Cumhurbaşkanımıza doğru ve olduğu gibi aktarmayarak en büyük kötülüğü yapıyorlar. Bunu dün yapılan mülakatta çok net gördüm. Parti tabanının hızla kaymasına bile bile müsaade ediyorlar. Umarım bu istifam 31 Mart yerel seçimlerdeki kayıplarımızın ana sorunları olan genel merkez yerel yönetimler başkanı ve genel merkez teşkilat başkanına örnek olurda, cumhurbaşkanımıza gereğini yapıp görevlerinden istifa ederler”

CUMHURBAŞKANI KIRMIZI ÇİZGİM

“Sayın cumhurbaşkanım kırmızı çizgimdir. Ben onun davasında bir nefer olarak çalıştım. Çalışmaya da devam edeceğim. Partimden istifa etmiyorum. Sadece partideki görevimden genel başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elini güçlendirmek ve patimize değişim hareketi ilçemizden başlatmak adına kendim isteğimle irademle istifa ediyorum. Hiçbir bahaneye de sığınmıyorum. İlçe Başkanlığı Görevimden ayrılsamda vatandaşlarımızın ve dava arkadaşlarımın hizmetinde olmaya devam edeceğim”

SAHA GERÇEKLERİNİ DOĞRU İLETSİNLER

“Her zaman Cumhurbaşkanımızın Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Cumhur ittifakımızın yanında ve emrindeyim. Temennim odur ki; Genel Merkez yetkililerimiz ve üst kurul üyelerimiz de, kendi makamlarını kaybetmeyi dahi göze alarak, samimiyetle bundan sonraki süreçte Cumhurbaşkanımıza artık parti tabanı ve saha gerçekleri doğru iletirler. Böylelikle bu davanın daha da güçlenmesine katkıda bulunurlar inşallah. Görevim sürecinde bana destek olan, Şehitkamil Yönetim Kurulu Üyelerime, Meclis Üyelerime, Şehitkamil Kadın Kolları Teşkilatıma, Şehitkamil Gençlik Kolları Teşkilatıma, Mahalle Başkanlarıma Teşkilat Görevlilerime, Sandık Kurul Üyelerime, Sandık Müşahitlerime ve Tüm Dava Arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Göreve Yeni Atanan İl Başkanı Sn. Fatih Muhaddis FEDAİOĞLU’nu tebrik eder, görevinde başarılar dilerim”  
 

Editör: Ebru Kont