Sınava kadar kesintisiz hizmet Sınava kadar kesintisiz hizmet

Gündem maddesine ilişkin söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Haz, ‘’Bu maddeyi tartışmamızın nedeni yasal dayanağının olmamasıdır.  Burada yapılan işlem geçmiş dönem Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu tarafından başlatılmış, fakat burası belediyenin malı olmamış. Henüz belediye mülkü olmayan, mera alanı ile ilgili Encümene yetki verilmesinin doğru olmadığı için ret kararı veriyoruz. Bir de buradaki arsa tapu değişikliklerinin de incelenmesini istiyoruz. Açığa çıkarılmasını istiyoruz’’ dedi.


BİR BARDAK SUDA FIRTINA KOPARIYORSUNUZ
İlgili maddeye ilişkin CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Sucu açıklamalarda bulundu. Sucu, ‘’Buranın ne olduğunu tüm arkadaşlarımız biliyor ancak bir bardak su da fırtına koparılmak isteniyor. 20 yıllık meclis üyesiyim. İki ay önce metrekarelerce mera alanını meclis kararıyla yok ettiniz. Şimdi burada sizin döneminizde başlayan ve 5 binlik planını AK Parti grubuyla diğer gruplarla karar alındı, bu meclise de binlik plan yapma yetkisi verildi. Bu işlem sizin döneminizde başlamış bir işlem. Burasının Mera alanından çıkarılması için yazı verilmiş. Sizin döneminizde yapılan işlemin devamını getiriyoruz. Belediyemizin menfaati doğrultusunda yapılmış bir işlem. Büyükşehir’e kalması için itiraz ediyorsunuz. Oradan gelecek katkı halk için harcanacak.’’


TRİBÜNE OYNAMAYIN
Sucu’nun konuşmasının ardından yeniden söz alan AK Partili Haz, ‘’Biz kararın yanlış olduğunu söylemiyoruz. Bizim itirazımız bu maddenin bugün gelmesinedir. Henüz burası Maliye Hazinesine daha geçmemiş. Bu işin yasal olmadığı itiraz ediyoruz. Belediye mülkiyetine geçtikten sonra gönül rahatlığıyla meclise getirirsiniz. Kararların arkasında da duracağız. Yeter ki şahsa dair işlem olmasın. Tribüne oynamak değil. Belediyemizin olmayan bir yerle ilgili encümene tasarruf yetkisi veremezsiniz’’ dedi. CHP’li meclis üyeleri ile Mehmet Haz arasında süren tartışmaların ardından söz konusu madde oy çokluğu ile kabul edildi.