Bu mahallelerde su yok Bu mahallelerde su yok

Henüz nasıl bir uygulama olacağı ve rakamın ne olduğu konusunda net açıklama yapılmayan bu ilçede sadece 65 yaş üstü emeklilere bayram ikramiyesi verileceği belirtildi. Bunun üzerine 65 yaş altı emekliler büyük tepki gösterdi. Başvuruların başladığını belirten Yılmaz ise  “Verdiğimiz sözlerin hepsini tek tek yerine getireceğiz” dedi. Sosyal medyada tepki gösteren emekliler, bu arada Umut Yılmaz'ın seçim öncesi 1 Mayısta emeklilere asgari ücreti tamamlayacak farkı kendisinin ödeyeceğini vaat ettiğini ama uygulamadığını söyleyerek sitem etti. 

EMEKLİLER YALNIZ DEĞİL

Görüşlerini aldığımız Umut Yılmaz, İkramiyenin miktarı üzerinde çalışmaların devam ettiğini, en kısa sürede belli olacağını söyledi. Seçim döneminde verdikleri sözleri yerine getirmeye devam edeceklerini söyleyen Yılmaz, “Emeklilerimize vereceğimiz bayram ikramiyesi başvuruları internet üzerinden başladı. Emeklilerimizi asla yalnız bırakmayacağız.” diye konuştu.

ŞEHİTKAMİL’DE 75 BİN EMEKLİ VAR

65 yaş dışında başka bir şart aramadıklarını, şu anda başvuruları aldıklarını dile getiren Yılmaz, “Şehitkamil ilçemizde yaklaşık 75 bin civarı emekli var.  Başvurular tamamlandıktan sonra en kısa zamanda emeklilerimize bayram ikramiyelerini vereceğiz. Halkçı ve sosyal belediyecilik anlayışıyla ilçemize değer katmaya devam edeceğiz” dedi.
 

Editör: Ebru Kont