1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şehitkamilde bol küfürlü
    bol yumruklu kavga !
Şehitkamilde bol küfürlü<br>bol yumruklu kavga !

Şehitkamilde bol küfürlü
bol yumruklu kavga !

Şehitkamil Belediye meclisinin dünkü oturumunda yumruklar konuştu. CHP ve AK Partili üyeler birbirine önce sözlü - küfürlü sataştı, daha sonra CHP'li...

A+A-

Şehitkamil Belediye meclisinin dünkü oturumunda yumruklar konuştu. CHP ve AK Partili üyeler birbirine önce sözlü - küfürlü sataştı, daha sonra CHP'li Reis Reisoğlu, sinirlenerek AKP'li Talip Göre'in üzerine küfürler ederek yürüdü ve yumrukladı. Galip Gören ise saldırıya önce küfürle, sonra yumrukla karşılık verdi. Meclis salonunda bulunun AKP'li ve CHP'li üyeler koltuklarından kalkarak iki meclis üyesini ayırmak için çaba gösterirken, gergin anlar yaşandı.

NE OLDUYSA NORMLAR OKUNURKEN OLDU

Şehitkamil Meclisindeki kavga, İçişleri Bakanlığınca verilen norm kadroların okunuşu sırasında çıktı. Talip Göre'in okuduğu kararı, CHP'li Reis Reisoğlu eleştirdi ve "Yavaş oku, ne dediğiniz anlaşılmıyor" dedi. AK Partili Talip Gören, bu uyarıya alaycı bir şekilde "Anlayan anladı, siz anlamasanız da olur" karşılığını vererek yine hızlı şekilde okumasını sürdürdü. Bunun üzerine bu kez uyarıyı Eyüp Alaparmakyaptı ve Talip Göre'den ikinci kez yazıyı yavaş okuması istendi.

BAŞKAN ARAYA GİRDİ AMA...

Talip Göre'in karşılıklı söz düellosuna girmesi üzerine, oturuma başkanlık eden Şehitkamil Belediye Başkan yardımcısı Bekir Öztekin araya girdi ve Talip Göre'e dönerek "Sen onlara cevap verme. Okumana devam et." şeklinde müdahale etti. Talip Gören bu kez kendisini uyaran Ris reisoğlu ile Eyüp Alaparmak'a dönerek "burası Nil Kahvesi değil. Meclis toplantı salonunda olduğunuzu unutmayın. Komisyon Başkanıyım, istediğim gibi okurum." karşılığını verince, salonda tansiyon biranda yükseldi.

ÖNCE KÜFÜRLER SONRA YUMRUKLAR

İşte bu konuşma sonrası gerilen ortam, hiç istenmeyen görüntülerin başlangıcı oldu. Talip Gören, CHP'lilerin bulunduğu tarafa dönerek "terbiyesiz herifler, siz kendinizi ne sanıyorsunuz"dedi. Bu sözler CHP'lileri öfkelendirdi ve Reis Reisoğlu oturduğu yerden ayağa kalkarak, kürsüye doğru ilerledi ve "senin a...., a......., s......"diyerek Göre'e yumrukla saldırdı. Talip Gören ise yumruğu yedikten sonra yüksek sesle Reisoğlu'na hamle yaptı ve "bende senin a...., a......" dedi.

REİSOĞLU DIŞARIYA ÇIKARAK DÜELLOYA DAVET ETTİ

Öfkesi dinmeyen kavgacıları ayırmak için meclis üyelerinin çabaları kısa süreli sonuç verdi. Ancak Reis Reisoğlu öfkesini yenemedi ve Talip Göre'e "erkeksen çık dışarıya"diyerek düelloya davet etti. Dışarı çıkan ve Talip Göre'i bekleyen reisoğlu'nu sakinleştirmek için arkadaşları devreye girdi.

TALİP GÖREN ARKA KAPIDAN KAÇTI

Yaptığı konuşmalar sonrası CHP'lileri sinirlendiren ve kavganın ilk tahrik edeni olarak görülen Talip Gören, AKP'liler tarafından dışarıya çıkarılmadı ve meclis salonunun arka kapısından kaçırıldı.

YETKİNŞEKERCİ: YAKIŞMADI

Bu çirkin gelişmelerden sonra oturuma 5 dakika ara verildi. Verilen süre dolana kadar dışarıda kavgayı konuşan üyeler salona girmekte gecikince oturum ikinci kez rotar aldı ve geç başladı.

Gündem maddeleri üzerindeki görüşmelerin tamamlanmasından sonra söz alan AKP'li üye Mehmet Durdu Yetkinşekerci, taraflara hitaben yaptığı konuşmada "Meclis çatısı altında meydana gelen olayların taraflara yakışmadığını, kavgacıların biribirleriyle barıştırılmalarını" istedi. Bunun üzerine Başkan Bekir Öztekin ve bazı üyelerin gayreti ile kavgacı Meclis üyeleri öpüştürülerek barıştırıldı.

SÜRE VERİLDİ

Bekir Öztekin ve İsmail Akay'ın münavebeli yönettiği toplantıda 22 maddeden oluşan gündem maddelerinin ekseriyeti 5 ret oya karşılık oy çokluğu ile kabul edilirken, raporları hazır olmayan maddeler için komisyonlara süre verildi.

EYÜP ALAPARMAKTAN SERT ELEŞTİRİ

CHP'li Eyüp Alaparmak dünkü meclis oturumunda Şehitkamil Belediyesini oldukça sert biçimde eleştirdi. Alaparmak'ın eleştirilerini pazartesi günkü gazetemizde okuyabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.